Dovolená - Černá Hora

Černá Hora je malá hornatá země, jejímž jižním sousedem je Jaderské moře. Černá Hora se již dlouhou dobu může pyšnit přízviskem oblíbená turistická destinace. K tomu ji mimo jiné předurčuje také široké spektrum nabízených služeb a jejich vysoká úroveň. V hotelech v Černé Hoře obvykle naleznete vysoký komfort, jejich devizou je však i příznivá cena.

Černá Hora je rozlohou sice nevelká, ale nesmírně rozmanitá zemička. Na jejich téměř 14 000 km2 žije asi 672 000 stálých obyvatel, kteří se odlišují nejen podle regionu, ale také náboženstvím, jaké vyznávají.

Cestovní doklady

Abychom mohli jako občané členského státu EU vycestovat na dovolenou do Černé Hory nepotřebujeme žádné vízum či zvláštní povolení. Vízum by bylo potřeba jen pokud byste se plánovali zdržet v zemi déle než 30 dní. Je důležité nechat si na hranicích potvrdit v pasu vstup do země, mohly by vás jinak při odjezdu potkat nepříjemnosti. Stejně snadno se pak dá vyrazit na výlet do okolních států.

Co si do Černé Hory zabalit

Stačí obyčejné dovolenkové vybavení. K moři lehké a vzdušné, na hory se pak vyplatí přibalit pevnou obuv a teplé ošacení. využijete ho i v létě. Pokud vás Černohorci pozvou k sobě domů, je vhodné vzít si na sebe to nejlepší co máte, největší dojem pak udělá značkové oblečení.

Bezpečnost

I přes poměrně velký počet běženců z Kosova je Černá Hora poměrně bezpečná země. Můžete se maximálně stát obětí kapesní krádeže nebo vám někdo může, jako ostatně v každém větším letovisku, zkontrolovat obsah plážové tašky.Ve velkých městech se můžete s klidným srdcem vydat na noční procházku po centru nebo vyrazit do hor na dlouhou túru bez toho, abyste museli mít obavy z přepadení. Nedoporučuje se ale potulovat se bez domorodého doprovodu v blízkosti hranic s neklidným Kosovem.

Zdravotní péče v Černé Hoře

Čeští turisté se nemusí obávat, že v případě naléhavých zdravotních problémů zůstanou v Černé Hoře bez ošetření. K tomu, aby o ně bylo náležitě postaráno stačí před odjezdem zaskočit do pobočky své zdravotní pojišťovny nechat si potvrdit příslušný formulář (CZ/YU 111), který v případě nutnosti použijí jako doklad o zdravotním pojištění.

Méně akutní zákroky je ale lepší nechat provést až lékaře v ČR. Naše zdravotnictví je stále na vyšší úrovni a vyhnete se navíc zbytečným nákladům a papírování. Pokud berete pravidelně nějaké léky, je vhodné se jimi patřičně předzásobit před cestou. Můžete je zde sehnat, ale spoléhat na to nelze. Jejich cena by navíc patrně byla vyšší než v ČR.

Něco na  památku z Černé Hory

Nejčastějším suvenýrem, jaký si odtud turisté odvážejí, je láhev místní pálenky rakie. Mimo tento světoznámý mok jsou populární také jiné pochoutky jako například zdejší specialita – kajmak (kysaná smetana) s příchutí bylinek či uzený sýr nebo šunka.

Čím potěšit

Chcete-li potěšit hostitele, nezapomeňte pro něj na návštěvu vzít nějaký dárek. Dobrý dojem také udělá, naučíte-li se aspoň pár základních frází v jejich mateřštině. Černohorci jsou nesmírně hrdý, ale také přátelský a pohostinný národ.

