Dovolená - Madeira

Ostrov Madeira je poměrně řídce osídlen. Na 740 km2 (asi dvanáctina rozlohy ČR) žije podle údajů z roku 2006 jen lehce pod čtvrt milionu obyvatel. Z nich 100 000 v hlavním městě Funchalu ležícím v jižní části ostrova. Hornatý terén a malá zalidněnost vnitrozemí (velká města jsou hlavně v přímořských oblastech) napomáhají rozvoji pěší turistiky. V poslední době se Madeira stává také oblíbenou destinací pro milovníky golfu.

Co si zabalit na Madeiru

Cestovatelé mířící na tento přívětivý ostrov sebou nemusí vláčet obrovská zavazadla plná oblečení, aby byli připraveni na všechny možné nepřízně počasí. Madeira je v tomto úžasně předvídatelným místem.

V létě se připravte na mírné klima s teplotami kolem 25° C a výjimečným deštěm (zvláště pak na jihu ostrova – sever je deštivější). V zimě vás pak čeká poněkud chladnější podnebí s častějšími přeháňkami. Noční teploty jsou oproti denním zpravidla o 4 až 5° nižší.

Na pěší túry se vám ale určitě bude hodit alespoň lehká větrovka. Vnitrozemské hory zadržují mraky, častěji prší a bývá zde
Na Madeiře je větrno

Na Madeiře jsou elektrické zásuvky stejného typu jako u nás, není tedy nutné pořizovat si speciální adaptér.

Cestovní doklady

Díky tomu, že jak Portugalsko, jehož je Madeira autonomní součástí, tak Česká republika jsou členy Evropské unie, platí i zde pravidlo o volném pohybu osob. Čeští státní příslušníci tak nepotřebují pro pobyt tady žádné zvláštní vízum a k přechodu hranic stačí jen platný pas nebo občanský průkaz.

Pojištění

Snadný přechod hranic, není to jediné, co nám vstup do EU přinesl. Dalším důležitým přínosem je, že čeští občané mohou využívat evropský systém lékařského ošetření.

Ptáte se o jakou tajemnou instituci se jedná? Jde v zásadě o to, že občané ČR jsou ve všech členských zemí ošetřováni za stejných podmínek jako domácí pacienti. Je ale třeba, abyste si před svým odjezdem zašli do pobočky své zdravotní  pojišťovny pro Evropský průkaz zdravotního pojištění.

U lékaře

Veškeré zdravotnické úkony se cizinci účtují. Pacient si může vybrat, navštíví-li státní nebo soukromé zdravotnické zařízení. Ve státních si sice chvilku počkáte a v technicky poněkud hůře vybavené ordinaci se vám dostane ošetření s nižší odbornou úrovní, ale na druhou stranu vás přijde levněji. Rozbolavělý zub by vás totiž mohl v soukromé ordinaci přijít klidně i na 150 eur. Dá se platit hotově, kreditkou nebo šekem. V opravdu naléhavých případech je lepší navštívit pohotovost (Urgéncia).

Něco na památku z Madeiry

Mezi nejčastější suvenýry, které si návštěvníci Madeiry odvážejí patří proutěné košíky z města Camacha, ručně vyráběné krajky, jejichž kvalitu a pravost hlídá krajkářský ústav a v neposlední řadě také světoznámé a oblíbené madeirské víno.
Kdo je spíše na sladké, pochutná si na místních výrobcích z medu a fenyklových či eukalyptových bonbónech.

Důležité kontakty

Honorární konzulát ČR ve Funchalu:
Rua Dr. José Joaquim de Freitas, 24, 9060-143, Funchal, tel. 00351-291.228.654,
e-mail: luisdelgado@netmadeira.com
(prozatím nejsou stanoveny hodiny pro veřejnost, proto je nutné se předem telefonicky či emailem dohodnout na návštěvě)

112 – bezplatná linka pro stav nouze (záchranka, hasiči, policie)
118 – vnitrostátní telefonní čísla
800 216 200 – mezinárodní tel. čísla
800 296 296 – linka pro pomoc turistům

Až se jednou budete rozhodovat, kam se vydáte strávit dny svého stáří na celoroční dovolené, Madeira bude jednoznačně tou nejlepší volbou. Kdo by si taky nepřál už nikdy víc nezažít ta sychravá podzimní rána, kdy vás místo ranních polibků slunce probouzí vlezlý déšť a přízemní mrazíky? Kdo by nechtěl žít na ostrově, kde je jaro nejdelším ročním obdobím? Snad jen skalní otužilec by ohrnul nos nad Madeirským podnebím. Počasí na Madeiře je na dovolenou zpravidla ideální.

Prosluněná dovolená

Na Madeiře budete totiž zažívat jen samá probuzení do sluncem rozzářeného dne. Průměrná teplota zde ani v zimních měsících neklesne pod 20°C, což je pro našince teplota více než příjemná. Zatímco budou vaši sousedi doma vybírat tu nejvhodnější lopatu na odhazování sněhu, vy se na své zimní dovolené, budete rozhodovat mezi golfem a windsurfingem.

Srážky jsou zde také velmi vzácné a vyskytují se převážně v měsících březnu, dubnu a říjnu. Pokud zvolíte pro svou cestu některý z letních měsíců, pravděpodobně se vám nestane, že by vaše dovolená byla promočená týdenním lijákem. Nejvyšší průměrné roční srážky jsou na severu ostrova, jih je o poznání sušší.

Reklama: last minute

Počasí na Madeiře umožňuje celoroční koupání

Díky příznivému působení teplého Golfského proudu nejen vzduch ale i okolní moře dosahuje lákavých teplot. