Dovolená - Brazílie

Brazílie je krásná a rozmanitá země, kde se dá zažít prakticky vše od lenošení na pláži až po dobrodružné výpravy do džungle

Bezpečnost

O Brazílii se říká, že je tam poměrně nebezpečno, že vám při cestách hrozí okradení nebo napadení. Bohužel tato informace není daleko od pravdy, a to proto, že v Brazílii jsou značné rozdíly mezi bohatými a chudými, chudí často bydlí na ulicích nebo v chudinských čtvrtích. Není vhodné nosit u sebe větší obnos peněz či zlato, vše si raději nechte pod zámkem sejfu v hotelovém pokoji. Dejte si pozor na osobní doklady, fotoaparáty, odložené věci a prakticky cokoli cennějšího, co u sebe budete mít. V Brazílii můžete také narazit na různé dealery drog, ne zřídka kdy dochází ke konfliktům mezi drogovou mafií a místní policií, proto je vhodné se podezřelým skupinkám i nabídkám dealerů drog vyhýbat. Tato „ostřejší“ situace ovšem platí spíše pro velká města, jako je Sao Paulo nebo Rio de Janeiro.

Zdravotní rizika a očkování

V Brazílii se nemusíte bát žádných zvláštních zdravotních rizik a nebezpečí, ovšem je třeba si uvědomit, jaké zásady je vhodné dodržovat, abyste neohrozili své zdraví. Nejčastějším problémem turistů, kteří přijíždějí strávit svou dovolenou pobytem u moře, je příliš dlouhý a intenzivní pobyt na slunci, který může vést až k úpalu. Doporučujeme tedy vyhýbat se dlouhodobému slunění a chránit svou kůži používáním vhodných opalovacích prostředků s vyšším ochranným faktorem, na hlavě nosit klobouk nebo nějaký šátek. Nezapomeňte rovněž průběžně doplňovat tekutiny, zejména pijte čistou vodu - balenou.

Určité riziko mohou představovat ostřejší kameny v moři nebo nejrůznější mořští živočichové, jako jsou například mořští ježci. V neznámých vodách proto noste raději obuv do vody.

Dalším nebezpečím může být voda z kohoutků, která nebývá označována jako pitná. Doporučuje se tedy kupovat si balenou vodu v obchodech.

Při cestách do oblasti Amazonky a vnitrozemí vůbec je radno podstoupit očkování proti žluté zimnici. Při pobytech mimo civilizované oblasti je vhodné očkování proti hepatitidě typu A a B a proti tyfu, což se týká zejména dlouhodobějších pobytů. Před cestou do tropických vnitrozemských částí Brazílie se doporučuje užívat antimalarika - to platí zejména pokud plánujete navštívit státy Acre, Amapá, Amazonas, Pará, Rondonia, Roraima, Tocantins nebo západní Maranhao a severní Mato Grosso.

Důležitá telefonní čísla

Při cestách po Brazílii by se vám mohla hodit i důležitá telefonní čísla, která v případě nouze mohou mnohdy zachránit i život. Zaznamenejte si:

Policie:  /vojenská/ -190
/civilní/ – 147
Rychlá lékařská záchranná služba (Pronto Socorro)- 192
Hasiči (Bombeiros) -193
Civilní ochrana (defensa civil) – 199

Celní předpisy

Co se týče dovozu a vývozu peněz, nejsou v tomto ohledu v Brazílii žádná omezení. Převážená částka by však neměla přesahovat 10.000 USD. Velmi přísné předpisy platí, stejně jako dnes už prakticky všude ve světě, pro dovoz a vývoz zvířat a rostlin. V případě dovozu zvířat je nutno nechat zvíře ihned prohlédnout u veterináře. Velmi tvrdě jsou trestány ilegální vývozy zvířat a rostlin. Za vývoz exotické rostlinky vás může stihnout trest odnětí svobody v délce i několika roků.

 

Pro většinu území Brazílie je charakteristické tropické teplé a vlhké podnebí se sezónními srážkami. Na jihu území převládá subtropické podnebí s celkově vyššími teplotami. Nejvyšší průměrné teploty s minimálními výkyvy během roku se však vyskytují hlavně v povodí Amazonky.