Další důležité informace

Turistická organizace Černé Hory

Rimski trg 10
81000 Podgorica
Tel.+382(0)81/235-155 až 158
www.visit-montenegro.org

Konzulární jednatelství Podgorica

otevřeno 15.6. - 15.9. 2007
adresa: ul. Kralja Nikole b.b., 81000, Podgorica, Černá Hora
tel./mobil: + 382 69 33 88 00
Otevřeno bývá od 15. června do 15. srpna

Velvyslanectví ČR v Srbsku a Černé Hoře

Bulevar kralja Aleksandra 22 11 000 Beograd
tel.: +381 11 323 01 33, +381 11 323 01 34
služba pro případ nouze: (++381) (0)63 240 184

První pomoc (hitna pomoć): 94

Hasiči (vatrogasci): 93

Policie (policija): 92

 

Asi nikdo by nečekal, že Černá Hora, státeček velký jako středočeský kraj bude mít na různých částech svého území tak rozdílné počasí a podnebí.  Návštěvníci si zde mohou užívat na plážích zalitých hřejivými paprsky letního slunce, ale také zimních radovánek v hlubokých závějích na strmých svazích černohorských sjezdovek. Dala by se tak zde trávit dovolená prakticky po celý rok.

Reklama: Dovolená v Černé Hoře

Počasí na čenohorském pobřeží - sluneční koupel

Černohorské pobřeží se může pochlubit příjemným středomořským klimatem. Průměrná teplota vzduchu je tady v letních měsících 28°C. Když si k tomu připočteme, že moře omývající zdejší pláže má teplotu kolem 24°C, vychází nám ideální místo pro všechny milovníky vodních radovánek. Koupání je zde možné skoro polovinu roku.

Slunce zde v létě navíc svítí kolem 300 hodin měsíčně, což je nádherných deset hodin denně. To by v tom byl čert, abyste si nepořídili ten správný bronz.

Zimní teploty se pohybují okolo 9°C, ale kdo by také jezdil v zimě do Černé Hory za koupáním? Průměrné roční srážky se na pobřeží blíží 1400mm a nejdeštivějším měsícem v roce je listopad. Léta jsou oproti tomu suchá a slunečná.

Reklama: letenky levně

Vnitrozemí Černé Hory - trochu jiné počasí

Podnebí ve vnitrozemí má převážně kontinentální charakter. Protože zde ale tak silně nepůsobí moře, které v létě ochlazuje a v zimě otepluje pobřeží, teplotní rozdíly mezi těmito ročními obdobími jsou o něco málo větší než na pobřeží. Zimní průměrná teplota je 5°C a letní 26°C. Nejvyšší teploty zde ale v průběhu roku dosahují až 40°C a nejnižší -10°C.

Největší šanci, že vás zde zastihne nehezké počasí máte na jaře a na podzim. Úplně nejdeštivějším místem jsou pak vrcholky majestátně čnící nad bokou Kotorskou a chránícími ji tak před útoky špatného počasí. Spadne zde necelých 5000mm srážek ročně, což z těchto hor dělá jednu z nejdeštivějších oblastí Evropy.

Sněhová nadílka v Černé Hoře

Sníh zde čekejte pouze v horách krasové oblasti v severní části země, kde se hory tyčí až do výšky 2000m.n.m.. Jinde vločky ztají prakticky ihned po tom, co spadnou na zem.

 Subalpinské klima, které zde panuje nahrává všem, kteří propadli kouzlu černohorských lyžařských středisek. Vrcholky hor totiž přikrývá na celých 120 dní v roce sněhová pokrývka místy dosahující šířky až 5m. Zimní teploty se pohybují od -6°C do 4°C letní pak od 9°C do 23°C.

Mírné letní teploty bez velkých výkyvů vyhovují pěším turistům vyrážejícím na některou z mnoha místních turistických tras.

Snad kromě psího spřežení využívají turisté mířící do Černé Hory všech možných způsobů dopravy. Pro občanu EU, kteří se nezdrží déle než 30 dní, navíc neplatí žádná vízová povinnost. Bez omezení můžete také případně vyjet na výlet do některého ze sousedních států bývalé Jugoslávie. Nezapomeňte si ale na hranicích nechat dát do pasu razítko s datem vstupu, při odjezdu by vás jinak mohly potkat nepříjemnosti. Cesta je tedy volná. Jenomže jaký druh dopravy je právě pro vás ten pravý?

