Dovolená - Kuba

Kuba je nepochybně jedním z nejznámějších ostrovů Karibiku. Navštivte i vy Kubu, někdy též přezdívanou "Ostrov svobody", a sami se přesvědčte o kráse zdejší přírody. Kuba vám nabízí nejen nádherné písčité pláže, jako stvořené k relaxaci u moře, ale i mnoho dalších zajímavých míst – hlavní město Havana, někdejší kubánskou Sněmovnu reprezentantů Kapitol nebo tabákové plantáže.

Kuba, jakožto součást Karibiku, leží v tropickém podnebním pásmu. Průměrná roční teplota vzduchu se zde pohybuje kolem 25° C. Teplota vody při pobřeží zpravidla neklesá pod hranici 24° C.

Období sucha a období dešťů

Pro tropické oblasti jsou charakteristická období sucha a období dešťů, pro něž je typický velmi vydatný úhrn srážek. Období sucha trvá od listopadu do dubna, kdy se teploty pohybují mezi 24° C a 27° C. Naopak v období dešťů od května do října se teplota vzduchu v průměru drží kolem 27° C a v tomto období jsou pouze malé teplotní výkyvy.  Nejslunečnějšími měsíci v roce jsou leden a duben.

Reklama: letenky

Důležitou informací pro návštěvníky Kuby bude jistě i to, že od konce srpna do začátku října se zde vyskytují orkány. Nejhorší bouřky zasahují oblast v září a říjnu. Nejvíce bývají zasaženy Havana a Pinar del Río. Při bouřkách se rychlost větru pohybuje kolem 250 km za hodinu a doprovází jej prudký déšť.

Relativní vlhkost vzduchu se zde pohybuje mezi 81 % v létě a 79 % v zimním období. Vlhkost ve vzduchu má za následek to, že se nám teplota vzduchu bude zdát vyšší, než ve skutečnosti je. Průměrný úhrn srážek na Kubě je v období dešťů 1.060 mm za rok a v období sucha zhruba 315 mm srážek ročně. Nejvíce prší v měsících září a říjnu. Pokud budeme porovnávat západní a východní část ostrova z pohledu úhrnu srážek, deštivější je východní část. Bouřky jsou krátké, zato však vydatné. S tím vším musíte počítat, než se vydáte poznávat krásy Kuby!

Reklama: last minute

Hlavní turistická sezóna

Pokud budete chtít navštívit Kubu v hlavní turistické sezóně, pak se sem vydejte od prosince do dubna, kdy v oblasti vládne období sucha. Během této sezóny a obzvláště kolem Vánoc a Velikonoc jsou zdejší hotely a dlouhé pláže plné turistů, s čímž souvisí i ceny, které jsou trochu vyšší než obvykle. Nejvíce sluníčka si užijete v lednu a v dubnu.

Vedlejší sezóna běží po zbytek roku a její předností jsou slevy na ubytování i nižší ceny doprovodných služeb, jako je pronájem automobilů či průvodců. Pláže nejsou plné lidí, je možné provozovat nejrůznější vodní sporty, aniž bychom se vyhýbali množství turistů. Nevýhodou vedlejší sezóny jsou ovšem vyšší teploty (průměrná teplota v nejteplejších měsících /červenec a srpen/ dosahuje 27,5° C) a častější dlouhé deště, které mohou Vaši dovolenou dosti znepříjemnit.

Kuba láká po celý rok

Kuba je pro nás, obyvatele Střední Evropy, lákavým turistickým centrem prakticky po celý rok. Je zde příjemné tropické klima, kdy ostré slunce mírní severovýchodní větry. Je na volbě každého návštěvníka, jestli si vybere vlhkou letní sezónu od května do října nebo sušší zimní období, jež trvá v této oblasti od listopadu do dubna.

Zájezdy na Kubu nabízí snad už všechny cestovní kanceláře. Mezi nejvíce oblíbené turistické destinace patří pláže Varadera nebo hlavní město Kuby, Havana.

Dopravu do země zajišťuje několik leteckých společností - z pravidelných linek je to Air France, Cubana, Iberia, Martin Air, Condor, Mexicana nebo Air Europe. Letadla přistávají na mezinárodních letištích Havana, Varadero, Santiago nebo Holguín. V současné době je zaručena snadná dostupnost do země díky přímým letům společnosti ČSA do Varadera.

