Dovolená - Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy zaujímají v žebříčku oblíbenosti rekreačních oblastí českými turisty jedno z předních míst. Pro ubytování na Kanárských ostrovech je k dispozici bohatá nabídka moderních hotelů nabízejících široké spektrum služeb (restaurace, bar, bazén, tenisové kurty a další) případně bungalovy. Navštívit Kanárské ostrovy znamená především zvolit si dovolenou v čarokrásném prostředí.

Cestovní doklady

Občané České republiky potřebují pro vstup na Kanárské ostrovy platný cestovní pas, vízum potřebují pouze v případě, chtějí –li zde strávit déle než tři měsíce nebo provozovat výdělečnou činnost. Pokud se chystáte na území ostrovů řídit, neměli byste si zapomenout platný mezinárodní řidičský průkaz.

Celní předpisy na Kanárských ostrovech

Ačkoli jsou Kanárské ostrovy jako součást Španělska členem Evropské Unie, stále zde platí celní předpisy, které je nutné dodržovat. Z ostrovů si můžete odvézt 1 karton cigaret, 2l vína a 1l lihovin. Pro tento typ převáženého zboží Vám musí být alespoň 18 let. Omezení se týká i jiných výrobků, např. suvenýry můžete vyvážet v hodnotě asi 160 Eur. Nejlepší je se o aktuálních celních předpisech informovat před odjezdem nebo se v místě pobytu poradit s delegáty cestovních kanceláří.

Jazyk

Úředním jazykem na Kanárských ostrovech je španělština, nějaké rozdíly oproti kontinentálnímu Španělsku existují, ale nejsou příliš výrazné. Kromě zapadlých vesniček a zřídka navštěvovaných částí ostrova se většinou domluvíte německy, anglicky, někdy i francouzsky. V restauracích se nemusíte obávat nepříjemného překvapení nad doneseným jídlem, jídelní lístky jsou téměř vždy vícejazyčné.

Měna na Kanárských ostrovech

Na Kanárských ostrovech je oficiálním platidlem Euro, které má v současné době (říjen 2007) kurz 1 ku 27,5 Kč.

Čas

Časový posun oproti České republice je minus 1 hodina, což znamená, že je třeba si po příletu posunout ručičky hodinek o hodinu dozadu. Mají zaveden zimní i letní čas, přechody mezi nimi se odehrávají poslední neděli v březnu a poslední neděli v říjnu.

Pitná voda

Velmi důležité je dodržovat pitný režim. Voda z kohoutků je pitná, ale není příliš lahodná, neboť se jedná o odsolenou vodu mořskou, kterou doporučujeme využít spíše na vaření. V obchodech je k dispozici velký výběr balených vod.

Tísňová volání

Jednotné číslo pro veškerá tísňová volání na Kanárských ostrovech je 112.

Nákupy

V okolí turistických míst se nachází mnoho obchodních center, kde seženete všechny důležité potraviny. Tyto podniky mají většinou otevřeno od pondělí do soboty od 9 do 21 hod. Turisté si často jako suvenýry vybírají řemeslné výrobky, které můžete koupit v menších krámkách umístěných např. podél pláží nebo ve městech. V menších obchodech často dodržují siestu mezi 2 a 5 hodinou odpolední. O ceny můžete smlouvat. Ve velkých obchodech není problém platit kreditní kartou, do těch menších a na tržiště si s sebou vezměte raději hotovost. Obecně můžeme říci, že ceny na Kanárských ostrovech jsou o něco vyšší než u nás. Některé výrobky, mezi které patří alkohol, cigarety, parfémy a elektronika, jsou často naopak levnější. Je to pozůstatek doby, kdy byly ostrovy bezcelní zónou.

Otevírací doba památek a úřadů

Většinu památek a muzeí můžete navštívit od úterý do pátku od 10 do 14 hodin a poté až od 17.hodiny do 8. hodiny večerní. Bývá zavřeno o státních a církevních svátcích, což platí i pro úřady. Doporučujeme se však o otevírací době detailně informovat před plánovanou návštěvou vybraného objektu.

Turistické informační kanceláře

Tyto kanceláře, které poskytují turistům informace o daném regionu, ubytování, restauracích apod., se nacházejí téměř v každém větším turistickém středisku. Zdarma Vám zde zpravidla poskytnou také mapky a informační brožury.

Elektrické napětí

Většinou jsou na ostrovech zásuvky o napětí 220 V, tedy stejné jako u nás, výjimečně se můžete setkat s napětím 125 V. Adaptéry jsou k běžně k dostání v obchodech s elektrospotřebiči.

Ambasády a konzuláty

Jediné zastoupení České republiky je na Tenerife, jinak je nutné se obrátit na velvyslanectví v Madridu.