Reklama: Dovolená v Brazílii

Nejnavštěvovanější město Brazílie, Rio de Janeiro je v létě velmi horké s poměrně vysokou relativní vlhkostí vzduchu. Třicetistupňová horka jsou tu v tomto období zcela běžná a nezřídka kdy se rtuť teploměru přiblíží čtyřicítce. Po zbytek roku se teplota v Riu pohybuje okolo 25°C, někdy však i v těchto měsících dosahují až k 30°C. Od června do srpna je v Brazílii zimní období, léta si pak můžete užívat od prosince do února.

Brazilské klimatické zóny

V Brazílii se setkáte s několika klimatickými zónami. Vlhké rovníkové klima panuje v oblasti ústí řeky Amazonky, teploty tu dosahují poměrně vysoko, průměrné teploty kolísají v rozmezí 24°C až  27°C. Hlavními znaky tohoto podnebí je neustálé horko nepřerušované žádným zimním obdobím a pravidelné srážky.

Střed a východ Brazílie se svými brazilskými náhorními rovinami je charakteristický tropickým klimatem. I tady je poměrně vysoká vlhkost a teploty, jejichž průměr se pohybuje mezi 19°C až 28°C. V tropickém pásmu se výrazněji projevují období dešťů a období sucha.

Sever a severovýchod Brazílie je ovlivňován suchým klimatem. Průměrná roční teplota se tu pohybuje okolo 26°C a období sucha zde trvají dlouhých 6 až 8 měsíců. V této oblasti najdete i nejteplejší místo Brazílie, kde se průměrné nejvyšší teploty pohybují přes 40°C – je to nedaleko městečka Catarina na břehu řeky Sao Francisco.

Tropické klima, které převládá na náhorních rovinách je charakteristické mírnými teplotami, nepravidelně propršeným létem a suchou zimou. Nejchladnějším měsícem je v této oblasti červenec, kdy průměrné teploty dosahují pouhých 18°C, nejteplejší je naopak leden s průměrem kolem 22°C. Toto klima ovlivňuje počasí například v oblasti hlavního města  Brasília, v horské oblasti státu Rio de Janeiro nebo v severní části státu Sao Paulo.

V jižních státech Brazílie převládá subtropické klima, a to zejména ve státech Sao Paulo, Paraná, Santa Catarina a Rio Grande do Sul. Klima se vyznačuje mírnějšími teplotami s ročním průměrem mezi 17°C a 19°C. Srážky jsou zde rozděleny rovnoměrně po celý rok bez delších období sucha. V zimním období od června do srpna se může objevit i mráz a výjimečně dokonce i sníh. Teplotní rozdíly mezi zimním a letním obdobím jsou tady již poměrně znatelné a celoročně mohou kolísat mezi - 3°C a  + 40°C.

Reklama: letenky

Kdy se vydat do Brazílie a kdy vám cestu pokazí počasí?

Protože je Brazílie obrovskou zemí s pěti různými klimatickými pásmy, platí pro každou oblast něco trochu jiného. Jiné je to se srážkami v oblasti Amazonských pralesů, jiné pak na severu země, jindy panují deště na severovýchodě a od prosince do března pak v okolí Ria de Janeira. Tyto informace se vám budou hodit zejména při plánování cesty po Brazílii.

Jak už zde bylo psáno, brazilská zima začíná v červnu a trvá do srpna, tehdy je chladno především v jižních oblastech (teploty mezi 13 - 18°C). V létě, které například v Riu de Janeiro panuje od prosince až do února klesnou teploty pod 30°C jen zřídka. V Riu je však v těchto měsících nejvíce srážek, prší méně často než v ostatních měsících, zato s větší intenzitou.

Turisté většinou jezdí do Brazílie právě v létě, tehdy jsou však ceny zájezdů i místní ceny nejvyšší a především letecké spoje bývají plně obsazeny. Nejlevnějším a nejméně přelidněným měsícem pro cestování je červenec, kdy v Brazílii začínají měsíční školní prázdniny.

 

Národní měnou je v Brazílii Real. 1BRL  má 100 Centavos. Kurs Realu k české koruně je zhruba 10 Kč. Nejlepší kurzy mají místní směnárny, ale je jich málo a brzy zavírají – mají otevřeno jen ve všední dny a to jen asi do 16:00 hodin. Stejně tak banky mají svou pevnou otevírací dobu. V hotelových směnárnách bývá otevřeno i večer, ovšem kurzy jsou často podhodnocené.

