Dovolená - Francie

Zájezdy do Francie jsou již tradičně perlami nabídek cestovních kanceláří. Francie skýtá takřka neomezené možnosti rekreace pro celý rok. Do Francie můžete vyrazit kdykoliv v roce a užít si buď poznávání, či koupání i lyžování ve Francouzských Alpách. Poznejte tuto zemi bohatou na historii a pyšnící se památkami světových rozměrů, jakou je například Eiffelova věž, Versailles, Louvre či Vítězný oblouk. Pro milovníky přírody a lyžování ve Francii jsou tu nepřekonatelně krásné alpské masivy a pro milovníky koupání a slunění světoznámé pláže. Od 4.4.2009 mohou lidé do 25 let navštěvovat stálé sbírky národních galerií, muzeí a národní kulturní památky ve Francii zdarma.

Všem občanům EU stačí pro vstup do Francie pouze platný cestovní pas. Při pobytu kratším než 90 dní platí pro turisty z ČR bezvízový styk.
 
Bezcelně můžete do Francie dovézt 200 cigaret, 50 doutníků, 500g kávy a 1l lihovin nebo vína. Dárky lze dovézt až do hodnoty 175€. Toleruje se 1 elektronický přístroj na osobu. Limitní množství pro bezcelní dovoz benzínu je 10 litrů. Platí zákaz dovozu masa a masných výrobků z Afriky, drog, výbušnin a jiných zbraní. Na dovoz loveckých pušek je třeba mít od francouzských úřadů vystaveno speciální povolení. Dovoz ani vývoz měny není nijak omezen, částky nad 7 600€ však musí být deklarovány.
 
Úředním jazykem Francie je francouzština. Na cestu se vám určitě bude hodit praktický jazykový průvodce – Francouzi jsou totiž mnohem srdečnější k turistům, kteří se snaží mluvit jejich jazykem.
 
Kriminalita není ve Francii příliš vysoká. Zvýšená opatrnost je na místě zejména v zábavních čtvrtích velkých měst. Je dobré, pohybovat se v noci po dobře osvětlených ulicích a zvláště v přeplněných dopravních prostředcích dávat pozor na svá příruční zavazadla a peněženky.
 
Pro jistotu je vhodné uzavřít před cestou pojištění proti úrazu a nemoci. Do lékařské a nemocniční péče francouzského systému sociálního zabezpečení jsou zahrnuti všichni návštěvníci ze zemí Evropské unie. Poplatky za léčbu v rámci místního systému sociálního zabezpečení jsou ve Francii minimální.

Francouzské klima je díky velké rozloze státu a značné rozmanitosti přírodních podmínek velmi různorodé. Nejzásadnější vliv na charakter podnebí má vzdálenost dané lokality od Atlantského oceánu a konkrétní podoba krajinného reliéfu území. Severním a západním oblastem Francie vládne poměrně mírné podnebí. Do této oblasti patří i hlavní město Paříž. Směrem na jih se počasí postupně otepluje. Východní oblasti a vnitřní část Centrálního masivu se vyznačují teplejšími léty a chladnějšími zimami. Horká suchá léta a mírné deštivé zimy jsou typické pro pobřeží Středozemního moře.

Nejvyšší srážkový úhrn je ve Francii v období od ledna do dubna, nejmenší výskyt srážek je potom v srpnu a září. Problémy někdy mohou v zimě způsobit přívaly sněhu, jedná se ale hlavně o horské oblasti. Na Korsice vládne přibližně stejné podnebí, jako má celá středomořská oblast – v létě je většina dní slunečných, nejvyšší podíl srážek spadne v zimě. Jen průměrné teploty jsou díky jižnější poloze na Korsice vyšší. Největší teplotní rozdíly vykazuje město Strasbourg, které leží poblíž německých hranic.

Reklama: Dovolená ve Francii

Pláže

Přibližně jedna třetina celkové délky francouzského pobřeží je tvořena plážemi. Nejznámější z nich leží v oblasti Normandie a Azurového pobřeží, které obklopuje nádherně čisté moře s průměrnými teplotami, které se v létě pohybují v rozmezí od 19 do 22°C. Francouzské pláže jsou písčité, kamenité i skalnaté, povrch se liší podle lokality.