Honorární konzulát České republiky na Tenerife:
Adresa: Louis de la Cruz y Riox, 93° A, La Orotava (Santa Cruz de Tenerife)
Tel.: 0034 922323645
E-mail: madrid@embassy.mzv.cz
Provozní hodiny úřadu: pondělí - pátek 10.00 - 12.00
Velvyslanectví České republiky - Embajada de la República Checa:
Adresa: Avda. Pío XII, 22-24, 28016 Madrid, Espana
Tel.: 0034 913531880, konzulární oddělení: 0034 913531896-7
Fax: 0034 913531885, konzulární oddělení: 0034 3531898
E-mail: madrid@embassy.mzv.cz
Web: www.mzv.cz/madrid
Provozní hodiny úřadu: pondělí - pátek 8.00 - 12.30, 13.00 - 16.30
Úřední hodiny konzulárního oddělení pro veřejnost: po - pá 10.00 - 12.00

Kanárské ostrovy jsou často nazývány ostrovy věčného jara. Subtropické klima je regulováno Golfským proudem a pasátními větry. Turisté navštěvují ostrovy během celého roku, neboť mají téměř jistotu slunečného a nedeštivého počasí. Průměrné denní teploty se od listopadu do dubna pohybují okolo 21 stupňů Celsia, po zbytek roku okolo 25 stupňů. V chladnějších měsících rtuť na teploměru ukazuje noční teplotu okolo 10 stupňů, v létě se vyšplhá i na 20 stupňů.

Reklama: Last minute na Kanárských ostrovech

Počasí - teplota moře na Kanárských ostrovech

Teplota moře se pohybuje v závislosti na ročním období mezi 17 a 24 stupni Celsia. Ačkoliv je to na tak poměrně malém území nezvyklé, průměrné teploty se na jednotlivých ostrovech liší. I to je důkazem rozmanitosti Kanárských ostrovů, která je pro turisty jistě výhodou. Vybere si totiž každý.

Počasí na jednotlivých Kanárských ostrovech

Nejteplejšími jsou Lanzarote a Fuerteventura, které spolu s turisticky málo využívanými malými ostrůvky Graciosa, Alegranzou a Lobosem leží nejblíže břehům Afriky a na podnebí je to znát.

Reklama:levné letenky

Na Gran Canarii i na Tenerife bývá v zimě o něco chladněji. Ovšem záleží na tom, v které části ostrova se právě pohybujete, na jihu obou ostrovů, kde se nachází většina turistických letovisek, je prakticky stále teplo a velmi málo srážek, zatímco na severu Tenerife i Grand Canarie je chladněji.

Ostrovy Gomera a La Palma jsou celkově chladnější, mají více srážek a méně slunečných dní, a za nejstudenější bývá pokládán ostrov El Hierro.

 

Doprava na Kanárské ostrovy

Letadlem

Ceny zpátečních letenek z ČR na Kanárské ostrovy se pohybují kolem 8 – 10 tis. Bez letištních a palivových příplatků. Levnější variantou je využít služeb nízkonákladových leteckých společností a letět např. z letišť v Německu.

Letiště se nacházejí na všech sedmi ostrovech, na Tenerife, Gran Canarii a Lanzarote přilétají téměř všechny mezinárodní lety a lety ze Španělska, ty ostatní se zaměřují zejména na meziostrovní dopravu.

Největším letištěm je Las Palmas na Gran Canarii, které ročně odbaví kolem 10 mil. turistů, tedy přibližně stejně jako pražská Ruzyně. Ze všech mezinárodních letišť se můžete dostat autobusem, taxíkem nebo autem, které si můžete na letišti půjčit.

Na Kanárské ostrovy se turisté samozřejmě také vydávají v rámci organizované turistiky – řada cestovních kanceláří sem pravidelně pořádá letecké zájezdy. Ceny za týdenní pobyt se u last minute zájezdů pohybují většinou nad 10 tisíc (zpravidla 11-12 tis.), s tím že letištní taxy bývají navíc cca 3 tisíce.

Trajektem

Na “Kanáry” se můžete dostat také trajektem, který jezdí ze španělského Cádizu, města ležícího na západním pobřeží kontinentálního Španělska. Trajekt plující na Gran Canarii je však poměrně drahou variantou, navíc cesta trvá asi 30 hodin.
Další možností je připlout na kanárské ostrovy z nějakého jiného ostrova v Atlantickém oceánu, např. z Madeiry.