Vzhůru k nebesům

Proti využití rychlé a pohodlné letecké dopravy hovoří fakt, že z ČR do Černé Hory nefunguje přímá linka. Nezbývá tedy než letět z Frankfurtu n. M. nebo jiného velkého Evropského letiště do černohorské Podgorici, odkud se do místa vaší dovolené snadno dopravíte autobusem.

Cestovními kancelářemi využívanější jsou ale charterové lety do Dubrovníka, odkud jedou turisté autobusy do Černé Hory. Protože lety nebývají vždy zaplněné, nabízí cestovou volná místa i jiným zákazníkům. Můžete také ovšem v Dubrovníku přesednout na let do Podgorici.

Takováto zpáteční letenka se všemi poplatky se dá pořídit i za něco málo přes 6 000 korun. CK vám zajistí dovolenou s leteckou dopravou a dopravou z Dubrovníka do místa vaší dovolené od 12 000Kč (záleží pak hlavně na kvalitě ubytování a služeb).

Na hřbetě železného oře

Absolvovat vlakem celou trasu z Čech by asi nechtěl ani největší železniční nadšenec, ale jako doplněk letecké dopravy to může být putování více než zajímavé. Je ale také poněkud časově náročnější, protože trvá několik hodin a dálkové vlaky mívají i několikahodinové zpoždění. Na hlavní železniční trať Bělehrad – Bar vyjíždí rychlíky čtyřikrát denně a jízdenka druhou třídou do Podgorici stojí 10,5 €.

Po silnici

Pro cestování po silnici jasně hovoří větší pohodlí a bezstarostnost jízdy autobusem či na druhé straně samostatnost a mobilita, pokud vyrazíte na cestu vlastním plechovým miláčkem.  Navíc je mnohem levnější než letecká doprava. Za zpáteční autobusovou jízdenku zaplatíte v cestovce jen kolem 2500 Kč.

Růžové vyhlídky na cestování autem pak kazí skutečnost, že černohorské silnice nejsou zrovna nejkvalitnější a ani úplně nejbezpečnější. Místní řidiči si oblíbili agresivnější a riskantnější styl jízdy, než na jaký jsme zvyklí z domova. Když si k tomu přičtete ještě nepřehledné klikaté silnice s občasnou prohlubní, je jasné, že s nehodovostí tady na tom nebudou zrovna nejlépe.

Vnitrostátní autobusová doprava je zde poměrně kvalitní. Ceny a úroveň jsou srovnatelné s našimi. Navíc je doplněna o soukromé dodávkové dopravce.

Taxislužba je v přímořských letoviscích také na poměrně vysoké úrovni a ani cenově se neliší od tuzemských kolegů.

Lodí

Po moři se do Černé Hory dostanete nejsnáze z Bari nebo z Italské Ascony. V létě vyjíždí každý večer jeden, aby ráno zakotvil v Baru. Cena lístku se pohybuje od 45 do 120 €.

Lodní doprava je organizována i mezi jednotlivými černohorskými přístavy např. v boce Kotorské a na Skadarském jezeru.

 

Ještě před několika roky hotely  a jiné možnosti uybtování v Černé hoře většinou nikterak nepřipomínaly místo, kde bychom toužili strávit dovolenou. Většinou ošuntělé budovy státních hotelů nutně potřebovaly nákladnou rekonstrukci a modernizaci.

S rostoucí oblibou tohoto letoviska a rozmachem turismu se jim ale dostalo náležité péče. Navíc začala, jako houby po dešti, růst i konkurence v podobě soukromých ubytovacích zařízení, které už v lecčems předběhly ty státní. Snad jediné co z dob minulých zůstalo zachováno je pověstná čistotnost a nesmírná pohostinnost.

Obecně se dá ale stále říct, že hotely ve vnitrozemí stále nedosahují úrovně a kvality těch v turisticky atraktivnějším pobřežním pásu.

Hotely v Černé Hoře

Po letech používání vlastního hodnocení A a B přešli nedávno i Černohorci na standardní klasifikaci hotelů podle počtu hvězdiček. Cestovní kanceláře nejčastěji ubytovávají své klienty v těch tříhvězdičkových, kterých je dnes v Černé Hoře několik desítek. Jejich cena se pohybuje od 40 do 80€ za dvoulůžkový pokoj na jednu noc. Platí se zde ubytovací daň, která činí 1€ za osobu na noc, která bývá obvykle zahrnuta do ceny pokoje.

Ceny se liší  mimo jiné podle délky pobytu, úrovně hotelu, ale také podle toho, zda si jej pronajímá cizinec. Ti totiž zaplatí až o 25% víc.

Hotely bývají vcelku dobře vybavené. Nechybí jim televizory na pokojích nebo venkovní bazén, posilovna či půjčovna sportovního náčiní. Tyto aktivity ale nejsou zahrnuty do ceny pobytu a platí se, stejně jako například zapůjčení plážového lehátka, zvlášť.

Pokoje, ale také k hotelu přiléhající pláže, jsou denně pečlivě uklízeny.

Kempy v Černé Hoře

Nepotřebujete-li k trávení hezké dovolené pohodlí a vybavenost hotelů, kempy by pro vás mohly být vhodným místem, kam navečer složit hlavu.

Z kdysi ohromného počtu jich dnes, po mnoha válečných konfliktech, zbyla jen necelá dvacítka. Jsou rozprostřeny podél mořského pobřeží v oblastech největšího zájmu turistů.

Jejich úroveň, ale také jakou zátěž jakou bude ubytování představovat pro vaši peněženku, poznáte podle zařazení do jedné ze čtyř kategorií. Můžete vybírat mezi těmi přímo u moře (např. Zelenika, Budva, Buljarica) nebo i několik kilometrů vzdálenými (Stoliv, Oliva a další).

Ubytování v soukromí

Ubytování v soukromí získává postupem času stále více příznivců. Velkou výhodou oproti hotelům je soukromí, jaké poskytují, dále pak všeobecně nižší cena a navíc máte v osobě pana domácího ještě zkušeného rádce a znalce místních poměrů. Také bývají levnější než hotelové pokoje. Stojí od 5 do 15€ v závislosti na poloze, vybavenosti a vzdálenosti od moře.

Pokud budete hledat volný pokoj či dům, poohlížejte se po nápisech SOBE značících volné místo. Černohorci jsou  velmi pohostinný národ a touží po tom, aby si každý návštěvník odvážel co nejkrásnější vzpomínky. Pro vaši spokojenost tedy udělají všechno co jen bude v jejich silách.

 

Národní měnou Černé Hory se v roce 2002 stalo euro, které vystřídalo německou marku. Používají se všechny mince a bankovky, které k touto účelu EU vydala. Bohužel zde ale ještě existují problémy s vyměňováním eurošeků.

Pokud vezete na dovolenou více než 2000 eur, je nutno je při vstupu na území Černé Hory přiznat. Jinak by mohlo hrozit, že vám budou vaše těžce vydělané úspory při výjezdu zabaveny.

Banky a bankomaty

Se stále rostoucím zájmem turistů doznaly bankovní služby v posledních letech nebývalý rozkvět. V přímořských letoviscích prudce stoupl počet bankomatů a hotelích a lepších restauracích je už placení kartou také naprosto běžné. S vaší Visou či Master Card byste tady neměli mít žádné potíže. Finanční domy mají otevřeno ve všední den 8:00-19:00, v sobotu pak jen dopoledne.

V restauraci

Až si budete balit před odjezdem do Černé Hory svá zavazadla, ponorný vařič a řízky můžete nechat s klidným svědomím doma. Pokud nebudete mít penzi zahrnutou přímo v zájezdu, nebude nijak nadmíru nákladné stravovat se v restauracích.

Polední hlad můžete zahnat pizzou za 5 eur nebo některou z mnoha nabízený rybích specialit v ceně pohybující se kolem 6 eur. Spláchnout to pak můžete minerálkou nebo džusem, za něž zaplatíte maximálně dvě eura.

Za večeři pro dva doplněnou místním vínem kupříkladu dáte 25 – 35 eur. Ji pak završíte šálkem kávy za 0,5 – 1 euro nebo místním pivem za 1 – 1,5 eura. A budete-li mít stále chuť na něco dobrého, nezbývá než dát si zmrzlinový pohár za cenu od 2,5 eura.

Reklama: Dovolená v Černé Hoře

V obchodě

Přes noc vám nejspíš pořádně vytráví a nezbude tedy, než se vydat na pořádný nákup. Protože je v obchodech všechno levnější než v restauraci, můžete si po návratu dopřát opravdové hody.

Většina základních potravin je zde přibližně stejně drahá, jako u nás. Ovoce a zelenina jsou zde dokonce levnější než na pultech českých obchodů. Navíc, pokud nakupujete přímo na trhu, je dokonale čerstvá.

Reklama: letenky levně

Zábava a služby

Na dovolenou ale málokdo jezdí hodovat v restauracích a nakupovat v obchodech.

Turisté jistě ocení nízké vstupné do národních parků Černé Hory (1€), motorizovaní cestovatelé pak budou potěšeni, když přijedou na benzínovou stanici (ceny kolem 1€/litr). Slunění vám jistě zpříjemní pomyšlení, že za půjčení slunečníku dáte jen něco kolem 2 eur. Od pěti eur pak stojí vypůjčení sportovních potřeb.

Černá Hora je tedy, k vaší peněžence, nadmíru laskavou destinací. Nízké ceny se tak řadí k předlouhému výčtu zdejších lákadel.

 

Černohorská kuchyně je pro turisty zajímavá nejen svou bohatostí, ale také tím, že všechny suroviny, z nichž se pokrmy připravují, jsou čistě přírodního původu. Zaručuje jim to výraznou chuť a nebývalou sytost vůní. Prostě jako od maminky.

Její složení se mění podle toho jaké náboženské etnikum má vliv v daném regionu ale hlavně, jaké ingredience nabídla příroda místním kulinářským mistrům. Dá se proto mluvit o kuchyni středomořské, kontinentální a severní. Všechny mají společné hojné využívání masa jako jedné ze základních surovin.

Jiný kraj, jiná chuť 

V pobřežním pásu je jedním z nejoblíbenějších pokrmů šopský salát připravovaný z čerstvých rajčat, hlávkového salátu, salátové okurky a cibule. Samozřejmostí jsou pak mořské plody a spousta ryb. Nechybí zde ani všudypřítomná a ve středomoří obzvláště populární pizza.

Kontinentální tabule se skládá mimo jiné z ryb vylovených ze Skadarského jezera. Nejvyhledávanější z nich jsou pak kapři, pstruzi a úhoři, kteří se buďto smaží, udí nebo přidávají do salátů. Mezi další místní speciality patří dušená šunka a sýr nakládaný do olivového oleje.

Hostitel v severní části Černé Hory vám nejspíš nabídne pokrm připravovaný s přísadami, které můžete najít v místních tmavých lesích. Není zde proto výjimkou ochucování borůvkami, malinami, houbami nebo dokonce lesními čaji.

Oblíbená pochoutka je zde kyselá smetana zvaná kajmak. Přidává se také do hlavních jídel, ale chuťově nejzajímavější je patrně bylinkami ochucený kajmak, do kterého se namáčí chléb.

Něco na spláchnutí

Většina návštěvníků si jako suvenýr z cest po Černé Hoře odváží domů láhev rakie – v širokém okolí hojně popíjeném alkoholu. Vyrábí se destilací z vinných hroznů a chutí připomíná nám dobře známé domácí pálenky. Místní ji považují málem za národní nápoj a nechybí při žádné oslavě či jen jako přivítání hosta.

V Černé Hoře má dlouholetou tradici také vinařství. Pěstuje se zde jak bílé tak červené víno. Nejznámějším bílým vínem je suchá odrůda jménem krstač pocházející z oblasti Lešského pole.