Reklama: letenky levně

Paříž

Paříž se obvykle může pochlubit příjemným počasím. Jaro bývá krásné, přestože přichází většinou později, až koncem dubna. Léto je horké, ale ne přehnaně. Podzim v Paříži má výrazně romantickou atmosféru a bývá teplý. Zima v Paříži nebývá příliš tvrdá a sníh je spíše vzácností – když ale napadne, rozhodně připraví velkolepou podívanou.

Reklama: letenky

Zima a lyžování

Díky vysoké nadmořské výšce, ve které leží francouzská lyžařská střediska, nabízí Francie dostatečnou sněhovou pokrývku a tak i skvělé podmínky pro zimní sporty v podstatě po celou lyžařskou sezónu. I proto je Francie jednou z nejvyhledávanějších destinací také pro zimní dovolenou.

Francouzskou měnou je Euro (€), dělí se na 100 centů. Bankovky jsou v hodnotách 5, 10, 20, 50, 100, 200 a 500 €, mince v hodnotách 1, 2, 5, 10, 20 a 50 centů, 1 a 2 €. Dovoz ani vývoz měny není nijak omezen, částky nad 7 600 € však musí být deklarovány.

Směna, bankomaty

Většina bank a směnáren ve Francii má otevřeno jen ve všední dny a to od 9:00 do 17:30. V menších městech je obvyklá polední přestávka. Ve směnárnách i bankách je třeba mít u sebe svůj cestovní pas. Některá malá města bankou vybavena nejsou. Peníze a cestovní šeky lze vyměnit i v hotelu, kurz ovšem nebývá moc příznivý. Eura si můžete vybrat také z bankomatů, které jsou rozmístěny po celé zemi. O poplatcích, které si za to vaše banka účtuje, je vhodné informovat se ještě před cestou do Francie. Kreditní karty (častěji Visa a MasterCard než American Express) přijímá stále více hotelů, restaurací, čerpacích stanic i obchodů. Téměř po celé Francii se přijímají cestovní šeky.

Ceny

Ceny se v jednotlivých regionech liší a závisí i na ročním období. Orientačně zaplatíte za ubytování na dvoulůžkovém pokoji v nejlevnějších hotelech v Paříži asi 45 – 75 € , naopak v těch nejluxusnějších hotelech více než 300 €. Káva stojí asi 2,50 €, pivo 3 €, minerální voda 3 € a šunkový sendvič 3,50 €. Vstupné do kina přijde na 7 – 8,50 €, plavba po Seině na 8 – 10 €.

Pronájem auta a kola

Pronájem auta je ve Francii poměrně drahý, zejména u mezinárodních společností. K vypůjčení auta je třeba předložit řidičský průkaz a pas. V závislosti na modelu auta a konkrétní půjčovně se mění minimální požadovaný věk pro pronájem vozu – pohybuje se od 21 do 25 let. Některé společnosti přijímají pouze platbu kreditními kartami.

V tradičních turistických centrech je možné pronajmout si jízdní kolo. K pronájmu je vyžadován pas nebo jiný průkaz totožnosti a pokud nevlastníte jednu z nejpoužívanějších kreditních karet, bude třeba zaplatit zálohu. Za stejných podmínek se pronajímají i mopedy. Povinné jsou ochranné přilby.

Spropitné

Poplatek za obsluhu (spropitné) bývá obvykle již zahrnut v celkové částce účtované v hotelech a restauracích. Obsluze čerpací stanice, pokojské nebo vrátnému je vhodné dát několik mincí za jejich služby.

Doprava do Francie

Letecká doprava: Řada mezinárodních společností vypravuje lety nejen do Paříže, ale i do Lyonu, Nice a dalších měst. Paříž disponuje dvěma mezinárodními letišti, Roissy – Charles – de – Gaulle a Orly. Let z Prahy do Paříže trvá necelé 2 hodiny. Levnější jsou charterové lety, zprostředkovávané cestovními kancelářemi.

