Dovolená - Kypr

Kypr je jedním z turisticky nejoblíbenějších ostrovů ve Středozemním moři. Kypr svým návštěvníkům nabízí pláže s jemným světlým pískem a komfortní ubytování v luxusních hotelech s širokým spektrem poskytovaných služeb. Na ostrově jsou také výtečné podmínky pro windsurfing, vodní lyžování a potápění. Na Kypr je však možné vyrazit také za poznáním. Nejzajímavějšími místy Kypru jsou pohoří Troodos s monumentálním klášterem Kykko, hlavní město Nikósie, Archeologické muzeum, katedrála Sv. Jana a nespočet dalších. Kypr je ideální i pro mimo sezónní dovolenou, protože nabízí více než 300 slunečných dnů v roce a minimální množství srážek.

Hlavním městem Kyperské republiky (Kypriaki Dimokratia-řecky, Kibris Cumhuriyeti  -turecky,  Republic of Cyprus - anglicky) je Nikósie (řecky Lefkosia), úředními jazyky je řečtina a turečtina.

Náboženství

Kyperští Řekové, kterých je 79,1%, vyznávají řeckou pravoslavnou církev, kyperští Turci, kterých je 10,7%, Islám. Dále se zde nachází maronitská, katolická, arménská či anglikánská církev

Kudy na Kypr

Do země se dostanete přes mezinárodní letiště v Larnace a Pafosu, po vodě přes přístavy v Limassolu a Larnace. Mezi severní a jižní částí ostrova se budete legitimovat občanským průkazem, donedávna zde platila vízová povinnost.

Lékařská pomoc

Při vyhledávání lékařské pomoci uplatníte práva na lékařskou péči platnou pro občany EU. Neodkladnou péči vám zdarma poskytnou státní nemocnice, u soukromníků platíte vždy.

Podnebí

Podnebí Kypru prozrazuje jeho poloha ve Středozemním moři. Většinu roku je zde počasí, o kterém se dá směle říci - ideální na dovolenou. Od poloviny května do září je na Kypru letní sezóna. Léto si můžete správně vychutnat nejen u moře, ale i na horách. Slunných dnů má Kypr okolo 335 v roce.

Peníze

Na Kypru se platí kyperskou librou (CL). Jedna libra je sto centů. Peníze se mohou směnit v bankách, hotelích i na jiných místech. Banky jsou přes týden otevřené od 8.15 – 13.30 hod.

Historie Kypru je opravdu bohatá. Samotný název Kypr je odvozen od řeckého názvu slova měď, jehož byl Kypr zdrojem. Ostrov hrál díky své poloze a nalezištím mědi důležitý obchodní uzel Středomoří. Dějiny Kypru jsou hmatatelné již z mladší doby kamenné. Důkazem toho jsou pozůstatky sídlišť v Tente a Chirokitii. O dvě tisíciletí později se na ostrově objevuje červeně malovaná keramika a vliv ostrova díky mědi stoupá. V 2.polovině 2.tisíciletí se začaly prohlubovat vztahy se sousedy ze západu a Řecko posilňovalo vliv na tamější kulturu.

1500 př.n.l. ostrov obsadili Řekové a 1200 př.n.l. Achátové. Tím se na ostrově ocitly dvě kultury, které se navzájem mísily. V následujících staletích zažil ostrov rozkvět a jako součást mykénské kultury přispěl k rozvoji vzdělání. Z této doby se dodnes zachovaly zbytky svatyně a kopulovité stavby, kde se dříve obchodovalo s mědí. Kypru se také zmocnila Egyptská říše. 1300 př.n.l. se ostrov stal součástí Chetitské říše, dále asyrské, egyptské a perské říše. V roce 450 př.n.l. se na Kypru odehrála bitva před přístavem u Salamis, při kterém zvítězili Peršané. V roce 58 př.n.l. Kypr ovládl Řím, ten dále šířil křesťanství. Poté se ostrov stal součástí Byzantské říše, která podporovala antickou kulturní tradici a také oživila křesťanství. V 7. století Kypr čelil vpádu Arabů, pod jejichž správou byl do roku 965.
Dalším dobyvatelem Kypru byl král Richard Lví srdce, po něm francouzský rod Lusignanů.