Turistům se ale doporučuje, aby si nenechali uniknout příležitost ochutnat místní vynikající červené víno vranac. Jedná se o výrazné víno středomořského charakteru s nádhernou rubínově rudou barvou. Jedna z jeho odrůd Pro Corde povzbuzuje činnost srdce a cév, takže si jeho mírným pitím dokonce můžete utužit zdraví.

O cizokrajné chuti nezůstanou ošizeni ani pivaři. Nemusí se ale jako při jiných dovolených obávat, že se jim zážitky z degustace místního piva budou ještě léta vracet v nočních můrách. Zdejší pivo Nikšičko je srovnatelné s naším a jistě mu snadno přijdou na chuť i ti nejrozmlsanější výletníci. K dostání je ale pouze lahvové nebo plechovkové.

Restaurace, rychlé občerstvení

Kromě klasických hotelových restaurací, jejichž jídelní lístky lákají hosty jak na mezinárodní kuchyň, tak na pochoutky ryze černohorské se v ulicích měst objevují stánky a bistra rychlého občerstvení. Jejich nabídka je nesmírně pestrá. Mísí se zde vůně jídel středomořských jako je pizza nebo špagety s jednoduchými jídly balkánského poloostrova např. ražniči nebo pljeskavice.

Při návštěvě Černé Hory se tedy mají vaše chuťové buňky nač těšit. Je rozhodně z čeho vybírat.

 

Dovolená by měla být hlavně dobou, kdy si člověk dopřává plnými hrstmi vše, na co neměl v průběhu celého roku čas, chuť nebo peníze.

Z tichých úředníčků se pak stávají zběsilí jezdci na nafukovacím banánu, starostlivé maminky, které se celý rok pilně staraly o blaho svých andílků se změní v neúnavné vládkyně tanečních parketů a rozverná dítka konečně získají v rodičích kumpány na všemožná dobrodružství.

Vodní radovánky

Mořské vlny omývající kilometry písečných pláží nenabízí jen možnost výborného koupání a nekonečného opalování. Pro turisty je zde připraveno mnoho dalších zajímavých příležitostí k získání neopakovatelných zážitků.

Můžete se například naučit potápět v jednom z mnoha středisek a obdivovat krásy Jadranu z pohledu, jaký se běžnému turistovi nenaskytne. Obklopí vás neskutečný podmořský svět plný barev a nezapomenutelných scenérií.

Každý milovník rychlosti navíc okořeněné troškou adrenalinu jistě neodolá a vyzkouší například windsurfing nebo jachting. Pro opravdové nadšence je pak sjezd divokých peřejí v kaňonu Tara jen na dřevěném voru.

Nahodit udičku 

Oproti tomu návštěvníkům hledajícím ticho a oddych se jistě bude zamlouvat zde velmi populární rybaření. Abyste si mohli váš jistě nemalý úlovek v klidu vychutnat, potřebujete si zakoupit místní rybářský lístek. Za 5-10 € vám ho vystaví v jakémkoliv rybářském klubu.

Jemný písek místních pláží přímo svádí k napnutí sítě a předvedení několika volejbalových fines.

V nohách mám už …

Pohoří Černé Hory jsou pravým turistickým rájem. Stovky kilometrů stezek vedou jak mírně zvlněnou krajinou jakoby stvořenou pro dlouhou relaxační procházku, tak i obtížněji zdolatelnými srázy ve výškách na 2000 metrů. Můžete si vybrat některou z frekventovanějších tras, či na celé hodiny zmizet v temných lesích pohoří Durmitor, kde nepotkáte ani živáčka.

Ani horolezci zde nepřijdou zkrátka. Zdolávání místních vrcholků je detailně popsáno v mnoha snadno dostupných průvodcích a o domorodé průvodce zde také není nouze.

Když je čas jít spát

S přibývajícím šerem roste chuť nejednoho návštěvníka zakončit den nočním veselím. Jako houby po dešti zde proto vyrůstají diskotéky, restaurace, tančírny či jiné zábavní podniky. Na hotelových terasách se běžně tančí, zatímco po pláži korzují páry s piknikovými koši v rukou.