Vlaková doprava: Cesta vlakem trvá přímým spojem z Prahy do Paříže 19 hodin. Ve Francii funguje vynikající síť rychlovlaků TGV. Rozlišují první a druhou třídu a pro cestování jimi je nutné mít zakoupenou místenku. Velká města nabízejí také autovlakové služby. Návštěvníkům Francie se mnohdy vyplatí zakoupit si France – Vacances Pass, průkaz platný pro určitou dobu na cestování první nebo druhou třídou. Cestující do 26 - ti let si také mohou koupit InterRail kartu – umožňuje cestovat vlakem (ve 2. třídě) po většině evropských železnic neomezeně celý měsíc.

Místní doprava ve Francii

Místní doprava: Ve většině měst jsou k dispozici zvláštní turistické jízdenky.

Taxi: Využít k cestě z letiště do centra Paříže taxík se vyplatí spíše pro větší počet osob najednou. Výše jízdného je závislá na konkrétní lokalitě. Vozidlo taxislužby je možné objednat telefonicky nebo zastavit přímo na ulici.

Metro: Pařížské metro je považováno za jednu z nejrychlejších a nejpohodlnějších podzemních drah na světě. Metro funguje v Lyonu, Marseilles, Lille, Toulouse, Rovenu a Strasbourgu.

Autobus: Městské autobusy jezdí poměrně často a nejsou příliš drahé. Ve velkých městech je možné absolvovat také okružní autobusovou jízdu po místních památkách.

Vlak: Francie se může pyšnit hustou železniční sítí a rychlými čistými vlaky. Spoje jsou časté a pravidelné. Mezi Paříží a jejími předměstími funguje propracovaný systém předměstské vlakové dopravy.

Tramvaj: Tramvajové linky vedou napříč městy Granoble, Strasbourg, Nantes a Saint – Etienne.

Automobil: Pronájem auta je ve Francii poměrně drahý, zejména u mezinárodních společností. K vypůjčení auta je třeba předložit řidičský průkaz a pas. V závislosti na modelu auta a konkrétní půjčovně se mění minimální požadovaný věk pro pronájem vozu – pohybuje se od 21 do 25 let. Některé společnosti přijímají pouze platbu kreditními kartami.

Kolo a motocykl: V tradičních turistických centrech je možné pronajmout si jízdní kolo. K pronájmu je vyžadován pas nebo jiný průkaz totožnosti a pokud nevlastníte jednu z nejpoužívanějších kreditních karet, bude třeba zaplatit zálohu. Za stejných podmínek se pronajímají i mopedy. Povinné jsou ochranné přilby.

Letadlo: Paříž a 28 menších měst spojují četné lety větších či menších leteckých společností.

Ubytovací možnosti jsou ve Francii velmi široké. Každý si tak může vybrat podle svého vkusu, nároků a finančních možností:

Hotely: Francouzské hotely se dělí do kategorií od jednohvězdičkových až po čtyřhvězdičkové. Ceny pokojů se v jednotlivých hotelech liší podle velikosti, vybavení a hotelové kategorie. Vhodná je včasná rezervace. Rezervace hotelových pokojů je možná také u přepážek na velkých letištích a nádražích. Orientačně zaplatíte za ubytování na dvoulůžkovém pokoji v nejlevnějších hotelech v Paříži asi 45 – 75 € , naopak v těch nejluxusnějších hotelech více než 300 €.

Penziony: Jedná se o podniky proslulé svou rodinnou atmosférou. Mívají podobu malých hotelů nebo ubytoven.
Logis de France: Tyto hotely jsou sponzorované francouzskou vládou a jsou rozdělené do jednohvězdičkové a dvouhvězdičkové kategorie. Často leží mimo město a mohou se pochlubit svým kouzlem a osobitým charakterem.
Auberges de France: Podobná zařízení jako Logis de France, jen bývají menší a jednodušeji zařízena.
Gîtes de France, gâtes ruraux: Tento typ ubytovacího zařízení představují většinou pouze částečně zařízené chaty nebo apartmány (byty) – jsou oficiálně sponzorované a v jejich ceně jsou zahrnuty veškeré náklady.

Pronájem: Domy a apartmány k pronájmu nabízí ve Francii rozsáhlá síť agentur, které vám mohou doporučit místní turistické kanceláře. Rezervace je obvykle nutná poměrně dlouhou dobu předem.

