Dovolená - Maďarsko

Maďarsko bylo ještě donedávna naším jižním sousedem. Největšími lákadly Maďarska jsou jezero Balaton, lázeňská městečka, léčivé termální prameny, tokajské víno, tradiční klobásy, čardáš a typický maďarský guláš. Za zmínku stojí i Maďarská metropole Budapešť. Navštivte Maďarsko a poznejte jaká je maďarská pohostinnost a přívětivost!

Měnou v Maďarsku je forint. Za 10 korun si koupíte přibližně 100 forintů. Co se týče nakupování, ceny jsou srovnatelné s našimi. V každé i sebemenší vesnici najdete samoobsluhu s kvalitním výběrem zboží. Často jsou lépe vybaveny než naše vesnické obchody. V městech je nejpopulárnější obchod Interspar a platí zde pravidla jako u nás. Co vidíte na cenovce to taky zaplatíte. Smlouvání zde nefunguje jako u přímořských zemích. Výjimku dělají tržiště, kterých ovšem v zemi není tolik jako jinde.

Oběd v restauraci stojí v průměru okolo 1500 – 1700 HUF, noc v kempu okolo 500 - 1800 HUF, hotely okolo 3000 – 8000 HUF.

Co přivést jako typický suvenýr? Nejlepší jsou buď místní výrobky z keramiky, soupravy šachů, dřevěné výrobky, kožené zboží nebo třeba něco na mlsání jako je čabajka či uherák. 

 

Co navštívit?

Hlavním městem Maďarska je Budapešť, která má více jako dva miliony obyvatel a nabízí spoustu krásných památek jako královský palác, bazilika sv. Štěpána, parlament, divadlo, Krásné kostely, opery, zábavní park – Vidam park a překrásné centrum města. Je zde spousta rozhleden, z kterých je přímo pohádkový pohled na město a okolí. Kromě poznání historie si zde užijete do sytosti především noční život. Barů, klubů a diskoték je zde spoustu, jak by to mělo v pořádném hlavním městě být. 

Další města, která určitě stojí za to navštívit jsou Debrecín, Tokaj, Ostřihom, Pětikostelí, Eger, Miškovec, Segedín, Pětikostelí či Ráb. V Maďarsku je spousta nádherných zámků, hradů, zřícenin a kostelů, které touží po tom, abyste je navštívili.

Reklama:levné letenky

Letní rekreace

V každém městě je několik bazénů se skluzavkami, tobogány a hřišti pro děti. Jestli si chcete připadat jako u moře určitě musíte navštívit na Balaton. Největší sladkovodní jezero v Evropě. Jsou zde termální a minerální prameny, v kterých si nejen odpočinete, ale posílíte si i imunitu.

Jezero Tisza je hned po Balatonu největší a je výjimečné především pěknými, dlouhými písečnými plážemi. V jeho okolí je hodně možností se ubytovat, pobavit a strávit příjemnou dovolenou.

Reklama: last minute

Lázně

V Maďarsku jich je více jak sto, stačí si jen vybrat. Nenechejte se odradit barvou, teplotou ani vůní, to k léčivým pramenům patří. K nejznámějším a nejvíce navštěvovaným patří:

Gyula – především pro ženy, pomáhají při intimních problémech
Hévíz – tyto lázně leží vedle Balatonu, proto jsou také velmi populární. Koupání je možné celoročně a je vhodné především pro lidi s nemocnými klouby.
Mezökövesd – pro trpící na žlučník
Sikonda – pomáhají proti vyčerpání, stresu, celkové únavě
Tapolca – v těchto lázních se můžete vykoupat i v jeskyni a jsou vhodné především pro ty, kteří mají cévní či srdeční problémy 

A mnoho dalších.

Více informací o lázních naleznete zde >>

Čím do Maďarska?

Dostat se do Maďarska je asi ta nejjednodušší věc. Můžete si vybrat jestli pojedete vlakem, autobusem, autem, stopem nebo letadlem a cesta nikdy netrvá více jak několik hodin. Nepotřebujeme k tomu nic jiného než platný občanský průkaz. Nejsou potřebná ani nějaká speciální očkování a zvláštní opatření.

Možnosti dopravy v Maďarsku

Po Maďarsku cestovat také není žádný problém. Můžete jezdit buď městskými nebo meziměstskými autobusy společnosti Volánbusz, které jezdí do všech rekreačních středisek několikrát denně.  Jízdenky si koupíte přímo u řidiče. Jestliže se do země vydáte vlastním autem, potřebujete platný řidičský průkaz, technický průkaz a mezinárodní poznávací značku. Pokud pocházíte ze země, která je v Evropské unii, postačí vám váš řidičský průkaz. Pro ostatní země je nutný mezinárodní řidičský průkaz. Jinak zde platí silniční zákony jako u nás – povinnost mít pásy, telefonování pouze s pomocí handsfree, rychlost 50 km/h v obci a pozor 120 km/h na dálnici a 0,00 promile v krvi! 

MÁV - Železniční doprava je nejrozšířenější v zemi a funguje na stejném přístupu jako u nás. Vlakem se dostanete odkudkoli kamkoli si vyberete. K Balatonu, do Budapešti, no prostě všude.

Maďarská letecká společnost MALÉV je kompatibilní s 48 velkoměsty světa. Není nic jednoduššího, než si koupit letenku u nějaké nízko nákladové společnosti a zaletět si do Maďarska.

Doprava v Budapešti není také vůbec složitá. Můžete se dopravit po celém městě pomocí trolejbusů, autobusů, metra nebo tramvají a to i v noci – noční dopravní prostředky jsou označeny písmenem E.

Výletní lodě nabízejí nezapomenutelný zážitek – plavbu po Dunaji. Vyplouvá se z Budapeště a pokračujete dál směrem k Ostřihomi, Váce, Nagymaros, Szentendru a Visegrádu.

S ubytováním není žádný problém, kromě letní sezóny. Jinak po celý rok si můžete vybírat z bohaté nabídky. Kempů, ubytoven, studentských kolejí, hotelů, hostelů i ubytování v soukromí je dostatek. Obvykle je cena dražší když se chcete ubytovat na méně než čtyři noci a v některých místech se vybírá turistická taxa. 

Nejlevnější ubytování je v hostelech nebo kempech. Volně kempovat v přírodě je zakázáno, ale kempů je po celém Maďarsku dostatek. Cena se pohybuje okolo 60 korun za noc.

Dalším levnou formou ubytování jsou soukromé domky a penziony. Tady zaplatíte za noc asi okolo 150 korun.

Hotely jsou už o něco dražší, zaplatíte za noc od 250 – 750 korun, záleží to na umístění hotelu a počtu hvězdiček, ale zato ve většině z nich už máte započítanou i snídani.

V Budapešti jako v ostatních hlavních evropských městech je ubytování o něco dražší, ale zato to nemáte nikam příliš daleko. 

Reklama: last minute

Pálivá pochoutka - guláš

Maďarská kultura je velmi lákavá pro turisty a nemalý podíl má na tom i místní kuchyně. Kdo by například nevěděl, že hlavním kořením je zde paprika? Bez ní si ani nemůžeme představit pravý maďarský guláš. A jak poznáte, že je pravý? Když během jeho degustace budete mít slzy v očích. Ne proto, že je ho málo, ale proto, že pravý maďarský guláš pekelně pálí.

Labužnické maďarské hody

Věděli jste, že langoš, který koupíte u nás na každém rohu, je taky z Maďarska? Tady ale není k dostání všude, ale asi právě proto stojí za to ho hledat. Nebo naše známe lečo ( lescó) má své kořeny přímo tady.

Když si zajdete do restaurace na jídlo, často vám stačí pouze polévka a po ní už jen dezert. Nemají totiž polévky tekuté jako my, ale opravdu husté, že v nich lžička vydrží bez pomoci stát. Vedle klasických slepičích či fazolových je jednou z nejznámějších rybářská polévka z několika ryb, rybí krve a samozřejmě pálivé papriky. Další specialitou jsou polévky podávané za studena z čerstvého ovoce a smetanou – např. višňová.

Hlavní jídlo není lehké si vybrat z tak veliké nabídky jako je zvěřina s oblohou, dušené kuře se zeleninou, koktejl z kuřecích jater, balatonský candát, kološvárské plněné zelí s haluškami, ryby na sto způsobů a pro náročné gurmány roštěnky, perkelt z husy a zbojnické maso na grilu. Vegetariáni to zde nemají jednoduché. Jídla se musí objednávat zvlášť, nejsou volně psána na jídelníčcích. 

Sladké mámení

Ani milovníci sladkého nebudou ochuzeni – koláčky, palačinky a štrúdly jsou vynikající a k dostání všude. 

Málokdo neví, že Maďaři jsou také špičkoví výrobci vína. Na Tokajské víno se nedá zapomenout. Tradiční pálenka jako hruškovice nebo meruňkovice alias Barac pálenka také stojí za ochutnání.