Bankomaty najdete v každém větším městě. Kreditní kartou můžete zaplatit prakticky po celé Brazílii. Nejrozšířenější jsou Visa, AmEx, MasterCard a Diners Club. Karty oceníte hlavně při platbách ve větších hotelech a v restauracích.

Pokud vás zajímá, jaký suvenýr si přivézt z cest po Brazílii, tak nejoblíbenějšími vývozními artikly jsou drahokamy a výrobky z hadí kůže. Levně tu nakoupíte také cennosti a starožitnosti. Neobyčejné jsou i nejrůznější výrobky místních domorodců.

Ceny

Obecně můžeme říci, že ceny potravin a prakticky i ostatních věcí v Brazílii jsou pro nás Evropany poměrně výhodné. Samozřejmě nejlevněji nakoupíte ve velkých supermarketech, oproti tomu v malých obchodech na hlavních třídách je zboží o něco dražší. V obchodech, kde je cena předem stanovena, se nesmlouvá. Smlouvat je možno na tržištích, kde se dá cena srazit až na polovinu.

Přibližné ceny potravin se pohybují přibližně v těchto relacích:

V obchodě:
1l minerálky - 1,50 Real
víno (1l) - od 10,00 Real
chleba malý - 0,50 Real
pivo (0,3l) - 1,50 Real
sýr (1kg) – 8 až 15 Real
uzeniny (1kg) -  8 až 15 Real
1kg ovoce - 1 Real
V restauraci pořídíte jídla za tyto ceny:
hlavní jídlo - 15 až 25 Real
saláty, předkrmy - 5 až 10 Real
těstoviny - 10 až 15 Real
pivo - 2 Real
nealko nápoj - 2 Real
víno (1l) - 20 Real

Doprava do Brazílie

Do Brazílie se můžete dostat nejlépe letecky, a to prakticky ze všech evropských mezinárodních letišť. Využijte například služeb velkých evropských leteckých společností jako Air France, British Airways, KLM nebo leťte s německou Lufthansou. Doporučujeme cestovat s portugalskou leteckou společností TAP Portugal, která jako jediná zajišťuje nejen lety do Ria a Sao Paula, ale i do Natalu, Recife, Salvadoru a do hlavního města Brasília. Z Prahy je však nutné přestupovat ještě na některém z evropských letišť.

Občané České republiky nepotřebují pro turistické a služební cesty do Brazílie vízum, pokud cesta nepřesahuje délku pobytu 90 dní. Budete potřebovat pouze platný pas ČR, jehož platnost trvá alespoň následujících 6 měsíců po datu návratu z Brazílie. Pokud budete chtít v zemi strávit víc než tři měsíce, nebo pokud jste občanem jiných zemí a máte trvalý pobyt v České republice, vízum vám vyřídí konzulární oddělení velvyslanectví Brazilské federativní republiky v Praze.

Doprava po Brazílii

Letadlo

Vzhledem k velikosti země doporučujeme využívat při cestách po Brazílii rovněž leteckou dopravu. Oblíbené turistické lokality jsou od sebe vzdáleny stovky až tisíce kilometrů, což by jinak znamenalo strávit v autobuse 1-2 dny cestováním. Kromě běžných letenek je pro cizince k dispozici zvýhodněná sada pěti letenek, tzv. Brazil AirPass.

Autobus

Oblíbeným dopravním prostředkem po Brazílii je hlavně dálkový autobus. Ty jsou většinou téměř nové a poměrně komfortní. Klidně můžete do svého cestovního plánu zahrnout noční přejezdy, protože v autobuse se širokými sedadly se pohodlně vyspíte. Autobusová doprava je v zemi poměrně levná. Cesta mezi Rio de Janeiro a Sao Paulo, což je šest hodin jízdy, stojí v přepočtu od 16 USD do 32 USD. Nutno připomenout i lodní dopravu, která převládá hlavně na největší řece, Amazonce.