Mládežnické ubytovny: Po celé Francii je rozmístěno okolo 200 hostelů. Liší se úrovní a kvalitou svého vybavení. Přesnější informace naleznete v průvodci po těchto ubytovnách, který je k dostání zdarma.

Kempy: Ve Francii je přibližně 9 000 kempů, více než 100 z nich přímo v oblasti Paříže. Ceny za ubytování v kempech se pohybují v rozmezí od 15 do 35 €. Některé z kempů nabízejí ubytování v bungalovech, nemáte – li vlastní stan ani karavan. Vhodné je rezervovat si místo v kempu s dostatečným předstihem, zejména během hlavní sezóny bývají kempy totiž dost plné. Ve Francii není povoleno volné táboření. K táboření na soukromém pozemku je třeba mít povolení od jeho majitele. Francouzské národní turistické kanceláře vydávají zvláštní leták speciálně s informacemi o kempování.

 

Francie je největší západoevropskou zemí. K území státu patří ostrov Korsika ve Středozemním moři, tzv. Francouzská Guayana v Jižní Americe, souostroví Guadeloupe a ostrov Martinique v Karibiku a ostrůvek Reunion v Indickém oceánu. K nejvýznamnějším francouzským vodním tokům patří řeky Seina, Loira a Rhona.

Ze západu břehy Francie omývají vody průlivu La Manche (odděluje Francii od Velké Británie), z jihu Středozemní moře. Přírodní hranici se Španělskem tvoří na jihozápadě země Pyreneje, Alpy (s nejvyšší horou Francie Mont Blanc; 4 807 m. n. m.) na jihovýchodě zase oddělují Francii od Itálie a na východě tvoří přírodní hranici se Švýcarskem pohoří Jura a s Lucemburskem vrchovinné Ardeny. Řeka Rýn tvoří část hranice s Německem, jinak pouze v případě právě Německa a také Belgie o klasické přírodní hranici hovořit nelze.
 
Největšími přírodně geografickými jednotkami Francie jsou Francouzská nížina s Pařížskou pánví a Francouzské středohoří. Od Pařížské pánve směrem na západ vybíhají až do Bretaně pahorkatiny starého armonického masivu. Na jihovýchod a východ směřuje Pařížská pánev do vrchovin a pahorkatin Arden, Burgundska a Champagne. Pobřežní nížina spadá od Calais příkrými křídovými útesy až k průlivu La Manche. Pláže i vysoké písečné přesypy lemují jihozápadní pobřeží Biskajského zálivu. Centrální oblast rozsáhlého Francouzského středohoří je vyplněna vulkanickými pohořími Auvergne (nejvyšší hora Puy de Sancy; 1 885 m. n. m.). Údolí řek Seiny a Rhony jsou lemována strmými žulovými masivy. Náplavová nížina s lagunami až po velkou deltu Rhony s bažinami Camargue lemuje jihovýchodní pobřeží Golfe du Lion (Lví Zátoka). Nízká pohoří Maures a Esterel vybíhají směrem k Azurovému pobřeží a letoviskům francouzské Riviéry. Středohorské Vogézy pak lemují údolí řeky Rýn. K úmoří Středozemního moře patří pouze jih a jihovýchod. Větší část území Francie je odvodňována do Atlantického oceánu.

Na severu a západě území státu přecházejí úrodné nížiny v kopce, které pokrývá hlodáš a vřes. Na místech více chráněných rostou duby. Sprašové půdy a smíšené lesy jsou typické pro severovýchodní oblasti a velkou část Pařížské pánve. Francouzské středohoří, zejména jeho západní svahy a plošiny, pokrývají horské louky a pastviny. V oblasti Landes jižně od Bordeaux se vyskytují největší komplexy převážně jehličnatých lesů. Typicky středomořská vegetace porostů oliv, tymiánu, rozmarýnu, korkového dubu a zimostrázu roste na jihovýchodě. Pro Francii charakteristické zakrslé houštiny garigues a maquis se vyskytují v sušších oblastech. Mezi unikátní zástupce francouzské fauny patří kozorožec (vyskytuje se v Alpách), vlci a medvědi v Pyrenejích, plameňáci, volavky a různé druhy stěhovavých ptáků (delta Rhony).

Francie se může pochlubit obrovským množstvím historických památek, kulturních institucí a přírodních krás. Užít si můžete pestrý noční život nebo se věnovat některému z mnoha sportů, jejichž nabídka je ve Francii opravdu široká.
 
Sportu je v posledních letech ve Francii věnována stále větší pozornost. Budují se ta nejmodernější sportoviště a vzhledem k různorodosti podnebí a geografických podmínek lze ve Francii provozovat snad všechny druhy sportů.
 
Každodenním zvykem mnoha Francouzů se stal jogging. Podél řeky Seiny je v Paříži už tradičně organizován jarní běžecký maratón.
 
Francouzský venkov je jako stvořený pro pěstování pěší turistiky. Svou trasu si zde vyberou jak pouze příležitostní turisté, tak i ti zkušenější a náročnější.
 
Alpská a pyrenejská letoviska jsou připravena poskytnout jak začátečníkům, tak expertům důležité rady a informace ohledně horolezectví.
 
Téměř po celé zemi je možné pronajmout si kolo a vyrazit na cyklistický výlet do kopců.
 
Věnovat se dá také jízdě na koni. Můžete si vyjet klidně jen na jednu vyjížďku nebo si v koňském sedle užít celou dovolenou.
 
Dříve byl velmi oblíbeným cílem turistů směřujících do Francie lov. Jeho obliba sice v poslední době klesá, přesto Francii zkušení lovci stále vyhledávají. Větší oblibě se těší rybolov. Rybářské licence vydávají místní rybářské spolky. Zejména podél pobřeží Bretaně se provozuje mořský rybolov.
 
Nejrozšířenějším vodním sportem je plavání. Pravidelně je sledován stupeň znečištění vody a výsledky zveřejňují místní radnice. Doporučuje se zvýšená opatrnost při koupání na odlehlejších plážích Atlantiku – obvykle zde totiž nejsou plavčíci. Při plavání ve Středozemním moři představují mírné riziko žahavé medúzy. Jinak jsou pláže čisté a upravené a vyberete – li si na dovolenou klidnější období, mohou vám poskytnout dokonalé  podmínky k příjemnému odpočinku a relaxaci.  Mnoho francouzských měst má také moderní velké plavecké bazény.
 
V každém větším letovisku si zájemci mohou vypůjčit surfové prkno a věnovat se windsurfingu. Stále vzrůstá zájem o plachtění – jedná se však v případě pronájmu jachty o aktivitu finančně o něco náročnější.
 
Dobrodružným povahám přijde vhod fakt, že se Francie disponuje řadou splavných řek, které přímo vybízejí k provozování kanoistiky.
 
Dáváte – li přednost spíše pozemním sportům, můžete si vybrat tenis nebo golf. Tenisové kurty přiléhají k městským parkům a k hotelům. Pro snadnější přístup na nejlepší golfová hřiště se vyplatí mít s sebou legitimaci svého vlastního klubu.
 
Francie je také oblíbenou destinací pro lyžaře. Všeobecně jsou za ideální pro sjezdové lyžování považovány Alpy a pro běh na lyžích se doporučují spíše Pyreneje. Běh na lyžích se dá provozovat také na Korsice.
 
Mezi nejoblíbenější divácké sporty patří cyklistické závody (Tour de France), fotbal nebo světová série v americkém baseballu, koňské dostihy, tenis a automobilové závody.
 
Jak již bylo řečeno v úvodu, ve Francii se můžete věnovat různým aktivitám. Bohatým kulturním programem vyniká zejména Paříž. Milovníci klasické hudby mohou zajít na operu, balet nebo na koncert pařížského orchestru. Na výsluní zájmu Francouzů se v posledních letech dostal jazz, i když mladí lidé dávají přednost spíše diskotékám. Pořádají se i rockové koncerty. Navštívit můžete i divadelní a filmová představení. Po celý rok se konají různé festivaly, celosvětově známý je například Mezinárodní filmový festival v Cannes. Mezi další hojně vyhledávané patří Festival komorní hudby v Cluny, Festival rockové hudby v Bourges nebo Slavnosti vína v Burgundsku.
 
Pokud vás nezláká sport ani kulturní vyžití, můžete vyrazit na nákupy. Rájem nakupujících je samozřejmě hlavní město Paříž. Nabízí širokou škálu módy, parfémů a luxusního zboží, řemeslných výrobků a nejrůznějších lahůdek.