Doprava na ostrově

Na větších ostrovech můžete cestovat bez problémů autobusem, jen do odlehlejších částí a malých vesniček jezdí autobusy třeba jen dvakrát denně. Autobusy však většinou nezajíždí do horských oblastí, tudíž chcete – li objevovat ostrovní přírodu, není doprava autobusem to pravé ořechové. Navíc ceny jízdenek jsou na větší vzdálenosti poměrně nákladné, proto doporučujeme jejich služeb využít pouze pro krátké výlety z města či z místa Vašeho ubytování.

Využívat služeb taxi není nijak složité, protože taxíků je na ostrovech velký počet, ceny nejsou nijak závratné, zadarmo to však samozřejmě není.

Nejlepší možností, jak ostrov nebo i více ostrovů procestovat je půjčit si auto. Najít půjčovnu aut není žádný problém, dobré je jich projít více a porovnat ceny, neboť ty se i u stejných typů aut mohou výrazně lišit. Půjčit si můžete také motorku. K půjčení auta budete potřebovat řidičský průkaz, který byl měl být platný již minimálně 2 roky, dalším obvyklým požadavkem je věk řidiče nad 21 let.

Silnice jsou na ostrovech kvalitní, jen si dejte pozor, pojedete – li do hor, tam jsou silnice úzké a mnohé zatáčky nejsou příliš bezpečné. Na takových úsecích je zvykem před zatáčkou troubit a upozornit tak na sebe. Cena benzínu je zde poměrně příznivá,  je nižší než v kontinentálním Španělsku.

Doprava mezi Kanárskými ostrovy

Pokud nechcete celou dovolenou strávit na jednom ostrově, můžete využít meziostrovní dopravu. Lety mezi ostrovy trvají kolem půl hodiny, nejdelší let z Lanzarote na La Palmu trvá 70 min. Jak již bylo zmíněno, letiště bychom našli na každém ze sedmi ostrovů, avšak ne z každého ostrova se dostanete na jakýkoli jiný. Např. z La Gomery jsou dostupné pouze Gran Canaria a Tenerife. Další možností, jak cestovat mezi jednotlivými ostrovy je využít trajektové přepravy.

 

Kanárské ostrovy nabízejí návštěvníkům širokou nabídku typů ubytování. Vyberou si jak velmi nároční turisté, tak i ti, kteří více hledí na cenu. Jednotlivé ostrovy se cenami za ubytování liší. Obecně můžeme říci, že Tenerife a Gran Canaria jsou nejdražší, naopak turisticky ne tak oblíbené ostrovy El Hierro a La Gomera jsou nejlevnější. Ceny se také mění nejen v závislosti na sezóně, ale také v době svátků a karnevalu zaplatíte více. Někdy ceny za ubytování zahrnují i snídani, zdaleka to však není pravidlem.
 
Ubytovat se na „Kanárech“ můžete v několika typech zařízení. Vybrat si můžete mezi hotely, paradory, apartmány, casami rurales nebo kempy.

Reklama: Last minute na Kanárských ostrovech

Hotely na Kanárských ostrovech 

Ubytování v hotelu je určeno náročnějším zákazníkům, kteří jsou si ochotni za vyšší komfort a hotelové služby připlatit. Podél pobřeží se na turisticky atraktivních místech rozprostírají rozsáhlé hotelové komplexy, které kromě pokojů často nabízejí svým hostům bohatý denní a večerní program. Doporučujeme si však ověřit, jsou – li tyto nadstandardní služby v ceně.

Paradory

Paradory jsou státní hotelová zařízení, která jsou pro Španělsko typická. Zpravidla se nachází v historických budovách. Ačkoliv se jedná o poměrně drahý typ ubytování, opravdu stojí za to. Na ostrovech je celkem šest takových typů ubytovacích zařízení, tedy na každém ostrově jeden, vyjma Lanzarote. Paradory stojí vždy na krásném místě, buď na pobřeží, nebo přímo v národním parku.

Apartmány

Apartmány jsou na Kanárských ostrovech nejvíce využívanými typy ubytování. Ceny se velmi liší, ale pokud si vystačíte s jednodušším zařízením, ceny jsou přijatelné. Do apartmánů jezdí zejména rodiny s dětmi, ale v široké nabídce najdete i apartmány pro dva lidi. Většinou jsou vybaveny kuchyňkou, jednou či dvěma ložnicemi, koupelnou a někdy také obývacím pokojem. Někdy apartmány tvoří samostatné bloky, jindy jsou součástí hotelového komplexu. V tom případě mohou hosté většinou využívat stejných služeb, jako hosté hoteloví, např. bazén či tenisové kurty.