Pro vstup do země budete potřebovat vízum. Pokud plánujete pobyt v délce do jednoho měsíce a za účelem turistiky, stačí Vám vízum v podobě tzv. turistické karty. Tu vydává Kubánské velvyslanectví v Praze, popřípadě některé cestovní agentury.

Zájezdy na Kubu

A na kolik Vás takový zájezd přijde? Nejlevnější pobytové zájezdy na Kubu v délce trvání devíti dní pořídíte již od 25.000,- Kč. V ceně zájezdu obvykle bývá letenka, transfery z letiště na hotel a zpět, ubytování ve vybraném hotelu, strava dle požadavků, služby delegáta a zákonné pojištění cestovní kanceláře proti úpadku. Návštěvník musí ovšem počítat ještě s povinnými letištními a bezpečnostními taxami a rovněž s odletovým turistickým poplatkem, který zaplatí každý návštěvník Kuby, a to na letišti při odletu. Ten  činí cca 25 USD. Devítidenní pobytový zájezd s all inclusive Vás přijde se všemi poplatky cca na 45.000,- Kč až 55.000,- Kč.

Po Kubě bez cestovní kanceláře

Cestu po Kubě můžete plánovat i sami, bez cestovní kanceláře. Pro poznání této perly Antil bude neorganizovaný způsob cestování možná vhodnější. Sice budete muset počítat s menším pohodlím, nedostatkem map a asi bude třeba vybavit se alespoň minimální znalostí španělštiny, ovšem ušetřit tak můžete nemalé částky. Po Kubě můžete cestovat místními autobusy (guaguas nebo camellos), vlaky nebo lodí. Vše je ale poněkud chaotické a zmatené, takže s přesnými jízdními řády nepočítejte. Místo autobusu občas přijede nákladní automobil nebo Vám nezbude nic jiného než autostop. Dopravní spolehlivost neočekávejte ani od vlaků, i když železnice spojuje všechna důležitá města na Kubě. Vlaky jsou rozděleny do čtyř kategorií - rychlíky (servicio especial), osobáky I. třídy (primera especial), osobáky II. třídy (segunda clase) a tzv. couráky (lechero). Pro větší vzdálenosti raději zvolte místní letadla. Vnitrostátní lety zajišťuje společnost Cubana de Aviación nebo kubánská charterová společnost Aerocaribbean.

Autopůjčovny a taxi

Pokud se raději spoléháte na vlastní řidičské umění, můžete si půjčit pro cesty po Kubě i automobil. Na ostrově fungují čtyři velké autopůjčovny – Cubacar, Havanautos, Transautos a Nacional. Cenově jsou na tom všechny půjčovny prakticky stejně a nabízí od malých aut až po komfortní vozy s klimatizací. Auto Vám bude zapůjčeno po předložení platného řidičského průkazu, cestovního pasu a poté, co prokážete, že jste starší 21 let.

Před hotely potkáte klasické turistické taxi se žlutou cedulkou na střeše. Základní cena za první kilometr se pohybuje kolem 1 USD, cena další cesty je pak věcí dohody s řidičem. Využít můžete také tzv. panataxis, což jsou větší auta, která berou současně více pasažérů. Bývají o mnoho levnější – a to zejména pro cesty na tržnici nebo po městě. Mezi obcemi jezdí kyvadlově tzv. maquinas particulares, sběrné taxi, kde se cena za cestu dohaduje předem.

Hotely

Ubytování na Kubě můžete vybírat buďto mezi hotely, jichž nabízí tato země opravdu hodně, nebo můžete vyzkoušet zdejší apartmány. Hotely na Kubě jsou v porovnání s úrovní nabízených služeb velmi předražené.  Hotely jsou roztříděny do pěti kategorií - od jednoduchých jednohvězdičkových, až po luxusní hotely s pěti hvězdičkami. Státní hotelový řetězec Gran Caribe spravuje hotely luxuní kategorie. Řetězce Cubanacan a Horizontes provozují hotely střední třídy, a hotely s nejnižší úrovní a jednou až dvěma hvězdičkami spravuje hotelový řetězec Islazul. Přidělování hvězdiček se řídi evropskými standardy, ovšem někdy je počet hvězdiček poněkud nadsazený. U většiny hotelů vyšší kategorie najdete diskotéku, obchody, půjčovnu aut a kol, směnárnu, turistické informace a také lékařskou první pomoc.