Reklama: letenky

Francie je zaslouženě považována za jednu z kulinářských velmocí. Současnou podobu francouzského stravování ovládá trend zdravých jídel, připravovaných v páře nebo grilovaných. Na stůl neodmyslitelně patří lehké omáčky, zelenina a bylinky. Mezi věhlasné tradiční pokrmy patří pot – au – feu (,,jídlo z jednoho hrnce“), hovězí po Burgundsku nebo telecí ragú. Francie je rovněž světově proslulou vinicí. Nejznámějšími francouzskými víny jsou Beaujolais, suchá burgundská vína a vína z údolí Loiry.
 
Ve větších městech můžete navštívit poněkud dražší labužnické restaurace, v nižší cenové relaci potom rodinnou atmosférou oplývající brasserie nebo bistra, vinárny a kavárny.
 
Snídani si ve velkých hotelech můžete obvykle vybrat se tří typů – klasickou kontinentální (rohlík nebo chléb s máslem a džemem, káva, čaj nebo čokoláda a pomerančová šťáva), anglickou nebo americkou. Určitě se ale vyplatí, vyjít si na snídani do některé z kaváren a lépe si tak vychutnat zdejší podmanivou atmosféru. Tradiční francouzské obědy bývají lehčí, oblíbené jsou saláty nebo obložené bagety. Obvyklým časem na večeři je ve Franci 20:00, večeřet ještě později ale není výjimečné.
 
Konkrétní charakter francouzské kuchyně se liší podle jednotlivých regionů. Jako předkrm se podává například crudités (pestrá zeleninová mísa), rillettes (husí nebo vepřová paštika), charcuterie (různé druhy uzenin), zeleninová nebo rybí polévka a rouille (provensálská omáčka s česnekem). Na jídelníčku nikdy nechybí rybí speciality, oblíbený je zejména pstruh a štika.
 
Pokud jde o hlavní chod, maso bývá propečené méně, než je obvyklé v jiných zemích. Intenzitu tepelné úpravy masa si ale samozřejmě můžete zvolit podle své chuti. Steaky se často podávají se šalotkou nebo vinnou omáčkou. Bez ohledu na region, v každém koutě Francie můžete ochutnat vynikající místní sýry. Raquefort, Camembert či Brie jsou již dobře známými i u nás, proslulé jsou také francouzské kozí sýry.
 
Dezerty a cukrářské výrobky mají ve Francii velkou tradici. Ochutnat můžete lahodnou čokoládovou pěnu, profiteroles (vanilkovým krémem plněné a horkou čokoládou polévané malé cukroví), rybízový, malinový nebo hruškový sorbet, meruňkové nebo jahodové dorty a pověstná, pod vrstvou sladkého těsta zapečená, horká karamelizovaná jablka.

Hlavní město Francie nabízí speciality ze všech svých regionů a oblastí. Tradiční pochoutkou Pikardie je za horka podávaný, pórkem plněný koláč. V Alsasku si můžete pochutnat na rozmanitých zvěřinových pokrmech. Vynikající je také choucroute (zelí vařené s bobulemi jalovce v ryzlinku, na závěr zalité třešňovicí). Typickým alsaským sýrem je ostrý Munster. Boeuf Bourguignon, nejlepší dušené hovězí na světě, je tradičně spojováno s oblastí Burgundska. Tento region se může dále pochlubit kvalitním vínem a chutnými drůbežími specialitami, stejně tak jako nejlepší omáčkou na hlemýždě – připravuje se z másla, česneku a petrželky. Nejproslulejšími burgundskými sýry jsou Soumaintrain a Epoisses.

Základem kuchyně v regionu Normandie je máslo a smetana. V této oblasti se těší velké oblibě Camembert a Livarot. Proslulý je zdejší jablečný koláč, podávaný s čerstvou smetanou.
 
Výbornými mořskými pokrmy vyniká Bretaň. Plody moře se podávají přímo na ledové drti. Ochutnat můžete ústřice, různé druhy mlžů, mušle, slávky, garnáty, šneky, gumovky a perlorodky. Velmi vyhledávaný je v páře nebo na grilu připravovaný humr. Bretaň proslula také - ať už sladkými nebo pikantními – palačinkami.