Casas rurales

Casas rurales jsou upravená venkovská sídla, která si jistě oblíbí ti, kteří dávají přednost klidnému prostředí. Také se zde bude líbit těm, kteří ocení duši místa, neboť tato sídla vynikají svou atmosférou, kterou mohou vytvořit pouze odžitá léta a na kterou v hotelových komplexech rozhodně nenarazíte. Vesničky, kde se casas rurales nacházejí mohou být na odlehlých místech, proto před tím, než se ubytujete, promyslete možnosti dopravy na Vámi vybraná místa. Ubytování v těchto sídlech není levnou záležitostí, neboť kvalita poskytovaných služeb bývá vysoká.

Kempy na Kanárských ostrovech

Na ostrovech je kempů poskrovnu, proto je lepší si jejich polohu i kapacitu zjistit ještě předtím, než se stanem na „Kanáry“ vyrazíte. Rozhodně nedoporučujeme stanovat mimo kempy, neboť stanování ve volné přírodě se trestá vysokou pokutou.

Celkově můžeme říci, že ubytování na Kanárských ostrovech je poměrně drahé, nejlevnější variantou většinou bývají zájezdy, které zajišťuje mnoho českých cestovních kanceláří. Nabízeno je většinou ubytování v tří až pěti hvězdičkových hotelech. Ceny se liší podle kvality ubytování, typu stravování a podle termínu. V sezóně, v období letních prázdnin se ceny pohybují přibližně mezi 15 až 22 tis. Kč.

 

Reklama:levné letenky


Kanárské ostrovy jsou proslulé nejen slunečným počasím, příjemným koupáním a rozmanitou přírodou, ale také výtečnou kuchyní.
Restaurací je na ostrovech mnoho a nabízí jak místní speciality, tak i jídla téměř ze všech koutů světa. Často můžete narazit na kuchyně italské, francouzské nebo orientální. Samozřejmě zde najdete také mnoho fast foodů, jako oblíbený Mc Donald´s.

Chcete – li si vychutnat kanárskou kuchyni, doporučujeme vydat se do vnitrozemí, kde najdete autentické kanárské podniky (tipíco). Pokud máte rádi plody moře, pochutnáte si v tzv. „marisquería“. Ceny v restauracích jsou velmi odlišné, dobře se najíte za 5 Euro, někde Vás jídlo v restauraci může vyjít na 40 Eur, i více. V lepších restauracích můžete běžně platit kreditní kartou, vždy je ale lepší zeptat se číšníka předem. Spropitné nebývá v ceně zahrnuto a pokud jste byli spokojeni, dejte číšníkovi obvyklých deset procent navíc. Na pobřeží je mnoho barů, kde se můžete poměrně levně a dobře občerstvit, ať už nějakou dobrotou nebo velmi oblíbenou Sangrií. Levný a vydatný oběd si můžete dát, využijete – li časté nabídky menu el día, která zahrnuje předkrm, hlavní  jídlo dezert a někdy i pití.

Obecně se dá říci, že místní kuchyně je podobná středomořské a je považována za velmi zdravou. Charakteristickými znaky místní kuchyně je česnek, kvalitní olivový olej, čerstvá zelenina, sýry a luštěniny. Nesmíme samozřejmě opomenout ryby, které jsou běžnou součástí jídelníčku. Z ostatních mas se hojně využívá kozí a jehněčí, v poslední době je stále oblíbenější maso hovězí.

Pokud budete ochutnávat místní speciality, máte téměř jistotu, že se setkáte s omáčkou mojo, která může mít různé barvy i chutě. Hlavními ingrediencemi je česnek, olej, ocet a dále se přidává např. sýr, mandle či avokádo. Nejčastěji se omáčka podává k „papas arrugadas“, bramborám se slanou slupkou.

Za národní pokrm je na „Kanárech“ většinou považován marinovaný králík, který se připravuje dušením, v závěrečné fázi úpravy pokrmu se zalije vínem. Podává se s bramborami vařenými v mořské vodě. Mezi další speciality patří bezmasá ropa vieja, tedy opečené brambory s rajčaty, cizrnou a cibulí. Oblíbená je rybí polévka s šafránem sopa de pescado podávaná s čerstvým pečivem a muréna s bramborami.

Stejně, jako se jednotlivé ostrovy od sebe odlišují klimatem a krajinou, odlišují se i variacemi místních specialit. Na Grand Canarii, Lanzarote, Fuerteventuře, nebo Tenerife, La Gomeře, La Palmě či ostrově El Hierro, prostě na celých Kanárských ostrovech, vždy najdete recept typický pro každý z ostrovů.
Stejně jako v jiných jižních zemích, se doba podávání jídla oproti našemu trochu liší. Oběd se obvykle konzumuje mezi 14 a 15 hod., také večeře se obvykle servíruje později.