Prostě dokonalá středomořská idylka.

 


Nalezeno 5 687 termínů dovolené.

Řadit dle 
Cena od 12 900 Kč
(cena za osobu od 12 900 Kč)

Černá Hora hotel

Země:  Černá Hora
Oblast: 

Termín zájezdu: 02.06.-11.06.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Polopenze
Délka pobytu: 10 dní
Doprava: Autobus

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
02.06.-11.06.2017
Autobus
od 12 900 Kč
Detail zájezdu
Cena od 4 930 Kč
First Minute (cena za osobu od 4 930 Kč)

Slovenska plaža

Země:  Černá Hora
Oblast: Budva

Termín zájezdu: 29.04.-06.05.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Polopenze
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Vlastní

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
29.04.-09.05.2017
Vlastní
Sleva 9% First Minute od 7 030 Kč
Detail zájezdu
29.04.-06.05.2017
Vlastní
Sleva 9% First Minute od 4 930 Kč
Detail zájezdu
29.04.-10.05.2017
Vlastní
Sleva 9% First Minute od 7 660 Kč
Detail zájezdu
29.04.-10.05.2017
Vlastní
Sleva 7% First Minute od 10 060 Kč
Detail zájezdu
29.04.-09.05.2017
Vlastní
Sleva 7% First Minute od 9 130 Kč
Detail zájezdu
Cena od 13 180 Kč
(cena za osobu od 13 180 Kč)

Hotel MOGREN

Země:  Černá Hora
Oblast: Budva

Termín zájezdu: 02.06.-11.06.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Polopenze
Délka pobytu: 10 dní
Doprava: Autobus

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
02.06.-11.06.2017
Autobus
Sleva 20% od 13 180 Kč
Detail zájezdu
09.06.-18.06.2017
Autobus
Sleva 20% od 13 180 Kč
Detail zájezdu
14.06.-21.06.2017
Autobus (Praha)
Sleva 30% od 18 280 Kč
Detail zájezdu
16.06.-25.06.2017
Autobus
Sleva 17% od 15 580 Kč
Detail zájezdu
21.06.-28.06.2017
Autobus (Praha)
Sleva 28% od 20 680 Kč
Detail zájezdu
Cena od 12 680 Kč
(cena za osobu od 12 680 Kč)

Hotel CASTEL LASTVA

Země:  Černá Hora
Oblast: Petrovac

Termín zájezdu: 02.06.-11.06.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Plná penze
Délka pobytu: 10 dní
Doprava: Autobus

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
02.06.-11.06.2017
Autobus
Sleva 19% od 14 380 Kč
Detail zájezdu
02.06.-11.06.2017
Autobus
Sleva 21% od 12 680 Kč
Detail zájezdu
09.06.-18.06.2017
Autobus
Sleva 21% od 12 680 Kč
Detail zájezdu
09.06.-18.06.2017
Autobus
Sleva 19% od 14 380 Kč
Detail zájezdu
14.06.-21.06.2017
Autobus (Praha)
Sleva 29% od 19 480 Kč
Detail zájezdu
Cena od 14 401 Kč
First Minute (cena za osobu od 14 401 Kč)

Hotel MONTENEGRO-BEACH RESORT

Země:  Černá Hora
Oblast: Bečiči

Termín zájezdu: 02.06.-11.06.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: All Inclusive
Délka pobytu: 10 dní
Doprava: Autobus

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
02.06.-11.06.2017
Autobus
Sleva 23% First Minute od 16 111 Kč
Detail zájezdu
02.06.-11.06.2017
Autobus
Sleva 24% First Minute od 14 401 Kč
Detail zájezdu
09.06.-18.06.2017
Autobus
Sleva 23% First Minute od 16 111 Kč
Detail zájezdu
09.06.-18.06.2017
Autobus
Sleva 24% First Minute od 14 401 Kč
Detail zájezdu
14.06.-21.06.2017
Autobus (Praha)
Sleva 30% First Minute od 22 394 Kč
Detail zájezdu
Cena od 13 191 Kč
First Minute (cena za osobu od 13 191 Kč)

Hotel Otrant Beach

Země:  Černá Hora
Oblast: Ulcinj

Termín zájezdu: 17.06.-24.06.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: All Inclusive
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Autobus

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
16.06.-25.06.2017
Autobus
First Minute od 25 097 Kč
Detail zájezdu
17.06.-24.06.2017
Autobus
First Minute od 22 457 Kč
Detail zájezdu
17.06.-24.06.2017
Autobus (Praha, Brno, Ostrava, Pardubice)
Sleva 2% First Minute od 29 937 Kč
Detail zájezdu
23.06.-02.07.2017
Autobus
First Minute od 25 537 Kč
Detail zájezdu
24.06.-01.07.2017
Autobus
First Minute od 22 897 Kč
Detail zájezdu
Cena od 19 370 Kč
(cena za osobu od 19 370 Kč)

MSC Musica

Země:  Itálie
Oblast: 

Termín zájezdu: 01.10.-08.10.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Plná penze
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Vlastní

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
10.09.-17.09.2017
Vlastní
od 23 530 Kč
Detail zájezdu
17.09.-24.09.2017
Vlastní
od 23 530 Kč
Detail zájezdu
24.09.-01.10.2017
Vlastní
od 23 530 Kč
Detail zájezdu
01.10.-08.10.2017
Vlastní
od 20 750 Kč
Detail zájezdu
15.10.-22.10.2017
Vlastní
od 20 750 Kč
Detail zájezdu
Cena od 26 300 Kč
(cena za osobu od 26 300 Kč)

MSC Musica

Země:  Itálie
Oblast: 

Termín zájezdu: 23.07.-30.07.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Plná penze
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Vlastní

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
23.07.-30.07.2017
Vlastní
od 29 070 Kč
Detail zájezdu
30.07.-06.08.2017
Vlastní
od 29 070 Kč
Detail zájezdu
06.08.-13.08.2017
Vlastní
od 30 450 Kč
Detail zájezdu
13.08.-20.08.2017
Vlastní
od 30 450 Kč
Detail zájezdu
20.08.-27.08.2017
Vlastní
od 29 070 Kč
Detail zájezdu
Cena od 5 711 Kč
First Minute (cena za osobu od 5 711 Kč)

Penzion Mijo

Země:  Černá Hora
Oblast: Bar

Termín zájezdu: 17.06.-24.06.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Plná penze
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Autobus

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
16.06.-25.06.2017
Autobus
Sleva 12% First Minute od 8 351 Kč
Detail zájezdu
17.06.-24.06.2017
Autobus
Sleva 12% First Minute od 5 711 Kč
Detail zájezdu
17.06.-24.06.2017
Autobus (Praha, Brno, Ostrava, Pardubice)
Sleva 18% First Minute od 13 191 Kč
Detail zájezdu
23.06.-02.07.2017
Autobus
Sleva 12% First Minute od 8 791 Kč
Detail zájezdu
24.06.-01.07.2017
Autobus
Sleva 12% First Minute od 6 151 Kč
Detail zájezdu
Cena od 5 711 Kč
First Minute (cena za osobu od 5 711 Kč)

Vila Maja-Lida

Země:  Černá Hora
Oblast: Bar

Termín zájezdu: 17.06.-24.06.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Plná penze
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Autobus

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
16.06.-25.06.2017
Autobus
Sleva 12% First Minute od 8 351 Kč
Detail zájezdu
17.06.-24.06.2017
Autobus
Sleva 12% First Minute od 5 711 Kč
Detail zájezdu
17.06.-24.06.2017
Autobus (Praha, Brno, Ostrava, Pardubice)
Sleva 18% First Minute od 13 191 Kč
Detail zájezdu
23.06.-02.07.2017
Autobus
Sleva 12% First Minute od 8 791 Kč
Detail zájezdu
24.06.-01.07.2017
Autobus
Sleva 12% First Minute od 6 151 Kč
Detail zájezdu