Za hlavní město francouzské gastronomie je považován Lyon. Proslavilo ho kvalitní vepřové maso, zvěřina, ovoce a zelenina. Z Lyonu pochází také výborná cibulová polévka. Stěžejní surovinou kuchyně Bordeaux je víno, místní specialitou je vinná omáčka bordelaise. V oblasti Provence jsou specialitou plody moře s česnekem, rajčaty, olivami a bylinkami.


Nalezeno 190 412 termínů dovolené.

Řadit dle 
Cena od 2 718 Kč
(cena za osobu od 2 718 Kč)

MUMBA

Země:  Francie
Oblast: 

Termín zájezdu: 25.03.-31.03.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Bez stravy
Délka pobytu: 7 dní
Doprava: Vlastní

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
25.03.-31.03.2017
Vlastní
od 2 718 Kč
Detail zájezdu
01.04.-07.04.2017
Vlastní
od 2 718 Kč
Detail zájezdu
08.04.-14.04.2017
Vlastní
od 3 046 Kč
Detail zájezdu
15.04.-21.04.2017
Vlastní
od 3 046 Kč
Detail zájezdu
22.04.-28.04.2017
Vlastní
od 3 046 Kč
Detail zájezdu
Cena od 1 921 Kč
(cena za osobu od 1 921 Kč)

Plein Soleil

Země:  Francie
Oblast: 

Termín zájezdu: 22.04.-28.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Bez stravy
Délka pobytu: 7 dní
Doprava: Vlastní

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
25.03.-31.03.2017
Vlastní
Sleva 3% od 4 224 Kč
Detail zájezdu
01.04.-07.04.2017
Vlastní
od 4 358 Kč
Detail zájezdu
08.04.-14.04.2017
Vlastní
od 4 224 Kč
Detail zájezdu
22.04.-28.04.2017
Vlastní
od 2 433 Kč
Detail zájezdu
29.04.-05.05.2017
Vlastní
od 2 433 Kč
Detail zájezdu
Cena od 3 288 Kč
Last Minute (cena za osobu od 3 288 Kč)

Les Cristallines

Země:  Francie
Oblast: 

Termín zájezdu: 15.04.-21.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Bez stravy
Délka pobytu: 7 dní
Doprava: Vlastní

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
08.04.-14.04.2017
Vlastní
od 3 633 Kč
Detail zájezdu
15.04.-21.04.2017
Vlastní
Sleva 9% Last Minute od 3 288 Kč
Detail zájezdu
22.04.-28.04.2017
Vlastní
Sleva 9% od 3 288 Kč
Detail zájezdu
29.04.-05.05.2017
Vlastní
Sleva 9% od 3 288 Kč
Detail zájezdu
06.05.-12.05.2017
Vlastní
Sleva 9% od 3 288 Kč
Detail zájezdu
Cena od 3 277 Kč
(cena za osobu od 3 277 Kč)

Les Jardins du Vallon

Země:  Francie
Oblast: Normandie

Termín zájezdu: 01.04.-07.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Bez stravy
Délka pobytu: 7 dní
Doprava: Vlastní

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
01.04.-07.04.2017
Vlastní
od 3 572 Kč
Detail zájezdu
06.05.-12.05.2017
Vlastní
od 3 572 Kč
Detail zájezdu
13.05.-19.05.2017
Vlastní
od 3 572 Kč
Detail zájezdu
20.05.-26.05.2017
Vlastní
od 3 572 Kč
Detail zájezdu
08.07.-14.07.2017
Vlastní
od 5 051 Kč
Detail zájezdu
Cena od 1 225 Kč
Last Minute (cena za osobu od 1 225 Kč)

Residence Odalys Les Alpages Du Corbier

Země:  Francie
Oblast: Saint Sorlin d`Arves

Termín zájezdu: 24.03.-31.03.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Bez stravy
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Vlastní