1489 byl ostrov obsazen Benátskou republikou, a to až do 1571. Tehdy se ostrov stal součástí Osmanské říše. 1669 Kypr dobyli Turci a na ostrově působily desetitisíce jejich vojáků.  Někteří se rozhodli na ostrově zůstat natrvalo. Od roku 1785 byl Kypr autonomní správní jednotkou turecké provincie.  Další dějiny Kypru ovlivnilo osvícenství a uvolněná atmosféra podporovaná revoluční náladou v Evropě, k tomu ještě hnutí za národní osvobození. To ovlivnilo i náladu na Kypru. Vliv Itálie na Kypr působil nadále z Kréty do dobytí Kypru Turky v roce 1669. Po rusko-turecké válce se Kypr ocitnul pod britskou ochranou. Turecko chtělo na Kypru vyvážit vliv Ruska, proto si přizvalo Brity. Ostrov byl i nadále součástí osmanské říše.

Od roku 1914 Británie považovala Kypr za svoje území a za kolonii jej prohlásila v roce 1925. Nelibost domácího obyvatelstva přerostla v národní hnutí, které bylo potlačeno a následkem toho se Komunistická strana Kypru ocitla v ilegalitě. Proti Británii silně vystupovala Pokroková strana pracujícího lidu. Vzhledem ke své poloze se Kypr nevyhnul ani 2. světové válce a byl dějištěm nejedné námořní bitvy. Na ostrově i nadále pokračoval v národně-osvobozeneckém boji, který byl dovršen prohlášením nezávislosti v roce 1960. Následoval konflikt mezi Řeky a Turky, do kterého OSN zasáhlo vytvořením tzv. zelené linie. Jižní část ostrova se spojila s Řeckem, Turecko obsadilo sever ostrova. Tyto dvě části Kypru tvoří dva samostatné státy, i když se v poslední době stále silněji hovoří o jejich sjednocení.

Hotely všech úrovní

Kypr nabízí moderní hotelové komplexy stejně jako ostatní středomořská letoviska. Hotely se značí od jedné do pěti hvězdiček a bývají na vysoké úrovni. Vybrat si můžete mezi nejluxusnějšími komfortními hotely i menšími a střízlivějšími hotýlky. Známými letovisky, které se pyšní hotely s kvalitními službami, jsou například Larnaca, Limassol či Agia Napa. Poslední zmíněné letovisko je vyhlášeno v celém Středomoří jako místo s opravdu bujarým nočním životem, který nikdy nekonči. Téměř každý hotel má vlastní bazén, bar i restauraci, nezřídka k němu patří i tenisový kurt. Na plážích u hotelů jsou nabízeny různé druhy zábavy připravené animátory, dále sporty jako jsou vodní lyžování, windsurfing či potápění. Veškeré vybavení je k zapůjčení přímo u pláží.

Pro ty méně náročné

Hotelové apartmány jsou o něco levnější než hotelové pokoje, jsou domáčtější a můžete si v nich sami uvařit. 

Ubytování typu domatia, camere nebo zimmer, čímž se myslí ubytování v pronajatých pokojích rodinných domů, není na Kypru nikterak oblíbené a ani moc uznávané. Populární je systém BB.

Penziony, kempy

Ubytování je v cenově výhodných penzionech, z toho důvodu je v turistickém centru většinou nenajdete. Jsou na okrajích měst a velkých letovisek. Vyplatí se tedy, pokud jste na Kypru autem. Další možností noclehu jsou ubytovny. Ty se liší cenou i kvalitou, bývají to nové stavby i starší usedlosti. Další možností jsou kempy. Ty jsou na dostačující úrovni a se sociálním zařízením. Naleznete je v oblasti Agia Napa u Larnacu, v pohoří Throódos nebo například blízko Coral Bay.
Levnějším typem ubytování jsou hostely, jsou ideálním bydlením pro studenty. Těm často poskytují studentské slevy.