Taxi

V Brazilských letoviscích můžete využít i místní taxislužbu, která je obecně na velmi dobré úrovni, slušná, bezpečná a s pevnými cenami dle sazebníku. Při delších vyjížďkách si můžete s řidičem dohodnout paušální sazbu.

Na brazilských silnicích

Když si půjčíte v Brazílii auto, mějte na paměti, že na místních silnicích je poměrně rušno. Brazilští řidiči jsou suverénní, neukáznění, chvílemi i nebezpeční - jezdí rychle a příliš nedodržují dopravní předpisy. Evropským řidičům tedy doporučujeme dostatek zkušeností s řízením a velkou opatrnost. Zejména ve velkých městech je velmi populární i jízda na motocyklech - na tyto účastníky provozu musíte dávat obzvláště velký pozor.

Doklady

K řízení automobilu budete potřebovat  platný mezinárodní řidičský průkaz, měl by být opatřen doložkou DETRANu (obdoba našich dopravních inspektorátů), včetně překladu. Praxe je ovšem taková, že zahraniční řidiči si v drtivé většině žádnou takovou doložku neopatřují a většinou není portugalskými orgány vyžadována. Při silniční kontrole je ovšem třeba předložit doklady od vozidla (technický průkaz) a doklad o zaplacení povinného ručení.

V Brazílii máte několik možností, v jakém ubytovacím zařízení strávíte svůj pobyt. Najdete tu jak klasické hotely středoevropského typu, které vynikají zejména objemem ubytovací kapacity. A nebo můžete strávit svou dovolenou v tzv. pousadas, což jsou tradiční domky či chatky nacházející se v krásné přírodě nebo nedaleko pláže. Pousadas nabízí oproti klasickému hotelu více soukromí a také tu lépe poznáte brazilský život a místní kulturu.

Oba dva typy ubytování však poskytují dostatečný komfort, kvalitní služby a doprovodné aktivity, které vám zpříjemní vaši dovolenou. Úroveň ubytování si můžete zvolit sami, luxusnější hotely jsou samozřejmě dražší alternativou ubytování. Hotel nebo tzv. pousadas doporučujeme zarezervovat s dostatečným předstihem. Zejména v sezóně totiž bývají ubytovací kapacity již obsazeny. To platí hlavně, když chcete zemi navštívit v únoru, v období světoznámého brazilského karnevalu.

Ceny za ubytování jsou odlišné v jednotlivých oblastech - například v Riu de Janeiru zaplatíte v přepočtu cca 50 USD, v Salvadoru 45 USD, v Chapada Diamantina 30 USD a v Cuiabá kolem 30 USD. Uvedené ceny platí pro levnější varianty ubytování pro 2 osoby, sehnat dražší hotel není nikde problém. V ceně bývá i snídaně. Pokud se budete trochu snažit, najdete i celkem laciné ubytování. V některých částech země můžete najít ubytování i pod osm dolarů. Venku nebo pod stanem můžete spát pouze v kempech, kterých v Brazílii zrovna moc není, takže doporučujeme hledat alespoň ubytování v soukromí.

 

Většina turistů míří do Brazílie hlavně na východním pobřeží – lákavá jsou města Fortaleza, Salvador, Sao Paulo a Rio de Janeiro se svou sochou Krista, pláží Copacabana a proslulým karnevalem. Zažijete neopakovatelnou atmosféru plnou slunce a zábavy.

Národní parky

Pokud trávíte dovolenou raději objevováním krás přírody, pak si tu přijdete opravdu na své. Brazílie je plná jedinečných národních parků. Mezi nejznámější patří národní park vodopády Iguazú, který skrývá největší vodopády na světě. Národní park Jaú, národní park Tijuca poblíž Rio de Janeira stojí také určitě za návštěvu. Zavítejte i do mořských národních parků Marinho dos Abrolhos a Maninho de Fernando de Noronha, kde můžete pozorovat podmořský život v průzračných vodách Atlantiku.

Vodopády Iguazu

Vodopády Iguazú najdete asi 20km východně od soutoku řek Paraná a Iguacu, blízko brazilských hranic s Argentinou a Paraguayí. Jejich počet kolísá mezi 150 a 300 podle toho, kolik vody právě řekou protéká. Táhnou se do šířky 4 km a padají do hloubky 90 m. Jsou širší než Viktoriiny vodopády a vyšší než Niagarské. Burácející vodopády vytváří jedinečnou scenérii mlhy a oblaků, kterou obklopuje neporušený prales plný nádherných rostlin a živočichů. Můžete tu obdivovat pestré motýly, papoušky a bohatou tropickou květenu.