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
24.03.-07.04.2017
Vlastní
od 3 508 Kč
Detail zájezdu
24.03.-31.03.2017
Vlastní
Sleva 25% Last Minute od 1 490 Kč
Detail zájezdu
24.03.-01.04.2017
Vlastní
Sleva 25% Last Minute od 1 701 Kč
Detail zájezdu
24.03.-28.03.2017
Vlastní
od 1 602 Kč
Detail zájezdu
24.03.-30.03.2017
Vlastní
od 1 706 Kč
Detail zájezdu
Cena od 1 756 Kč
Last Minute (cena za osobu od 1 756 Kč)

Résidence Odalys Les Jardins de Val - Verdets

Země:  Francie
Oblast: Francouzské Alpy

Termín zájezdu: 25.03.-01.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Bez stravy
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Vlastní

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
25.03.-08.04.2017
Vlastní
Sleva 12% Last Minute od 8 606 Kč
Detail zájezdu
25.03.-01.04.2017
Vlastní
Sleva 12% Last Minute od 4 039 Kč
Detail zájezdu
01.04.-08.04.2017
Vlastní
Sleva 12% Last Minute od 4 566 Kč
Detail zájezdu
01.04.-05.04.2017
Vlastní
od 4 159 Kč
Detail zájezdu
01.04.-06.04.2017
Vlastní
od 4 332 Kč
Detail zájezdu
Cena od 1 265 Kč
Last Minute (cena za osobu od 1 265 Kč)

Residence Odalys La Licorne

Země:  Francie
Oblast: La Plagne

Termín zájezdu: 25.03.-01.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Bez stravy
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Vlastní

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
24.03.-28.03.2017
Vlastní
od 2 726 Kč
Detail zájezdu
24.03.-29.03.2017
Vlastní
od 2 816 Kč
Detail zájezdu
24.03.-30.03.2017
Vlastní
od 2 880 Kč
Detail zájezdu
25.03.-01.04.2017
Vlastní
Sleva 25% Last Minute od 2 276 Kč
Detail zájezdu
25.03.-08.04.2017
Vlastní
Sleva 22% Last Minute od 5 260 Kč
Detail zájezdu
Cena od 1 405 Kč
(cena za osobu od 1 405 Kč)

Résidence Odalys Le Christiania

Země:  Francie
Oblast: Alpe d´Huez

Termín zájezdu: 01.07.-08.07.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Bez stravy
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Vlastní

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
01.04.-08.04.2017
Vlastní
od 6 463 Kč
Detail zájezdu
15.04.-22.04.2017
Vlastní
Sleva 12% Last Minute od 2 951 Kč
Detail zájezdu
01.07.-08.07.2017
Vlastní
od 1 850 Kč
Detail zájezdu
01.07.-15.07.2017
Vlastní
od 3 129 Kč
Detail zájezdu
08.07.-15.07.2017
Vlastní
od 2 061 Kč
Detail zájezdu
Cena od 2 293 Kč
(cena za osobu od 2 293 Kč)

Grand Bleu Sognu di Rena

Země:  Francie
Oblast: Korsika

Termín zájezdu: 22.04.-29.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Bez stravy
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Vlastní

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
22.04.-29.04.2017
Vlastní
od 2 293 Kč
Detail zájezdu
22.04.-02.05.2017
Vlastní
od 3 275 Kč
Detail zájezdu
23.04.-03.05.2017
Vlastní
od 3 275 Kč
Detail zájezdu
23.04.-30.04.2017
Vlastní
od 2 293 Kč
Detail zájezdu
24.04.-04.05.2017
Vlastní
od 3 275 Kč
Detail zájezdu
Cena od 1 000 Kč
Last Minute (cena za osobu od 1 000 Kč)

Residence Odalys Le Blanchot

Země:  Francie
Oblast: Francouzské Alpy

Termín zájezdu: 25.03.-01.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Bez stravy
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Vlastní

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
25.03.-01.04.2017
Vlastní
Sleva 30% Last Minute od 1 000 Kč
Detail zájezdu
25.03.-08.04.2017
Vlastní
Sleva 30% Last Minute od 2 000 Kč
Detail zájezdu
01.04.-08.04.2017
Vlastní
Sleva 30% Last Minute od 1 000 Kč
Detail zájezdu
01.04.-15.04.2017
Vlastní
Sleva 30% Last Minute od 2 000 Kč
Detail zájezdu
08.04.-15.04.2017
Vlastní
Sleva 30% Last Minute od 1 000 Kč
Detail zájezdu