Pokud se máme zmínit o cenové úrovni jednotlivých kategorií, tak v nejnižší kategorii hotelů s jednou hvězdičkou zaplatíte za jednu noc za dvě osoby ve dvoulůžkovém pokoji bez snídaně v době hlavní sezóny do 50 USD. Hotely se dvěma hvězdičkami stojí od 50 USD výše, hotely se třemi hvězdičkami od 100 USD, čtyřhvězdičkové ubytování Vás přijde na 150 USD a více a nejluxusnější kategorie hotelů stojí kolem 200 USD.

Co se týče stravování v hotelech, tak na výběr máte mezi snídaní, polopenzí – vše ve formě bufetu – nebo je možnost stravování all inclusive, kdy v ceně bývají i nápoje a konzumace alkoholu.

Levnější varianty ubytování

Zejména nezávislí cestovatelé jistě uvítají cenově daleko přijatelnější možnost ubytování, kterým je ubytování v soukromí v tzv. casa particular. Jedná se o soukromé domy, ve kterých jejich majitelé upravili většinou jeden nebo dva pokoje pro ubytování turistů. Takovéto pokojíky najdete zejména v Havaně, ale i v jiných větších městech, jsou většinou malé a jednoduše vybavené.

Zapomenout nesmíme ani kempy pro turisty. Za všechny jmenujme chatový kemp nedaleko Vinales – jedná se o ubytování ze dřeva nebo betonu, které připomíná chatičky na dětských táborech. Stanování není na Kubě příliš podporováno a o přespání pod širákem se pokuste jen v případě, že jste ochotni riskovat problémy s policií – kempování ve volné přírodě nebo nocování na plážích je zde totiž zakázáno.

Pokud se ubytujete v soukromí, majitel domu má tzv. přihlašovací povinnost, musí nahlásit všechny osoby, které se u něj ubytují. Za nesplnění přihlašovací povinnosti jsou kubánští občané tvrdě postihováni. A tak se nemůžete divit, když po vás majitel domu bude chtít hned po příjezdu pas, popř. i vízum. Když se ubytujete v hotelu, má tuto ohlašovací povinnost provozovatel hotelu.

Jací jsou Kubánci

Kubánců je kolem 11,4 milionů a jejich úředním jazykem je španělština. Hustotou zalidnění se Kuba řadí na 98. místo ze všech zemí světa. Obyvatelstvo na Kubě tvoří z velké části běloši, dále pak mulati a kolem 10% černochů. Nejvíce obyvatel, kolem 2,2 milionu, žije samozřejmě v hlavním městě Havana. Dále můžete navštívit živoucí Santiago de Cuba, což bylo původně hlavní město Kuby, Camagüei, Cienfuegos nebo Holguín. Životní úroveň Kubánců je velmi nízká. Občané se zde vyrovnávají s bídnými podmínkami a jejich svoboda je kvůli drsnému socialismu omezená na minimum. Přes to všechno jsou Kubánci šťastní a plní života.

Cestovní doklady

Občané České republiky potřebují pro vstup na Kubu vízum. Pokud pojedete na Kubu pouze strávit svou dovolenou, vízum Vám udělí kubánský konzulát v Praze ve formě turistické karty (tzv. tarjeta de turista), a to za poplatek 630,- Kč. Tato karta platí 30 dnů. Většina cestovních kanceláří je schopná zprostředkovat její vydání, ovšem při individuální cestě se budete muset osobně vydat na kubánské velvyslanectví.

Samozřejmostí pro vycestování mimo země Evropské ze země je cestovní pas, který by měl platit ještě 6 měsíců po příletu na Kubu. Vlastní pas musí mít i děti. Po příletu na Kubu musí každý cestující vyplnit imigrační formulář, který je následně potřeba při odletu ze země. Při odletu rovněž zaplatíte odletovou taxu, jejíž výše činí 25 USD za osobu.

Je třeba očkování?

Pro cestu na Kubu není povinné očkování. Bývá však doporučováno očkování proti žloutence typu A i B a proti tetanu. Pokud budete potřebovat v průběhu Vašeho pobytu lékařskou pomoc, obraťte se s žádostí o pomoc na hotelovou recepci, kde Vám zavolají svého vlastního lékaře. Ve velkých městech a turistických letoviscích, jako je např. Varadero, Santiago de Cuba, Cienfuegos nebo Trinidad, jsou i mezinárodní kliniky. Zdravotní péče je pro cizince velmi drahá, takže se určitě vyplatí sjednat si před cestou kvalitní cestovní pojištění zdravotních výloh. Léků je na Kubě nedostatek, takže jejich cena bývá opravdu přemrštěná. Vezměte si proto s sebou dostatečné množství léků, které užíváte, nebo které byste mohli v průběhu pobytu potřebovat.

Suvenýry

Z Kuby se ponejvíce vozí slavné kubánské doutníky, rum, hudební nástroje, ale i zlaté a stříbrné šperky vykládané drahokamy a polodrahokamy. Dalším oblíbeným dovozovým artiklem jsou dřevořezby, kožené zboží, suvenýry z kokosových vláken a ořechů, z mořských mušlí nebo z palmového listí. Koupit si můžete také CD s typickou kubánskou hudbou, obrázky pouličních umělců nebo typické ruční krajky z Trinidadu. Od všech dárků a suvenýrů, které zde nakoupíte, si pečlivě uschovejte účtenky, celníci je mohou na hranicích vyžadovat. Bezcelně lze vyvážet suvenýry a zboží v maximální hodnotě 1.000 USD, a to maximálně jednou za rok. Nemůžete vyvážet zvířata a rostliny ze seznamu ohrožených druhů CITES, a to ani mrtvá zvířata a rostliny nebo jejich části - např. krunýře, kůže. K vývozu suvenýrů z moře, jako jsou korály, mušle, schránky ježků atd., musíte mít účtenku z obchodu. Z Kuby smíte vyvézt bezcelně nejvýše 23 ks doutníků. Větší množství doutníků musí být v originálním balení a musíte doložit účtenku od zakoupení. Rovněž je zakázáno vyvážet ze země starožitnosti.

Co s sebou na dovolenou?

Pamatujte, že jedete na jih, takže s sebou potřebujete jen pár lehkých kusů oblečení. Pokud jedete na Kubu za poznáním a plánujte více cestovat, určitě se hodí příjemné, prodyšné a praktické oblečení a sportovní sandály s profilovanou podrážkou. V každém případě nezapomeňte kosmetiku s vysokým ochranným faktorem, nějaký klobouk na hlavu, brýle proti slunci, plavky a boty do vody. V pobřežních oblastech se vyskytují moskyti, takže se Vám bude hodit i repelent. Neprohloupíte, když do kufru přibalíte i deštník a baterku.

Pokud máte zaplacený hotel a dny plánujete trávit hlavně na pláži, vystačíte si s plavkami, botami do vody, krátkými kalhoty a několika lehkými tričky. Jestli budete ubytováni v luxusnějším hotelu, přibalte si do kufru dlouhé kalhoty a košili s límečkem pro pány, dámy pak využijí elegantnější letní šaty. Vyhnete se trapnými situacím, neboť na večeři je zvykem chodit elegantněji oblečen.

Měna

Na Kubě můžete platit zejména měnou zvanou kubánské peso, jehož zkratka je CUP (Peso Cubano Nacional). Jedno peso je 100 centavos. Co se týče přibližného kurzu kubánského pesa k české koruně, tak je to přibližně 1 CUP = 18,30 Kč. Za kubánská pesa se kupují v obchodech pouze přídělové potraviny, a to ještě ve velmi omezené míře.

Další měnou, kterou se platí na Kubě, je konvertibilní peso (Peso Cubano Convertible, zkratka: CUC), případně americké dolary. Aktuální kurz konvertibilního pesa k euru je 1 EUR = 1,10 CUC. Za konvertibilní pesa se prodává většina zboží v obchodech.

Reklama: last minute

V turistických centrech se dá platit i eurem. Tak například ve Varaderu nebo na ostrovech Cayo Largo můžete zaplatit vybrané zboží i hotelové služby eurem, ovšem nazpět Vám bude vráceno v CUC.

Jak je to s kreditními kartami?

Kreditní karty jsou přijímány na letištích, v cestovních kancelářích, půjčovnách automobilů, v každém větším hotelu a restauraci nebo v lepších obchodech. Pokud vlastníte kartu Visa, Eurocard nebo Mastercard, můžete bez obav platit na všech výše uvedených místech.
Kreditní kartou můžete vybírat i hotovost, a to od 100 do 1.000 USD, ovšem pouze v bankách.

Reklama: letenky

Obchody

Životní úroveň Kubánců je obecně poměrně nízká. Obchody, kde se platí v pesos a lidé nakupují přídělové potraviny na potravinou knížku tzv. libretu, jsou poloprázdné. Lépe zásobené jsou tzv. tiendas panamericanas, kde se platí konvertibilními pesos (CUC), případně dolary.

Pro srovnání uvádíme ceny některých základních potravin a zboží:

 • voda balená 1,5 l = 1,50 USD
 • coca cola 1,5 l = 1,50 USD
 • pivo 0,3 l =  0,80 USD
 • ¼ kg chleba = 5 CUP
 • pizza = 5 – 10 CUP
 • limonáda = 1 CUP
 • kopeček zmrzliny = 0,50 CUP 

Co se týče cen některých služeb, zejména vodních sportů a různých výletů, tak například:

 • šnorchlování po dobu 3 hod., 1 osoba = od 25 USD
 • mořské safari po dobu 6 hod., 1 osoba = od 50 USD
 • rybolov na moři po dobu 4 hod., 1 osoba = cca 200 USD
 • rybolov na řece po dobu 1 hod., 1 osoba = 6 USD
 • potápění s výbavou a instruktorem, 1 ponor = 30 USD

Na Kubě si můžete vychutnat pravé kubánské doutníky nebo míchané nápoje jako Cuba Libre, Mojito či Daiquiri. Přitom můžete poslouchat kubánskou hudbu a relaxovat poblíž nádherných bílých pláží s jemným pískem a křišťálově průzračným mořem.

Co navštívit?

Havana

Při cestě po Kubě určitě nesmíte vynechat hlavní město Havana. Projděte se po romantických uličkách, navštivte historické památky, zavítejte do některé z malebných restaurací a zákoutí s typickou kubánskou živou hudbou a nakonec se osvěžte některým z míchaných nápojů s rumem na mnoho způsobů. Havana má opravdu co nabídnout! Historické centrum Havany Vás jistě nadchne. Nejhezčí pohled na Havanu je z pevnosti El Morro (Castillo de los Tres Santos Reyes Magos del Morro, ze 16. století). Další vyhlídka je z pomníku José Martího, který Vás uchvátí svou 109 m vysokou věží. Na ní Vás vyveze výtah a pak už se jen můžete nerušeně rozhlížet po kraji.

Varadero

Největším turistickým střediskem v zemi je Varadero. Vzniklo v 70. letech 20. století a je plné moderních hotelů s kvalitním servisem, příjemnými domorodci a nádhernou 20 metrů dlouhou pláží s bílým jemným pískem. Rovněž moře je zde průzračné a krásně čisté, takže milovníci pláží a podmořského světa si zde přijdou opravdu na své. Celá pláž je 50 metrů široká a je lemována palmovým hájem. Ve Varaderu to opravdu žije, najdete tu mnoho restaurací, barů, kaváren a obchůdků. V oblasti můžete navštívit Parque Josone, což je palmový park v centru města, nebo Rancho Cangrejo a Dolphin Marinas, kde si můžete zaplavat s delfíny. Varadero Golf Club nabízí hřiště o 18 jamkách, které patří mezi nejlepší v Karibiku.

Trinidad

Navštivte Trinidad, nejzachovalejší a nejhezčí koloniální město Kuby, které leží 16 km od karibského pobřeží na úpatí pohoří Sierra del Escambray. Historické jádro Trinidadu patří mezi památky UNESCO. Zachovalo si svůj původní půdorys, jež tvoří domy z 18. století. Město je plné památek, za všechny jmenujme náměstí Plaza Mayor, kostel Santissima Trinidad, palác Cantero nebo továrničku na doutníky Piro Guinart. Pokud budete mít na Trinidad více času než jen jedno odpoledne, vydejte se na zajímavá místa v blízkém okolí, jako je pláž Playa Ancón nebo údolí Cukrovarů.

Santiago de Cuba

Santiago de Cuba je druhým největším kubánským městem. Historické jádro s domy se železnými balkóny a úzkými vnějšími schodišti je od roku 1997 na Seznamu památek UNESCO. Navštivte Casa de Diego Velázquez z roku 1516, jež je nejstarším palácem na Kubě. V jeho prostorách je dnes koloniální muzeum. Milovníci dobrého pití si jistě nenechají ujít prohlídku muzea Municipal Bacardí, kde se předvádí proces tradiční výroby třtinového rumu. Zavítat můžete rovněž na opevněný Castillo de San Pedro de la Roca del Morro, což je nejzachovalejší španělská pevnost v Karibiku, s příkopem a padacími mosty, dnes mj. muzeum pirátů.

Baracoa

Městečko Baracoa leží na samém východě Kuby a je údajně nejhezším městem na ostrově. Příroda je v těchto končinách téměř nedotčená, takže už cesta do Baracoa z Guantánama je nádherným zážitkem - projíždíte horami a téměř nenarušenou přírodou.

Zajímavými památkami ve městě jsou kostel Nuestra Seňora de la Asunción (kostel Nanebevzetí Panny Marie s dřevěným křížem, který do Nového světa přivezl Kolumbus roku 1492) a tři bývalé pevnosti z 19. století - Fuerte Matachín (dnes je zde muzeum historie), Fuerte de la Punta (dnes přebudovaná na restauraci) El Castillo de Seboruco Santa Bárbara (nyní hotel). V okolí města jsou nekonečné plantáže kokosových palem, banánovníků a kakaovníků.

Kdy a kam za zábavou?

Pokud chcete jet na Kubu spíše za zábavou, budete asi vybírat z termínů, kdy se na různých místech konají nějaké slavnosti. Tady je několik tipů. Na začátku července se v Santiagu de Cuba koná Festival de Cultura Caribena, kdy se po celém městě tančí merengue, mambo a calypso. Na přelomu července a srpna je to Carneval v Santiagu de Cuba, kdy po dobu deseti dní město ožívá za zvuku bubnů, tumb, trianglů a chřestítek, a uličkami proudí tanečnice v bílých natupírovaných parukách. Dne 8. října pořádají Kubánci slavnosti k výročí úmrtí Che Guevary a nejkrásnější slavnosti jsou v Santa Claře.

Po celý rok, zejména v turistických oblastech, je na Kubě nespočet možností zábavy. Celý ostrov nabízí exotické zážitky. Tzv. Casas de la Trova jsou neformální hudební sály, kde můžete slyšet současnou kubánskou hudbu, son, guarachas, boleros, habaneras či guajiras, ale taky jazz nebo salsu.

 

Kubánská kuchyně je velmi pestrá. Je to zejména tím, že Kuba je směsicí kultur a obyvatel, kteří s sebou přinesli i své stravovací návyky. Takovým typickým menu je předkrm v podobě ovocného salátu (zejména z grepu, pomeranče, ananasu), čerstvého salátu z bílého zelí, okurky nebo rajčat. Jako hlavní chod bývá podáváno kuřecí a vepřové maso, popř. sele - a to jak uzené, tak dušené nebo pečené. Hovězí maso se v této oblasti konzumuje jen ve velmi omezené míře.

Z příloh dominuje bílá rýže (arroz) s malými černými fazolemi, zelenina, brambory, sladké brambory, yuca apod. Další přílohy jsou avokádo, smažené banány a samozřejmě rajčata, papriky a okurky. Po jídle se podává moučník - cake con mérenge, dort se šlehačkou, zmrzlina, přeslazená silná černá káva (café refresco), často podávaná s mlékem.

Polévky se v této oblasti převážně vaří krémové a také zeleninové vývary s nudlemi. Často se do nich přidávají čerstvá rajčata, která způsobují příjemně nakyslou chuť.

Co se týče koření, tak v této oblasti se hojně používá česnek, kmín, pepř, oregano, paprika a bobkový list. 

Kubánci pijí k jídlu kubánské pivo, nebo šťávy z kokosových ořechů, cukrové třtiny, manga a melounů, minerálku. Národním nápojem je rum ze šťávy z cukrové třtiny a melasy. Tmavý rum se popíjí samotný nebo je podáván s ledem. Bílý rum je základem tradičních kubánských míchaných nápojů. Nejoblíbenější je Daiquirí, Mojito a Cuba Libre. A z čeho se vlastně tyto míchaní nápoje připravují? Daiquirí obsahuje bílý jednoletý až tříletý rum, limetkovou šťávu a cukrový sirup. Mojito se skládá z bílého rumu, limetkové šťávy, cukru, čerstvé máty a sodovky.  Cuba Libre to je Havana Club a coca cola s limetkovým sirupem.

 


Nalezeno 38 909 termínů dovolené.

Řadit dle 
Cena od 56 380 Kč
(cena za osobu od 56 380 Kč)

Tryp Cayo Coco

Země:  Kuba
Oblast: Cayo Coco

Termín zájezdu: 25.03.-02.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: All Inclusive
Délka pobytu: 9 dní
Doprava: Letecky (Praha, Vídeň)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
24.03.-04.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 73 080 Kč
Detail zájezdu
25.03.-05.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 73 080 Kč
Detail zájezdu
25.03.-02.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 63 180 Kč
Detail zájezdu
26.03.-06.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 73 080 Kč
Detail zájezdu
27.03.-07.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 73 080 Kč
Detail zájezdu
Cena od 47 580 Kč
(cena za osobu od 47 580 Kč)

Sol Cayo Santa María

Země:  Kuba
Oblast: Cayo Santa Maria

Termín zájezdu: 25.03.-02.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: All Inclusive
Délka pobytu: 9 dní
Doprava: Letecky (Praha, Vídeň)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
24.03.-04.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 74 080 Kč
Detail zájezdu
25.03.-05.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 74 080 Kč
Detail zájezdu
25.03.-02.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 55 580 Kč
Detail zájezdu
26.03.-06.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 74 080 Kč
Detail zájezdu
27.03.-07.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 74 080 Kč
Detail zájezdu
Cena od 49 280 Kč
(cena za osobu od 49 280 Kč)

Blau Privilege Cayo Libertad

Země:  Kuba
Oblast: Varadero

Termín zájezdu: 25.03.-02.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: All Inclusive
Délka pobytu: 9 dní
Doprava: Letecky (Praha, Vídeň)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
24.03.-04.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 74 180 Kč
Detail zájezdu
25.03.-02.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 60 880 Kč
Detail zájezdu
25.03.-05.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 74 180 Kč
Detail zájezdu
26.03.-06.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 74 180 Kč
Detail zájezdu
27.03.-07.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 74 180 Kč
Detail zájezdu
Cena od 64 180 Kč
(cena za osobu od 64 180 Kč)

Okruh Kubou

Země:  Kuba
Oblast: Varadero

Termín zájezdu: 24.03.-04.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Snídaně
Délka pobytu: 12 dní
Doprava: Letecky (Praha, Vídeň)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
24.03.-04.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 64 180 Kč
Detail zájezdu
25.03.-05.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 64 180 Kč
Detail zájezdu
26.03.-06.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 64 180 Kč
Detail zájezdu
27.03.-07.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 64 180 Kč
Detail zájezdu
28.03.-08.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 64 180 Kč
Detail zájezdu
Cena od 49 780 Kč
(cena za osobu od 49 780 Kč)