Pokud vás zajímají spíše historické památky, navštivte Ouro Puerto, což je překrásné vnitrozemské městečko, představující centrum brazilské zlaté horečky 18. a 19. století.

Amazonie

Navštivte vnitrozemské město Mahaut, které najdete pouhých šest kilometrů od soutoku Rio Negro a Amazonky. Právě tady můžete začít své cesty po Amazonské oblasti. Jedním ze symbolů města je divadlo Amazonas a Opera, kterou navrhl známý Domenico de Angelis ve stylu italské renesance. Město je výhodným výchozím bodem pro výlety do čarokrásné amazonské přírody – a to jak terénním automobilem, tak lodí s některou z mnoha cestovních kanceláří. Budete mít dokonalou příležitost spatřit byť jen malinkou část zdejší pohádkové přírody. Doporučujeme ovšem vždy cestovat v doprovodu místního průvodce, který nejenže vás ochrání před nástrahami nevyzpytatelné amazonské přírody, ale také vám pomůže hlouběji proniknout do tajů stovek zdejších druhů živočichů a rostlin.

Pláže a moře

Pokud budete vaši dovolenou trávit odpočinkem v hotelu na pláži, jistě vás potěší, že Brazilské pláže jsou jako stvořené pro nejrůznější vodní sporty. Můžete vyzkoušet surfing a windsurfing, potápění, vodní lyžování nebo plachtění. Milovníci podmořského světa si tu vychutnají potápění s přístrojem.

Svátky, události

1. ledna - Den světového bratrství
Karneval v Riu de Janeiru – koná se v únoru až březnu, je to pohyblivý svátek, kdy mají Brazilci volno dva až pět dní, karneval začíná 46 dnů před Velikonocemi
29. března - Velký pátek velikonoční (pohyblivý svátek)
Brazilská Formule 1 Grand Prix – konec března
Mezinárodní výstava umění v Sao Paulu – koná se v březnu až červnu, doporučujeme navštívit, najdete tu impozantní kousky
21. dubna - Tiradentes a založení hlavního města
1. května - Svátek práce
30. června - Boží tělo (pohyblivý svátek)
7. září - Vyhlášení brazilské nezávislosti
12. října - Den zjevení Panny Marie
říjen - Filmový festival v Rio de Janeiru
2. listopadu - Památka zesnulých
15. listopadu - Vyhlášení republiky
25. prosince - Vánoce

Kromě těchto celostátní svátků, má každý jednotlivý stát své vlastní svátky - většinou se koná oslava některého ze svatých patronů.

 

Tradiční exotické speciality

Při návštěvě Brazílie určitě zavítejte do některé z typických místních restaurací a barů, v nichž se podávají výborná jídla, která jsou svým charakterem i chutí naprosto odlišná od evropských zvyklostí. Ochutnejte třeba místní speciality jako je vatapá (garnát, rybí olej, kokosové mléko, rýže a chléb), sarapatel (játra, rajčata, papriky, cibule), caruru (garnát, cibule, paprika) nebo pato no tucupi (kachna v zelené bylinné omáčce).

Porce jsou ve zdejších restauracích poměrně velké a ve srovnání s většinou Evropy jsou i ceny jídel velmi příznivé. Hlavními surovinami brazilské národní kuchyně jsou rýže, černé fazole a mouka z manioku a zdejší vaření se vyznačuje používáním velkého množství různých druhů masa - hovězí, vepřové, ruzné klobásy, uzený jazyk apod.. Ideálním místem pro jejich ochutnání jsou speciální restaurace - tzv.churrascarias. V místních restauracích najdete na stolech i dostatek exotického tropického ovoce jako je ananas, papaya, mango, melouny a další.