Večer si můžete zajít do hospody (cervecería) nebo v baru ochutnat v celém Španělsku oblíbené tapas.

Zdravotní péče na Kanárských ostrovech

Kromě dostatečnému přísunu tekutin, je vhodné dodržovat i další základní hygienická a zdravotní opatření, aby Vaše dovolená proběhla hladce. Slunce je na „Kanárech“ velmi silné a proto dostatečně používejte opalovacích krémů. Přímému slunečnímu svitu je vhodné se vyhýbat mezi 13. a 15. hodinou, ani poté však není vhodné zůstávat na slunci příliš dlouho. Vítr, který často na ostrovech ochlazuje vzduch nezmírňuje sluneční paprsky. Je vhodné nosit sluneční brýle a pokrývku hlavy.

Náklady na lékařské ošetření jsou poměrně vysoké, proto se určitě vyplatí uzavřít si před cestou komplexní cestovní pojištění, které by mělo pokrývat všechny náležitosti. Pokud je pojištění součástí zájezdu, informujte se, co všechno je v něm zahrnuto.

Pokud by Váš zdravotní problém nebyl naléhavý, můžete si koupit léky v lékárnách, které jsou označeny zeleným křížem a nápisem „farmacia“. Většinou mají otevřeno od 9 do 13 hodin a od 16 do 20 hodin. V neděli bývá zavřeno.

Očkování

Na Kanárské ostrovy není potřeba žádné zvláštní očkování.

Příjemné klima, překrásné moře a rozmanitá krajina na ostrovech vybízí k provozování mnoha aktivit, při kterých oceníte nejen sportovní vyžití, ale dostanete se také do úzkého kontaktu s jedinečnou přírodou.

Mořská zábava

Písečné pobřeží, průzračná voda a pasátní vítr, vytváří ideální podmínky pro milovníky windsurfingu. Kanárské ostrovy jsou vhodné pro provozování dalších vodních sportů, jako je plachtění, vodní lyžování nebo potápění. Téměř po celém pobřeží Kanárských ostrovů sídlí firmy, díky nimž si mohou turisté zpestřit svou dovolenou. Nabídka je velmi široká, vyzkoušet si můžete např. kanoistiku, vodní cyklistiku nebo máte možnost obdivovat krásné pobřeží z ptačí perspektivy s padákem na zádech. Nachází se zde mnoho potápěčských škol, protože pod hladinou moře, které omývá místní pláže žije neuvěřitelně mnoho druhů ryb, které příroda obdařila pozoruhodnými, pestrými barvami. Kanárské ostrovy se staly jedním z nejoblíbenějších míst pro potápěče ze všech koutů světa.

Vnitrozemská zábava

Kromě vodních sportů můžete na ostrovech provozovat i další aktivity, jako trekking, horskou cyklistiku, lezení po skalách či bungee jumping, máte – li rádi zvýšenou hladinu adrenalinu v krvi.

 

Kanárské ostrovy jsou plné různých záhad a tajemství...

Kanárské ostrovy nejsou úplně obyčejnou destinací...

Poznejte hlavní ostrov celého Kanárského souostroví...

Jedinečným zážitkem jsou určitě populární karnevaly...

Kanárské ostrovy se staly jednou z nejoblíbenějších turistických destinací. Ročně si ostrovy jako místo své dovolené vybere až 11 mil. turistů, zejména Evropanů. Důvodů je mnoho – příjemné počasí, průzračné moře, krásné písečné pláže, jedinečná a rozmanitá příroda. Mnoho lidí sem míří také proto, že ostrovy umožňují strávit dovolenou aktivně, oblíbená je např. horská turistika či vodní sporty.

Reklama: letenky

Celoroční turistická destinace

„Kanáry“ jsou velkým lákadlem pro české turisty také proto, že po přibližně pěti hodinách letu se dostanou z chladného, zimního srdce Evropy do tepla. Ani v zimě tu přes den teploty většinou neklesají pod 20oC. V létě tu naopak nehrozí nesnesitelné pařáky, které mnoho lidí špatně snáší.

Pro Kanárské ostrovy je charakteristická rozmanitost. Na své si tu přijde každý, navíc je to důvod, proč se na souostroví vracet. Pořád tu totiž budete mít co objevovat. Ten, kdo touží po slunci a donekonečna táhnoucích se plážích zamíří na Fuerteventuru. Obdivovatel sopek a moderního umění na Lanzarote. Milovník nočního života, koupání a nudismu na Grand Canarii. Ctitel cest za poznáním jede na Tenerife, kde ho čeká nejvyšší hora Španělska, nejstarší dračinec na ostrovech, expozice Thora Heyrdala a také skvělé víno. La Palma je oblíbená mezi aktivními turisty a proslulá pěstováním ovoce. Na Gomeru zamíří milovníci přírody a cyklistiky. A konečně je tu i ostrov Hierro, ráj pro romantiky a milovníky samoty.