Kypr je místem, které je plné života. Nabízí se plno možností zábavy jak přes den tak i po setmění. Noční život je bujarý stejně jako na jiných místech dotčených řeckou kulturou. Agia Napa je místem, které je vyhlášeno nočními kluby a diskotékami. Patří k nejžhavějším místům Středomoří. Na druhé straně Kypřané milují tradici a folklór. Určitě si nenechte ujít jejich svátky a oslavy.

Sportovní vyžití opravdu pro všechny

Kypr je ostrov sportu. Navíc když si spojíte sport a krásnou volnou přírodu, nelze jinak než se přidat. Jestli jste vyznavači jen zimních či letních sportů, nevadí. Na Kypru je všechno.  Ostrov je vhodný pro cyklisty, zakoupit se dají různé cyklo průvodce, kde si vyberete trasu podle chuti a nálady. Do hor jezděte s větším vybavením i větší fyzickou kondicí. Cyklisty oblíbené je pohoří Throódos. Tam můžete vyjet autem a v zimní sezóně si zalyžovat. Na celém ostrově můžete prosazovat pěší turistiku. Kromě nejteplejších letních měsíců, tedy července a srpna, se na túru můžete vydat kdykoliv. I k tomu vám poslouží turistické průvodce.

V moři

Mezi vyznávané vodní sporty patří potápění čí windsurfing. Moře okolo Kypru je naprosto průzračné, je tedy ideální k potápění a podmořskému focení. Pozor na ulamování korálů, je přísně zakázané. Veškeré potápěčské vybavení lze zapůjčit kdekoliv na ostrově, ceny jsou přívětivé. Z dalších oblíbených vodních sportů je nutné zmínit windsurfing a vodní lyžování. Je dostupné na všech veřejných pláží a u větších hotelů.

I jízda na koni je vyznávanou zábavou, která je dobře organizována. Ostrovní zeleň také skýtá možnost k relaxování u golfu. Na Kypru jsou dvě velká hřiště. Ještě větší uvolnění nabízí chytání ryb v moři, ke kterému nepotřebujete žádné povolení. Co se nudistických pláží týká, těch na ostrově moc není, tedy alespoň ne těch oficiálních. Takže Adamové a Evy si musí sami najít osamocená místa. Těch je ale k nalezení dostatek.

Tanec a kyperská tradice

Kypřané mimo jiné rádi tančí. Jejich tradiční tance jsou nejčastěji v kruhu a vycházejí z šamanských rituálů a náboženských obřadů.  Tanec syros (sirtaki) je vyobrazován na tradičních vázách. Už v Homérových dílech jsou některé z tanců popsány. 
Tanec, který doprovází každé slavnosti a který Řekové i Kypřané s oblibou tančí na různých vystoupeních, je kalamatianos pocházející z Kalamity v Řecku. Dalším tancem je Zeimbekikos, který je pomalý a občas částečně improvizovaný, sólisty jsou muži. Přátelé u něj klečí na jednom koleni, tleskají a provádí výskoky. Ženskou verzí těchto mužských tanců jsou tsiftiteli. To jsou břišní tance, které se tančívají na stole.
Kypřané opravdu rádi tanči, proto si nenechte ujít jejich svátky a oslavy a přidejte se k nim.   

Lidové trhy

Tam poznáte velký díl kyperské kultury. Velké trhy se konají na všechny státní svátky a různé oslavy, ale i k jiným menším příležitostem. Je jich tedy dostatek. Na trzích se schází téměř všichni. Je to kulturní událost a společenská akce. Setkáte se s přáteli, popovídáte si, následuje oběd a třeba vyjednání nějakého obchodu.

Dalším zážitkem může být návštěva amfiteátru, kde zhlédnete  v angličtině podané středověké představení. Hrají se klasická řecká představení, ale také například Shakespeare.

Trocha faktů jako předkrm

Stejně jako je pestrá historie a kultura Kypru, tak je pestrá i kyperská kuchyně, ve které se mísí vlivy východní i západní kultury. Patrný je vliv řecký, turecký, britský i blízkovýchodní. Kyperská kuchyně si z velké části vystačí s tím, co sám ostrov nabízí. Většina pokrmů se tedy vyrábí z přírodních ostrovních plodin, a proto se pokrmy vaří z právě natrhané čerstvé zeleniny, ovoce atd. Kupodivu se takový způsob života, tedy plodiny si nejdřív vypěstovat a poté zpracovat, uchovává i ve městech. Pole mezi Agia Napa a Lárnacou jsou známá kvalitní úrodou brambor, údolí mezi pohořími Trhoódos a Kyrénia se pěstuje obilí. Dalším produktem, kterému ostrovní klima svědčí, jsou ořechy. Kromě vlašských  ořechů jsou to dále ořechy lískové a pekanové. Pohoří Throódos je často nazýváno ovocným sadem ostrova. Rostou tam jabloně, hrušky, švestky a další ovocné stromy. V severní části ostrova se daří citrusovým plodům.

Tradice kyperské kuchyně

A v čem je tedy charakteristická kyperská kuchyně? Jídlu se přikládá velký důraz, snídaně jsou velké, večeře jsou mezi 19 až 22 hodinou, tedy později, než na co jsme zvyklí. Téměř ke každému jídlu se podávají omáčky nebo krémy. Klasická je Talatoúri – jogurt, česnek, cibule, kousky okurky, olivový olej. Další omáčka Tachíni se dělá z mletého sezamu, citrónové šťávy, olivového oleje a česneku. V restauracích je obvyklý bufet, v tavernách si můžete pochutnat na jídle dne, které se skládá z několika chodů.

Hlavní chod

Jídlo se upravuje na otevřeném ohni, všudypřítomné je dřevěné uhlí. Před kláštery jsou na velkých otevřených prostranstvích hliněné pece, kde se dělá národní jídlo ostrova, kléftiko, což je jehněčí  a brambory. Dalším typickým jídlem jsou Mezedes. Je to arabské jídlo, žádní arabští obyvatelé se bez Mezedes neobejdou. Jídlo je charakteristické velkou pestrostí. Podává se na malých talířcích, kterých může být pár, při velkých slavnostech třeba až desítky. Na talířcích nikdy nechybí olivy naložené v dresingu, dále již zmíněné omáčky a dresingy, hlemýždi, chobotnice, uzené, vinné listy s rýží a masem (dolmades) nebo vepřové závitky (zalatina). Mezedes by se daly nazvat arabskými jednohubkami.
Dalším typickým jídlem je moussaka. Je to nákyp uvařený z brambor, dýní, hovězího s vajíčkem a jogurtem na ozdobu. Nám známý je všudypřítomný kebab, kebab udělaný na dřevěném uhlí se jmenuje souvlakia. Maso se připravuje na mnoho způsobů, mleté, uzené, grilované  a připravuje se vepřové, jehněčí, rybí i jiné plody moře.

Sladký závěr

Kyperská kuchyně je poměrně zdravá a lehká, ovšem to se netýká sladkých pokrmů, které obyvatelé milují. Ochutnat můžete jogurtový krém s medem baklavas, sezamovou pastu, různé pudingy či medové koblížky.

Alkohol

Mezi typické kyperské nápoje patří sherry nebo likérové víno Commandaria. Největší chloubou jsou bezpochyby kyperská vína. Vinaři jsou organizováni do větších spolků, v posledních letech vznikají malé soukromé vinice.

Kyperskou kuchyni poznáte nejlépe v malých venkovských tavernách. Pozor ale při placení. V restauracích si připočítávají 10% navrch za obsluhu a 5% je daň.

Ostrovní doprava

Ostrov svou rozlohou umožňuje vidět všechny důležité památky a přírodní krásy během jedné dovolené. Po ostrově se můžete pohybovat místním autobusem. Jezdí sice pravidelně, ale v sobotu omezeně a v neděli téměř vůbec. Většina cestovních kanceláří nabízí okružní jízdy autobusem, při kterých vám ukáží vše podstatné, co je na ostrově k vidění. Můžete si ovšem koupit nějakého knižního průvodce a vydat se na cestu vlastním autem či autem půjčeným z nějaké místní půjčovny. Automapy jsou spolehlivé a značení po ostrově také. To je uvedeno v řečtině i v angličtině. Všechny pamětihodnosti a turisty vyhledávána místa jsou značena hnědými ukazateli. Na venkově je situace odlišná. Turisté mohou mít problém vyznat se ve spleti malých nenápadných uliček. Místní vám ovšem rádi poradí, většinou se s nimi bez problémů domluvíte anglicky. Silnice jsou dlouhé celkem 12 000 km. Část z toho tvoří venkovské silničky. Dálnice je mezi městy Lefkosií, Lárnakou  a Lemesosem. Mezi hlavnímu rekreačními centry jsou kvalitní několikaproudové dálnice. Silnice se hodně rekonstruují a prodlužují, proto nejsou výjimkou objížďky. Obvykle ale bývají jen malého charakteru. Překvapením pro vás mohou být silnice mezi vesnicemi a na horách. Tam nejsou tak široké, vyasfaltovaný je úzký pruh vozovky, takže při předjíždění musíte sjet na nezpevněné okraje. V horách si navíc musíte dát pozor na napadané kamení. 

Po Kypru autem

Autem se na Kypru jezdí vlevo a volant je na pravé straně. Na rozdíl od Česka si tam můžete dát malou sklenku než usednete za volant, povolená hladina alkoholu je 0,9 promile. Na dálnici je povolená rychlost 100 km/hod, v obci 50 km/hod. Taxi na Kypru funguje spolehlivě, ale ne v neděli.  

Jak na Kypr

Na Kypr se dostanete letecky, existuje celá řada pravidelných linek a charterových letů na mezinárodní letiště Lárnac či Pathos. Ostrov je přístupný také po moři. Trajekty, které vás i s autem naloží, vyplouvají z Pirea a trvají tři dny. Cílovou stanicí je přístav Limassol(Lemesós). V letní sezóně vás trajekt zaveze i na Rhodos či Krétu.

Současné době je pobyt na Kypru i s cestou nejlevnější přes některou z cestovních kanceláří. Ty nabízí kromě levné letenky ubytování v luxusních hotelích, které zaručují celodenní program. Vhodné je také využít zájezdů last minute, ty jsou vždy nejlevnější.

Hlavním městem Kyperské republiky (Kypriaki Dimokratia-řecky, Kibris Cumhuriyeti  -turecky,  Republic of Cyprus - anglicky) je Nikósie (řecky Lefkosia), úředními jazyky je řečtina a turečtina. Náboženství je zde celá řada. Kyperští Řekové, kterých je 79,1%, vyznávají řeckou pravoslavnou církev, kyperští Turci, kterých je 10,7%, zase Islám. Dále se zde nachází maronitská, katolická, arménská či anglikánská církev. Kypr můžete navštívit s platným cestovním pasem či občanským průkazem. Všum je potřebné při pobytu nad 30 dní.

Kudy na Kypr

Do země se dostanete přes mezinárodní letiště  v Larnace a Pafosu, po vodě přes přístavy v Limassolu a Larnace. Mezi severní a jižní částí ostrova se budete legitimovat občanským průkazem, donedávna zde platila vízová povinnost. Přechodů, kde můžete tuto hranici překročit, je pět, ale budou se otevírat další.

Lékařská pomoc

Při vyhledávání lékařské pomoci uplatníte práva na lékařskou péči platnou pro občany EU. Neodkladnou péči vám zdarma poskytnou státní nemocnice, u soukromníků platíte vždy.

Svátky

Kyperské svátky se z velké části shodují s těmi českými, některé jsou ale specifické. To je třeba 25. březen, den svátku Řecka - Den nezávislosti. Dále 1. dubna je Den boje za nezávislost a 1. října Den nezávislosti Kypru - státní svátek Kyperské republiky. 28. října je státní svátek Řecka, je to „Ne" den pro připomenutí řeckého odmítnutí italského ultimata a odporu proti invazi v roce 1940. Z předešlých řádek je patrné, jak zajímavá je kyperská historie a kultura. Tu můžete obdivovat v kyperských městech jako jsou Limassol (řecky Lemesos), Larnaca, Pafos, Famagusta nebo Kyrenia.

Řemeslná výroba a suvenýry

Nezapomeňte si před odjezdem domů zakoupit nějaký suvenýr. Ty jsou v každém turistickém centru a v každém městě. Kypřané vyrábí dárky ručně. Ruční výroba má velkou tradici, asi nejen Češi mají zlaté ručičky. Cyprus Handicraft service zajišťují stylové ručně vyrobené dárečky z dovolené.
Vhodným předmětem mohou být koberce či krajky. Mají názvy podle místa jejich výroby, například Leftikarika. Pafitika jsou tkané výšivky plné geometrických vzorů vyrobené v okolí Pafosu, v horských vesnicích Fyti z části Pafos se zase vyrábí kozí koberce. Takové výrobky jsou většinou produkty vesnického umu. I keramika hraje důležitou roli. Jsou to různé amfory, talíře, vázy, vyrábí se i terakotové sošky a různé figurky. Hrnčířská tradice se udržuje ve vesnici Komos. „Kyperský med“ se vyrábí na Pafosu, k dostání je na celém ostrově. Nikdy jej nenazývejte medem tureckým. Kyperský název je loukoumi.
Z kupovaných potravin stojí za ochutnání balený sýr Halloumi.
Na ostrově můžete zakoupit také kvalitní stříbro a zlato, které je převážně 18ti karátové.
Typickou řemeslnou výrobou je dále košíkářství, které nabízí proutěné výrobky všech velikostí.

Co se etikety týká, neliší se moc od Řecka. V restaurací nezvaných taverny si vybíráte z jídelních lístků. Někde zaplatíte fixní cenu a můžete sníst cokoliv. Domorodci jsou pohostinní, ovšem spropitné je téměř samozřejmostí.

Clo

Clo se naplatí u tabákových výrobků nepřesahujících 250 g tabáku, což je dvě stě cigaret, dále se neplatí u jednoho parfému a dvou litrů vína. Povolení musíte mít na vyvážení starožitností. Nesmí se vyvážet zvířata. V letadle se vyplňuje identifikační karta, kterou vyžadují celníci.

Na Kypru se platí kyperskou librou (CL). Jedna libra je sto centů. Peníze se mohou směnit v bankách, hotelích i na jiných místech. Banky jsou přes týden otevřené od 8.15 – 13.30 hod. Od října do května mají v pondělí prodlouženou otevírací dobu od 15.15 – 17.00 hod. Prodejní doba v běžných obchodech je ohraničena zákonem. V období  mezi 1.11. a  31.3. jsou obchody otevřeny od 5.00 do 19.30 hod. Mezi 1.4. až 31.10. je v obchodech otevřeno do 19 hodin. Dále jsou prodejní místa jako pekárny, kiosky, pekárny, různé půjčovny, hotelové prodejny, které mohou být otevřeny 24hodin denně.

Podnebí Kypru prozrazuje jeho poloha ve Středozemním moři. Většinu roku je zde počasí, o kterém se dá směle říci - ideální na dovolenou. Od poloviny května do září je na Kypru letní sezóna. Léto si můžete správně vychutnat nejen u moře, ale i na horách. Slunných dnů má Kypr okolo 335 v roce.

Lyžařská sezóna

Po slunném horkém létě přichází mírná zima. Ta trvá zhruba od  listopadu do poloviny března. Zima je zde krátká, ale užít si ji můžete. V prosinci na horách obvykle padá sníh, lyžařská sezóna tam trvá až do března. V zimě je v horských oblastech teplota od 3°C až po bod mrazu, na ostatních místech obvykle neklesá pod 10°C. Zatímco na horách v zimě většinou sněží, na jiných místech se objevují dešťové srážky. 60% srážek spadne v období mezi prosincem a únorem. Jaro a podzim jsou na Kypru jen chvilkovou záležitostí. Na jaře teplota kolísá mezi 12 až 20°C.

Ideální počasí na dovolenou

V létě na Kypru téměř vůbec neprší, teploty se pohybují v horní části teploměru mezi 29 – 30°C, někdy se rtuť teploměru vyšplhá až na 40°C. V horském lyžařském středisku Throódos se letní teploty pohybují mezi 22 až 26°C.
Teplota moře je v létě na 27°C, v zimě klesá někdy až na 15°C. Obecně se ale dá říct, že se na Kypru dá koupat celoročně. Vlhkost vzduchu se pohybuje mezi 60 až 80% v zimě a mezi 40 – 55% v létě. V létě si dne opravdu užijete, slunce tu svítí 11,5 hodiny.

Reklama: dovolená

3 roční období

Obecně se o Kypru tvrdí, že tam neplatí čtyři roční období, ale za adekvátnější je rozdělení na období zrání, sucha a dešťů.


Nalezeno 47 683 termínů dovolené.

Řadit dle 
Cena od 19 952 Kč
First Minute (cena za osobu od 19 952 Kč)

Crystal Springs

Země:  Kypr
Oblast: Protaras

Termín zájezdu: 30.07.-06.08.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Polopenze
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
30.07.-06.08.2017
Letecky
First Minute od 19 952 Kč
Detail zájezdu
30.07.-13.08.2017
Letecky
First Minute od 31 051 Kč
Detail zájezdu
30.07.-06.08.2017
Letecky
First Minute od 22 677 Kč
Detail zájezdu
30.07.-13.08.2017
Letecky
First Minute od 36 503 Kč
Detail zájezdu
06.08.-13.08.2017
Letecky
First Minute od 21 076 Kč
Detail zájezdu
Cena od 13 899 Kč
Last Minute (cena za osobu od 13 899 Kč)

Veronica Hotel

Země:  Kypr
Oblast: Paphos

Termín zájezdu: 04.05.-11.05.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Polopenze
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Vídeň)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
04.05.-11.05.2017
Letecky (Vídeň)
Sleva 2% Last Minute od 13 899 Kč
Detail zájezdu
04.05.-11.05.2017
Letecky (Vídeň)
Sleva 2% Last Minute od 16 477 Kč
Detail zájezdu
28.05.-04.06.2017
Letecky (Vídeň)
Sleva 13% od 17 346 Kč
Detail zájezdu
28.05.-08.06.2017
Letecky (Vídeň)
Sleva 3% od 20 989 Kč
Detail zájezdu
28.05.-04.06.2017
Letecky (Vídeň)
Sleva 15% od 14 768 Kč
Detail zájezdu
Cena od 35 900 Kč
(cena za osobu od 35 900 Kč)

KYPR - POZNÁVÁNÍ A KOUPÁNÍ

Země:  Kypr
Oblast: 

Termín zájezdu: 25.09.-02.10.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Snídaně
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Praha)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
25.09.-02.10.2017
Letecky (Praha)
od 35 900 Kč
Detail zájezdu
Cena od 13 980 Kč
Last Minute (cena za osobu od 13 980 Kč)

HOTEL VUNI PALACE

Země:  Kypr
Oblast: 

Termín zájezdu: 03.06.-10.06.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Snídaně
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Praha)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
03.06.-10.06.2017
Letecky (Praha)
Sleva 16% Last Minute od 19 480 Kč
Detail zájezdu
03.06.-10.06.2017
Letecky (Praha)
Sleva 22% Last Minute od 13 980 Kč
Detail zájezdu
03.06.-10.06.2017
Letecky (Praha)
Sleva 25% Last Minute od 14 880 Kč
Detail zájezdu
06.06.-13.06.2017
Letecky (Brno)
Sleva 16% First Minute od 19 480 Kč
Detail zájezdu
06.06.-13.06.2017
Letecky (Brno)
Sleva 25% First Minute od 14 880 Kč
Detail zájezdu
Cena od 33 680 Kč
Last Minute (cena za osobu od 33 680 Kč)

Atlantica Aeneas Resort & Spa

Země:  Kypr
Oblast: Agia Napa

Termín zájezdu: 01.06.-08.06.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: All Inclusive
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Praha)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
29.05.-08.06.2017
Letecky (Praha)
od 43 090 Kč
Detail zájezdu
01.06.-15.06.2017
Letecky (Praha)
Sleva 5% First Minute od 54 780 Kč
Detail zájezdu
01.06.-08.06.2017
Letecky (Praha)
Sleva 27% Last Minute od 34 290 Kč
Detail zájezdu
08.06.-22.06.2017
Letecky (Praha)
Sleva 5% First Minute od 54 780 Kč
Detail zájezdu
08.06.-15.06.2017
Letecky (Praha)
Last Minute od 35 490 Kč
Detail zájezdu
Cena od 20 624 Kč
(cena za osobu od 20 624 Kč)

Nelia Beach

Země:  Kypr
Oblast: Agia Napa

Termín zájezdu: 15.06.-22.06.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: All Inclusive
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Bratislava)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
15.06.-22.06.2017
Letecky (Bratislava)
Sleva 30% od 20 624 Kč
Detail zájezdu
22.06.-29.06.2017
Letecky (Bratislava)
Sleva 23% od 23 782 Kč
Detail zájezdu
26.06.-06.07.2017
Letecky (Bratislava)
Sleva 24% od 31 599 Kč
Detail zájezdu
29.06.-06.07.2017
Letecky (Bratislava)
Sleva 23% od 25 385 Kč
Detail zájezdu
06.07.-17.07.2017
Letecky (Bratislava)
Sleva 16% od 38 643 Kč
Detail zájezdu
Cena od 10 840 Kč
(cena za osobu od 10 840 Kč)

Hotel & Resort LA

Země:  Kypr
Oblast: 

Termín zájezdu: 27.05.-03.06.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Polopenze
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Praha)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
27.05.-03.06.2017
Letecky (Praha)
Sleva 32% od 10 840 Kč
Detail zájezdu
27.06.-04.07.2017
Letecky (Brno)
Sleva 28% od 12 890 Kč
Detail zájezdu
08.07.-15.07.2017
Letecky (Praha)
Sleva 17% First Minute od 15 391 Kč
Detail zájezdu
11.07.-18.07.2017
Letecky (Brno)
Sleva 17% First Minute od 15 391 Kč
Detail zájezdu
15.07.-22.07.2017
Letecky (Praha)
Sleva 17% First Minute od 15 391 Kč
Detail zájezdu
Cena od 15 690 Kč
(cena za osobu od 15 690 Kč)

Crown Resorts Horizon

Země:  Kypr
Oblast: Paphos

Termín zájezdu: 25.05.-01.06.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Polopenze
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Praha)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
25.05.-01.06.2017
Letecky (Praha)
od 15 690 Kč
Detail zájezdu
25.05.-01.06.2017
Letecky (Praha)
od 18 490 Kč
Detail zájezdu
29.05.-08.06.2017
Letecky (Praha)
od 19 190 Kč
Detail zájezdu
29.05.-08.06.2017
Letecky (Praha)
od 22 990 Kč
Detail zájezdu
01.06.-08.06.2017
Letecky (Praha)
od 16 490 Kč
Detail zájezdu
Cena od 22 514 Kč
(cena za osobu od 22 514 Kč)

Acapulco Beach

Země:  Kypr
Oblast: 

Termín zájezdu: 16.06.-23.06.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: All Inclusive
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
16.06.-23.06.2017
Letecky
Sleva 25% od 22 514 Kč
Detail zájezdu
16.06.-27.06.2017
Letecky (Bratislava)
Sleva 15% od 32 310 Kč
Detail zájezdu
20.06.-27.06.2017
Letecky
Sleva 27% od 22 783 Kč
Detail zájezdu
23.06.-30.06.2017
Letecky
Sleva 23% od 24 044 Kč
Detail zájezdu
27.06.-07.07.2017
Letecky (Bratislava)
Sleva 24% od 30 903 Kč
Detail zájezdu
Cena od 8 680 Kč
Last Minute (cena za osobu od 8 680 Kč)

HOTEL TOPSET

Země:  Kypr
Oblast: 

Termín zájezdu: 13.05.-20.05.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Polopenze
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Praha)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
13.05.-20.05.2017
Letecky (Praha)
Sleva 34% Last Minute od 10 480 Kč
Detail zájezdu
13.05.-20.05.2017
Letecky (Praha)
Sleva 33% Last Minute od 8 680 Kč
Detail zájezdu
20.05.-27.05.2017
Letecky (Praha)
Sleva 29% Last Minute od 9 280 Kč
Detail zájezdu
20.05.-27.05.2017
Letecky (Praha)
Sleva 31% Last Minute od 10 980 Kč
Detail zájezdu
27.05.-03.06.2017
Letecky (Praha)
Sleva 31% Last Minute od 10 980 Kč
Detail zájezdu