Nápoje

Brazilci jsou dále velkými milovníky ovocných šťáv - tzv. sucos. Ochutnejte například sucos natural, což jsou přírodní šťávy lisované z čerstvého ovoce. V některých oblastech Brazílie je velmi oblíbeným nápojem extrakt ze stonků cukrové třtiny - caldo de cana. Tradičním nápojem je v Brazílii samozřejmě káva. Ta pravá brazilská má být silná, horká a sladká. Z alkoholických nápojů můžete v Brazílii ochutnat cachacu, což je destilát z cukrové třtiny, a nebo caipirinhu, která se míchá se z cachacy, limetek, cukru a ledové tříště. Ochutnejte také tzv. batidas - koktejly z cachacy, cukru a ovocných šťáv. Pokud se ptáte na pivo, i to je v místních restauracích k dostání. Pivo je tu prý obzvláště dobré, točenému se říká chopp.

Kuchyně podle regionů

Každý z brazilských regionů se vyznačuje určitými kulinářskými zvláštnostmi. Vnitrozemská kuchyně je charakteristická výrazným vlivem indiánů, používajících různé tradiční hlízy a ovocné plody. Oblast Amazonie nabízí unikátní a velmi chutné úpravy ryb včetně piraní. Bahijská kuchyně severovýchodního pobřeží má výraznou africkou příchuť papriky a různých druhů koření. Na Jihu v Rio Grande do Sul je tzv. comida gaúcha připravována pouze různými úpravami různých druhů masa.
 
Nechte se na tomto místě nakonec inspirovat třeba krátkým výčtem některých známých brazilských jídel:

Angú - placka z kukuřičné mouky, vody a soli.
Acarajé - na nárožích po celé Bahii je nabízen pokrm vonící olejem palmy dende usmažený z loupaných hnědých fazolí smíchaných se solí a cibulí. Uvnitř tohoto chutného obalu se nachází vatapá, sušený garnát, paprika a rajčatová šťáva.
Carangueijada - krab vařený v celku a následně usušený.
Caruru - jedno z nejpopulárnějších brazilských jídel afrického původu, jedná se o vařenou zeleninu s cibulí, solí, pepřem a garnáty v oleji palmy dende s mořskou rybou.
Barreado - národní jídlo státu Paraná, které se připravuje z míchaného masa vařeného po dobu 24 hod s kořením v hliněném hrnci, servírované na banánovém listu.
Carne do sol - solené grilované maso servírované s fazolemi, rýží a zeleninou.
Feijoada - národní brazilské jídlo, dušené maso s rýží a fazole
Pirarucu ao forno - nejznámější ryba Amazonky, která se podává pečená s citronem
Peixada - ryba vařená se zeleninou a vejci
Tacatá - indiánské jídlo, sušený garnát vařený na paprice s maniokem
Vatapá - mořské plody vařené s maniokovou pastou, kokosovým mlékem a palmovým olejem

 


Nalezeno 785 termínů dovolené.

Řadit dle 
Cena od 57 500 Kč
First Minute (cena za osobu od 57 500 Kč)

Poznávací zájezd Brazílie, Argentina, Uruguay

Země:  Brazílie
Oblast: 

Termín zájezdu: 13.05.-28.05.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Dle programu
Délka pobytu: 16 dní
Doprava: Letecky (Praha, Vídeň, Mnichov)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
13.05.-28.05.2017
Letecky (Praha, Vídeň, Mnichov)
Sleva 4% First Minute od 57 500 Kč
Detail zájezdu
09.09.-24.09.2017
Letecky (Praha, Vídeň, Mnichov)
Sleva 4% First Minute od 57 500 Kč
Detail zájezdu
03.03.-18.03.2018
Letecky (Praha, Vídeň, Mnichov)
Sleva 4% First Minute od 57 500 Kč
Detail zájezdu
Cena od 66 625 Kč
(cena za osobu od 66 625 Kč)

Z Brazílie do Argentiny a naopak

Země:  Brazílie
Oblast: 

Termín zájezdu: 31.03.-12.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Snídaně
Délka pobytu: 13 dní
Doprava: Letecky

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
31.03.-12.04.2017
Letecky
od 66 625 Kč
Detail zájezdu
12.04.-24.04.2017
Letecky
od 66 625 Kč
Detail zájezdu
24.04.-06.05.2017
Letecky
od 66 625 Kč
Detail zájezdu
06.05.-18.05.2017
Letecky
od 66 625 Kč
Detail zájezdu
18.05.-30.05.2017
Letecky
od 66 625 Kč
Detail zájezdu
Cena od 71 815 Kč
(cena za osobu od 71 815 Kč)