Blau Vardero Hotel

Země:  Kuba
Oblast: Varadero

Termín zájezdu: 25.03.-02.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: All Inclusive
Délka pobytu: 9 dní
Doprava: Letecky (Praha, Vídeň)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
24.03.-04.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 67 680 Kč
Detail zájezdu
25.03.-05.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 67 680 Kč
Detail zájezdu
25.03.-02.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 56 280 Kč
Detail zájezdu
26.03.-06.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 67 680 Kč
Detail zájezdu
27.03.-07.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 67 680 Kč
Detail zájezdu
Cena od 53 880 Kč
(cena za osobu od 53 880 Kč)

Sol Cayo Largo

Země:  Kuba
Oblast: Cayo Coco

Termín zájezdu: 25.03.-02.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: All Inclusive
Délka pobytu: 9 dní
Doprava: Letecky (Praha, Vídeň)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
24.03.-04.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 83 780 Kč
Detail zájezdu
25.03.-02.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 62 380 Kč
Detail zájezdu
25.03.-05.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 83 780 Kč
Detail zájezdu
26.03.-06.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 83 780 Kč
Detail zájezdu
27.03.-07.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 83 780 Kč
Detail zájezdu
Cena od 46 680 Kč
(cena za osobu od 46 680 Kč)

Brisas Trinidad Del Mar

Země:  Kuba
Oblast: 

Termín zájezdu: 25.03.-02.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: All Inclusive
Délka pobytu: 9 dní
Doprava: Letecky (Praha, Vídeň)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
24.03.-04.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 60 780 Kč
Detail zájezdu
25.03.-02.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 51 480 Kč
Detail zájezdu
25.03.-05.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 60 780 Kč
Detail zájezdu
26.03.-06.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 60 780 Kč
Detail zájezdu
27.03.-07.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 60 780 Kč
Detail zájezdu
Cena od 74 390 Kč
(cena za osobu od 74 390 Kč)

To nejlepší z Kuby

Země:  Kuba
Oblast: 

Termín zájezdu: 17.06.-28.06.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Dle programu
Délka pobytu: 12 dní
Doprava: Letecky (Praha)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
17.06.-28.06.2017
Letecky (Praha)
Sleva 7% od 74 390 Kč
Detail zájezdu
15.07.-26.07.2017
Letecky (Praha)
Sleva 7% First Minute od 78 990 Kč
Detail zájezdu
12.08.-23.08.2017
Letecky (Praha)
Sleva 7% First Minute od 78 990 Kč
Detail zájezdu
14.10.-25.10.2017
Letecky (Praha)
Sleva 7% First Minute od 74 390 Kč
Detail zájezdu
11.11.-22.11.2017
Letecky (Praha)
Sleva 7% First Minute od 74 390 Kč
Detail zájezdu
Cena od 57 400 Kč
Last Minute (cena za osobu od 57 400 Kč)

BRISAS GUARDALAVACA, HOTEL COPACABANA

Země:  Kuba
Oblast: 

Termín zájezdu: 06.04.-20.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: All Inclusive
Délka pobytu: 15 dní
Doprava: Letecky (Praha)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
26.03.-07.04.2017
Letecky (Praha)
od 72 300 Kč
Detail zájezdu
30.03.-12.04.2017
Letecky (Praha)
od 70 900 Kč
Detail zájezdu
01.04.-13.04.2017
Letecky (Praha)
od 68 500 Kč
Detail zájezdu
06.04.-20.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 9% Last Minute od 63 900 Kč
Detail zájezdu
10.04.-20.04.2017
Letecky (Praha)
od 72 600 Kč
Detail zájezdu
Cena od 52 300 Kč
(cena za osobu od 52 300 Kč)

HOTEL INGLATERRA

Země:  Kuba
Oblast: La Habana (Havana)

Termín zájezdu: 03.04.-14.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Snídaně
Délka pobytu: 12 dní
Doprava: Letecky (Praha)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
26.03.-07.04.2017
Letecky (Praha)
od 79 300 Kč
Detail zájezdu
30.03.-12.04.2017
Letecky (Praha)
od 81 500 Kč
Detail zájezdu
01.04.-13.04.2017
Letecky (Praha)
od 76 900 Kč
Detail zájezdu
03.04.-14.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 1% od 70 400 Kč
Detail zájezdu
06.04.-20.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 9% Last Minute od 76 900 Kč
Detail zájezdu