Místní lidé jsou velice milí a příjemní, vždy vám ve všem vyjdou vstříc.

 

Proč si vybrat jako cíl své cesty Maďarsko? Odpověď není vůbec těžká. Protože se zde budete cítit jako doma. Maďarsko nabízí nespočetné množství míst kde můžete v klidu relaxovat s knížkou v ruce, poznávat historii nebo naopak vybouřit se při nějakém sportu. Možností, co zde můžete dělat je opravdu dostatek. Proto patří k nejoblíbenějším dovolenkovým destinacím v Evropě. Sportovci si přijdou na své při zdolávání hor ať už pěšky nebo po laně. Historikové vyfotí spoustu fotek při poznávání měst a památek a rekreanti si zaručeně odpočinou a naberou nové síly.

Milovníci sportu si můžou vybrat z řad jako je: pěší i horská turistika, plavání v otevřených i krytých bazénech, relaxace v termálních lázních, kterých je v zemi více jak sto, cykloturistika, windsurfing, plachtění, jízda na koni, tenis, adrenalinové sporty jako bungeejumping, seskok nad Balatonem, okružní let balónem a další.


Nalezeno 200 159 termínů dovolené.

Řadit dle 
Cena od 7 590 Kč
(cena za osobu od 7 590 Kč)

Apartmánový dům Adrian - SV01 - Sárvár

Země:  Maďarsko
Oblast: Termální Lázně

Termín zájezdu: 23.06.-09.07.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Bez stravy
Délka pobytu: 17 dní
Doprava: Autobus

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
23.06.-09.07.2017
Autobus
od 7 590 Kč
Detail zájezdu
Cena od 1 690 Kč
Last Minute (cena za osobu od 1 690 Kč)

Budapešť

Země:  Maďarsko
Oblast: Budapešť

Termín zájezdu: 13.05.-14.05.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Snídaně
Délka pobytu: 2 dní
Doprava: Autobus

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
22.04.-23.04.2017
Autobus
Sleva 25% Last Minute od 1 790 Kč
Detail zájezdu
13.05.-14.05.2017
Autobus
Sleva 29% Last Minute od 1 690 Kč
Detail zájezdu
05.07.-06.07.2017
Autobus
Sleva 25% Last Minute od 1 790 Kč
Detail zájezdu
15.08.-16.08.2017
Autobus
Sleva 29% Last Minute od 1 690 Kč
Detail zájezdu
23.09.-24.09.2017
Autobus
Sleva 25% Last Minute od 1 790 Kč
Detail zájezdu
Cena od 2 375 Kč
(cena za osobu od 2 375 Kč)

Balaton A408

Země:  Maďarsko
Oblast: Balaton

Termín zájezdu: 29.04.-05.05.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Bez stravy
Délka pobytu: 7 dní
Doprava: Vlastní

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
29.04.-05.05.2017
Vlastní
Sleva 5% od 2 375 Kč
Detail zájezdu
06.05.-12.05.2017
Vlastní
Sleva 5% od 2 375 Kč
Detail zájezdu
13.05.-19.05.2017
Vlastní
Sleva 5% od 2 375 Kč
Detail zájezdu
20.05.-26.05.2017
Vlastní
Sleva 5% od 2 375 Kč
Detail zájezdu
27.05.-02.06.2017
Vlastní
Sleva 5% od 2 550 Kč
Detail zájezdu
Cena od 650 Kč
(cena za osobu od 650 Kč)

Budapešť pro děti

Země:  Maďarsko
Oblast: Budapešť

Termín zájezdu: 01.05.-01.05.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Bez stravy
Délka pobytu: 1 dní
Doprava: Autobus

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
01.05.-01.05.2017
Autobus
od 650 Kč
Detail zájezdu
Cena od 3 860 Kč
Last Minute (cena za osobu od 3 860 Kč)

Hotel VELENCE RESORT & SPA

Země:  Maďarsko
Oblast: Termální Lázně

Termín zájezdu: 26.03.-29.03.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Polopenze
Délka pobytu: 4 dní
Doprava: Vlastní

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
25.03.-01.04.2017
Vlastní
Sleva 53% Last Minute od 9 190 Kč
Detail zájezdu
26.03.-30.03.2017
Vlastní
Sleva 55% Last Minute od 5 140 Kč
Detail zájezdu
26.03.-29.03.2017
Vlastní
Sleva 55% Last Minute od 3 860 Kč
Detail zájezdu
29.03.-02.04.2017
Vlastní
Sleva 55% Last Minute od 5 140 Kč
Detail zájezdu
29.03.-05.04.2017
Vlastní
Sleva 53% Last Minute od 9 190 Kč
Detail zájezdu
Cena od 1 540 Kč
Last Minute (cena za osobu od 1 540 Kč)