Kanárské ostrovy jsou součástí Španělska, ačkoliv leží mnohem blíže Africe. Sedm ostrovů sopečného původu, které omývá Atlantik jsou od Pyrenejského poloostrova vzdáleny přes 1300 km. Nejbližším sousedním státem je Maroko, vzdálené pouze 95 km na východ od Fuerteventury.

Reklama: levné letenky

Ostrovy Kanárských ostrovů

Souostroví tvoří sedm ostrovů – La Palma, Lanzarote, Fuerteventura, Gran Canaria, Tenerife, Hierro a Gomera. Jsou to vrcholky obrovského sopečného pohoří, které se nachází pod hladinou oceánu. Metropolí ostrovů je Santa Cruz de Tenerife, ačkoliv největším městem je Las Palmas de Gran Canaria.

Jméno získaly ostrovy podle velkých psů (latinsky Canis), kteří ostrovy podle legendy hlídali. Není to však jediný název, kterým lidé ostrovy v minulosti označovali. Ve fénické, řecké či římské kultuře nalezneme zmínky o Šťastných ostrovech. Původními obyvateli souostroví, kteří zde žili již 2 tis.let př. Kr., byli Guančové. „Guan“ v jejich jazyce znamenalo „člověk“ a „che“ označovalo „bílé hory“, tedy nejvyšší horu Teide, jehož vrcholek pokrýval sníh. Kanárské ostrovy byly objeveny arabskými mořeplavci ve 12. stol., již o 200 let později přecházejí do francouzských držav. V 15. století se dostávají do rukou Portugalců a posléze Španělů. Ani Šťastným ostrovům se nevyhýbaly smutné a nepříjemné události. Místní obyvatelé museli velmi často odolávat nájezdům pirátů, v 19. stol. byli využíváni jako levná pracovní síla. Souostroví také postihly takové přírodní katastrofy, jakými byly sopečné výbuchy a sucha, v jejichž důsledku se objevil i hladomor. Ostrovy se však po všech ranách osudu zotavili a nyní mohou být opět považovány za šťastné.

Na „Kanárech“ žije přibližně 1,6 mil. obyvatel, úředním jazykem španělština, ve většině případů není problém domluvit se anglicky nebo německy.  Místní obyvatelé jsou k turistům velmi příjemní a vřelí. Kromě toho, že jsou to rysy jejich prosluněné povahy, jsou si vědomi také toho, že turistický ruch je hlavním zdrojem příjmů v regionu.

Ostrovy se mohou pochlubit jedinečnou a neobvyklou přírodou, což dokazuje skutečnost, že se zde nachází čtyři ze sedmi hlavních španělských přírodních rezervací. Sopečný kráter Mount Teide na Tenerife je národní rezervací od roku 1954, stejně jako kráter Taburienta na La Palmě. Teide je třetí nejvyšší sopkou na světě a díky svým 3 718 metrům je nejvyšším vrcholem v celém Španělsku. Caldera del Tarburiente na La Palmě je největším kráterem na světě. Má průměr 9 km a je 770 m hluboký. Timanfaya Park na Lanzarote byl uznán národní rezervací v r. 1974 a stejně jako celý ostrov se vyznačuje neobvyklou sopečnou krajinou, která připomíná krajinu měsíční.Tajuplnou atmosféru ostrova vytváří zkamenělá láva a pláže s černým sopečným pískem. Čtvrtou rezervací je NP Garajonay -  zalesněná oblast v centrální části ostrova La Gomera.

Reklama: letenky levně

Kanárské ostrovy – pohoda bez hranic

Jedním z největších lákadel Kanárských ostrovů je skutečnost, že dokážou svým charakterem vyhovět úplně všem turistům bez rozdílu věku. Kanárské ostrovy toho totiž mohou nabídnout tolik, že si prostě vybere každý. Jak milovníci pasivního odpočinku pod žhavými slunečními paprsky, tak vášniví vyznavači adrenalinových sportů i příznivci kulturních památek či bujaré večerní zábavy. Každý z ostrovů je totiž něčím specifický a tak není problém, vybrat si dovolenou přesně na míru. O to po celý rok a na místě, kde to skutečně žije – nejen ve dne, ale i v noci, a nudit se v žádném případě nebudete.