Karneval v Riu

Země:  Brazílie
Oblast: Rio De Janeiro

Termín zájezdu: 09.02.-16.02.2018
Úroveň hotelu: ***
Strava: Snídaně
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
09.02.-16.02.2018
Letecky
od 71 815 Kč
Detail zájezdu
Cena od 22 690 Kč
(cena za osobu od 22 690 Kč)

Costa Fascinosa

Země:  Francie
Oblast: 

Termín zájezdu: 18.11.-07.12.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Plná penze
Délka pobytu: 20 dní
Doprava: Vlastní

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
18.11.-07.12.2017
Vlastní
Sleva 16% od 22 690 Kč
Detail zájezdu
Cena od 70 000 Kč
(cena za osobu od 70 000 Kč)

To nejlepší z Brazílie

Země:  Brazílie
Oblast: 

Termín zájezdu: 27.03.-11.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Dle programu
Délka pobytu: 16 dní
Doprava: Letecky

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
27.03.-11.04.2017
Letecky
od 70 000 Kč
Detail zájezdu
21.04.-06.05.2017
Letecky
od 70 000 Kč
Detail zájezdu
16.05.-31.05.2017
Letecky
od 70 000 Kč
Detail zájezdu
01.06.-16.06.2017
Letecky
od 72 250 Kč
Detail zájezdu
16.06.-01.07.2017
Letecky
od 72 250 Kč
Detail zájezdu
Cena od 5 960 Kč
(cena za osobu od 5 960 Kč)

U6F0 - 400706185

Země:  Brazílie
Oblast: 

Termín zájezdu: 15.11.-19.11.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Plná penze
Délka pobytu: 5 dní
Doprava: Vlastní

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
15.11.-19.11.2017
Vlastní
od 5 960 Kč
Detail zájezdu
Cena od 125 000 Kč
(cena za osobu od 125 000 Kč)

To nejlepší z Jižní Ameriky (Brazílie, Argentina, Peru)

Země:  Brazílie
Oblast: 

Termín zájezdu: 25.03.-13.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Snídaně
Délka pobytu: 20 dní
Doprava: Letecky

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
25.03.-13.04.2017
Letecky
od 125 000 Kč
Detail zájezdu
13.04.-02.05.2017
Letecky
od 125 000 Kč
Detail zájezdu
02.05.-21.05.2017
Letecky
od 125 000 Kč
Detail zájezdu
21.05.-09.06.2017
Letecky
od 125 000 Kč
Detail zájezdu
09.06.-28.06.2017
Letecky
od 125 000 Kč
Detail zájezdu
Cena od 43 250 Kč
(cena za osobu od 43 250 Kč)

Zájezd do Rio de Janeira

Země:  Brazílie
Oblast: Rio De Janeiro

Termín zájezdu: 28.03.-06.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Bez stravy
Délka pobytu: 10 dní
Doprava: Letecky

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
28.03.-06.04.2017
Letecky
od 43 250 Kč
Detail zájezdu
06.04.-15.04.2017
Letecky
od 43 250 Kč
Detail zájezdu
15.04.-24.04.2017
Letecky
od 43 250 Kč
Detail zájezdu
24.04.-03.05.2017
Letecky
od 43 250 Kč
Detail zájezdu
03.05.-12.05.2017
Letecky
od 43 250 Kč
Detail zájezdu
Cena od 21 860 Kč
(cena za osobu od 21 860 Kč)

Costa Fascinosa

Země:  Kanárské ostrovy
Oblast: 

Termín zájezdu: 19.11.-07.12.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Plná penze
Délka pobytu: 19 dní
Doprava: Vlastní

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
19.11.-07.12.2017
Vlastní
Sleva 16% od 21 860 Kč
Detail zájezdu
Cena od 34 610 Kč
(cena za osobu od 34 610 Kč)

Costa Fascinosa

Země:  Francie
Oblast: 

Termín zájezdu: 18.11.-04.12.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Plná penze
Délka pobytu: 17 dní
Doprava: Vlastní

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
18.11.-04.12.2017
Vlastní
Sleva 36% od 34 610 Kč
Detail zájezdu