Balaton, Vonyarcvashegy, Park Camping + Bungalows

Země:  Maďarsko
Oblast: Balaton

Termín zájezdu: 15.04.-22.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Bez stravy
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Vlastní

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
15.04.-22.04.2017
Vlastní
Sleva 20% Last Minute od 1 540 Kč
Detail zájezdu
22.04.-29.04.2017
Vlastní
Sleva 20% od 1 540 Kč
Detail zájezdu
29.04.-06.05.2017
Vlastní
Sleva 20% od 1 540 Kč
Detail zájezdu
06.05.-13.05.2017
Vlastní
Sleva 20% od 1 540 Kč
Detail zájezdu
13.05.-20.05.2017
Vlastní
Sleva 20% od 1 540 Kč
Detail zájezdu
Cena od 1 146 Kč
Last Minute (cena za osobu od 1 146 Kč)

Hotel Helikon

Země:  Maďarsko
Oblast: Balaton

Termín zájezdu: 25.03.-01.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: All Inclusive
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Vlastní

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
25.03.-04.04.2017
Vlastní
Sleva 8% Last Minute od 9 684 Kč
Detail zájezdu
25.03.-04.04.2017
Vlastní
Sleva 15% Last Minute od 4 884 Kč
Detail zájezdu
25.03.-04.04.2017
Vlastní
Sleva 12% Last Minute od 6 412 Kč
Detail zájezdu
25.03.-01.04.2017
Vlastní
Sleva 9% Last Minute od 5 865 Kč
Detail zájezdu
25.03.-01.04.2017
Vlastní
Sleva 16% Last Minute od 2 865 Kč
Detail zájezdu
Cena od 3 660 Kč
Last Minute (cena za osobu od 3 660 Kč)

Hévíz, Helios H121 - 4 denní Wellness

Země:  Maďarsko
Oblast: 

Termín zájezdu: 27.03.-30.03.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Polopenze
Délka pobytu: 4 dní
Doprava: Vlastní

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
27.03.-30.03.2017
Vlastní
Last Minute od 3 660 Kč
Detail zájezdu
30.03.-02.04.2017
Vlastní
Last Minute od 3 660 Kč
Detail zájezdu
03.04.-06.04.2017
Vlastní
Last Minute od 3 660 Kč
Detail zájezdu
06.04.-09.04.2017
Vlastní
Last Minute od 4 110 Kč
Detail zájezdu
10.04.-13.04.2017
Vlastní
Last Minute od 4 110 Kč
Detail zájezdu
Cena od 7 890 Kč
Last Minute (cena za osobu od 7 890 Kč)

Hévíz, Lotus Therme H129 - Prodloužený víkend

Země:  Maďarsko
Oblast: 

Termín zájezdu: 27.03.-30.03.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Polopenze
Délka pobytu: 4 dní
Doprava: Vlastní

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
27.03.-30.03.2017
Vlastní
Last Minute od 7 890 Kč
Detail zájezdu
30.03.-02.04.2017
Vlastní
Last Minute od 7 890 Kč
Detail zájezdu
03.04.-06.04.2017
Vlastní
Last Minute od 7 890 Kč
Detail zájezdu
06.04.-09.04.2017
Vlastní
Last Minute od 7 890 Kč
Detail zájezdu
10.04.-13.04.2017
Vlastní
Last Minute od 8 280 Kč
Detail zájezdu
Cena od 3 360 Kč
Last Minute (cena za osobu od 3 360 Kč)

Hévíz, Erszebet H128 - 4 denní Relaxační pobyt

Země:  Maďarsko
Oblast: 

Termín zájezdu: 27.03.-30.03.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Polopenze
Délka pobytu: 4 dní
Doprava: Vlastní

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
27.03.-30.03.2017
Vlastní
Last Minute od 3 360 Kč
Detail zájezdu
30.03.-02.04.2017
Vlastní
Last Minute od 3 360 Kč
Detail zájezdu
03.04.-06.04.2017
Vlastní
Last Minute od 3 360 Kč
Detail zájezdu
06.04.-09.04.2017
Vlastní
Last Minute od 3 360 Kč
Detail zájezdu
10.04.-13.04.2017
Vlastní
Last Minute od 3 360 Kč
Detail zájezdu