Spokojenost turistů na prvním místě

Kanárské ostrovy jsou turistickým rájem. Zatímco dříve byl pobyt na nich považovaný spíše za nedosažitelný luxus, dnes patří k nejoblíbenějším turistickým destinacím. Krásné moře, vyhřáté pláže, pro zájemce špetka historie nebo spousta kvalitních sportovních možností. A k tomu špičkový servis. Prvotřídní ubytování, výborné jídlo všech známých světových kuchyní, pestré osvěžující drinky a zábava přesně podle individuálního vkusu a přání návštěvníka – tak takové jsou Kanárské ostrovy. Stručně řečeno, prostě ideální dovolená.

 


Nalezeno 106 632 termínů dovolené.

Řadit dle 
Cena od 15 146 Kč
(cena za osobu od 15 146 Kč)

Park Plaza Apartments

Země:  Kanárské ostrovy
Oblast: Tenerife

Termín zájezdu: 26.03.-02.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Bez stravy
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Kraków)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
26.03.-02.04.2017
Letecky (Kraków)
od 15 146 Kč
Detail zájezdu
26.03.-02.04.2017
Letecky (Kraków)
od 18 013 Kč
Detail zájezdu
26.03.-02.04.2017
Letecky (Kraków)
od 16 327 Kč
Detail zájezdu
03.04.-12.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 4% od 18 884 Kč
Detail zájezdu
03.04.-12.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 3% od 20 429 Kč
Detail zájezdu
Cena od 28 944 Kč
(cena za osobu od 28 944 Kč)

Lopesan Costa Meloneras Resort

Země:  Kanárské ostrovy
Oblast: Gran Canaria

Termín zájezdu: 30.03.-06.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Polopenze
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Vídeň)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
29.03.-05.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
Sleva 8% Last Minute od 37 739 Kč
Detail zájezdu
29.03.-05.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
Sleva 8% Last Minute od 34 761 Kč
Detail zájezdu
30.03.-06.04.2017
Letecky (Vídeň)
Sleva 3% od 37 346 Kč
Detail zájezdu
30.03.-06.04.2017
Letecky (Vídeň)
Sleva 4% od 34 367 Kč
Detail zájezdu
30.03.-09.04.2017
Letecky (Vídeň)
Sleva 3% od 47 687 Kč
Detail zájezdu
Cena od 19 671 Kč
(cena za osobu od 19 671 Kč)

IFA Buenaventura Hotel

Země:  Kanárské ostrovy
Oblast: Gran Canaria

Termín zájezdu: 01.04.-08.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Polopenze
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Kraków)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
01.04.-08.04.2017
Letecky (Kraków)
Sleva 1% od 22 874 Kč
Detail zájezdu
01.04.-12.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 4% od 39 201 Kč
Detail zájezdu
01.04.-11.04.2017
Letecky (Kraków)
Sleva 6% Last Minute od 27 595 Kč
Detail zájezdu
01.04.-11.04.2017
Letecky (Kraków)
Sleva 6% Last Minute od 25 487 Kč
Detail zájezdu
01.04.-08.04.2017
Letecky (Kraków)
Sleva 2% od 25 656 Kč
Detail zájezdu
Cena od 14 781 Kč
(cena za osobu od 14 781 Kč)

Marinasol Aparthotel

Země:  Kanárské ostrovy
Oblast: Gran Canaria

Termín zájezdu: 02.04.-09.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Snídaně
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Vídeň, Budapešť)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
25.03.-01.04.2017
Letecky (Praha)
od 23 520 Kč
Detail zájezdu
25.03.-01.04.2017
Letecky (Praha)
od 25 853 Kč
Detail zájezdu
25.03.-01.04.2017
Letecky (Praha)
od 21 778 Kč
Detail zájezdu
02.04.-13.04.2017
Letecky (Vídeň)
Sleva 5% od 29 393 Kč
Detail zájezdu
02.04.-09.04.2017
Letecky (Vídeň, Budapešť)
Sleva 2% od 18 490 Kč
Detail zájezdu
Cena od 11 606 Kč
Last Minute (cena za osobu od 11 606 Kč)

4Dreams Hotel

Země:  Kanárské ostrovy
Oblast: Tenerife

Termín zájezdu: 29.03.-05.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Bez stravy
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Vídeň, Kraków)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
29.03.-05.04.2017
Letecky (Vídeň, Kraków)
Sleva 11% Last Minute od 14 191 Kč
Detail zájezdu
29.03.-05.04.2017
Letecky (Vídeň, Kraków)
Sleva 10% Last Minute od 15 090 Kč
Detail zájezdu
31.03.-07.04.2017
Letecky (Praha, Budapešť)
Sleva 7% Last Minute od 17 563 Kč
Detail zájezdu
31.03.-07.04.2017
Letecky (Praha, Budapešť)
Sleva 7% Last Minute od 18 434 Kč
Detail zájezdu
28.04.-05.05.2017
Letecky (Budapešť)
Sleva 4% od 21 357 Kč
Detail zájezdu
Cena od 28 550 Kč
Last Minute (cena za osobu od 28 550 Kč)

Iberostar Bouganville Playa Hotel

Země:  Kanárské ostrovy
Oblast: Tenerife

Termín zájezdu: 29.03.-05.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Polopenze
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Vídeň, Kraków)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
29.03.-05.04.2017
Letecky (Vídeň, Kraków)
Sleva 5% Last Minute od 30 939 Kč
Detail zájezdu
29.03.-05.04.2017
Letecky (Vídeň, Kraków)
Sleva 6% Last Minute od 29 028 Kč
Detail zájezdu
29.03.-05.04.2017
Letecky (Vídeň, Kraków)
Sleva 4% od 39 060 Kč
Detail zájezdu
29.03.-08.04.2017
Letecky (Vídeň)
od 47 097 Kč
Detail zájezdu
29.03.-05.04.2017
Letecky (Vídeň, Kraków)
Sleva 6% Last Minute od 28 550 Kč
Detail zájezdu
Cena od 17 732 Kč
Last Minute (cena za osobu od 17 732 Kč)

Labranda Marieta Hotel

Země:  Kanárské ostrovy
Oblast: Gran Canaria

Termín zájezdu: 11.04.-18.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Polopenze
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Kraków)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
09.04.-16.04.2017
Letecky (Budapešť)
Sleva 2% od 25 544 Kč
Detail zájezdu
11.04.-18.04.2017
Letecky (Kraków)
Sleva 15% Last Minute od 22 705 Kč
Detail zájezdu
12.04.-22.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 6% Last Minute od 41 898 Kč
Detail zájezdu
13.04.-23.04.2017
Letecky (Vídeň)
Sleva 11% Last Minute od 40 297 Kč
Detail zájezdu
13.04.-20.04.2017
Letecky (Vídeň)
Sleva 14% Last Minute od 29 955 Kč
Detail zájezdu
Cena od 20 682 Kč
(cena za osobu od 20 682 Kč)

Labranda Playa Bonita

Země:  Kanárské ostrovy
Oblast: Gran Canaria

Termín zájezdu: 13.05.-20.05.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Polopenze
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Vídeň, Kraków)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
25.03.-01.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 12% Last Minute od 26 696 Kč
Detail zájezdu
23.04.-30.04.2017
Letecky (Vídeň, Budapešť)
Sleva 1% od 25 853 Kč
Detail zájezdu
23.04.-30.04.2017
Letecky (Vídeň, Budapešť)
Sleva 1% od 21 047 Kč
Detail zájezdu
13.05.-20.05.2017
Letecky (Vídeň, Kraków)
Sleva 4% od 20 682 Kč
Detail zájezdu
14.05.-21.05.2017
Letecky (Vídeň, Budapešť)
Sleva 5% od 23 071 Kč
Detail zájezdu
Cena od 21 975 Kč
(cena za osobu od 21 975 Kč)

SENTIDO Gran Canaria Princess Hotel

Země:  Kanárské ostrovy
Oblast: Gran Canaria

Termín zájezdu: 26.03.-02.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Plná penze
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Vídeň, Budapešť)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
26.03.-06.04.2017
Letecky (Vídeň)
od 44 146 Kč
Detail zájezdu
26.03.-06.04.2017
Letecky (Vídeň)
od 37 683 Kč
Detail zájezdu
26.03.-02.04.2017
Letecky (Vídeň, Budapešť)
od 31 585 Kč
Detail zájezdu
26.03.-02.04.2017
Letecky (Vídeň, Budapešť)
od 27 342 Kč
Detail zájezdu
28.03.-08.04.2017
Letecky (Kraków)
od 42 095 Kč
Detail zájezdu
Cena od 22 874 Kč
(cena za osobu od 22 874 Kč)

Labranda Bronze Playa

Země:  Kanárské ostrovy
Oblast: Gran Canaria

Termín zájezdu: 23.04.-30.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: All Inclusive
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Vídeň, Budapešť)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
25.03.-01.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 10% Last Minute od 30 068 Kč
Detail zájezdu
23.04.-30.04.2017
Letecky (Vídeň, Budapešť)
Sleva 1% od 25 122 Kč
Detail zájezdu
29.07.-08.08.2017
Letecky (Kraków)
Sleva 8% od 33 637 Kč
Detail zájezdu
29.07.-05.08.2017
Letecky (Kraków)
Sleva 7% od 26 583 Kč
Detail zájezdu
30.07.-06.08.2017
Letecky (Budapešť)
od 31 670 Kč
Detail zájezdu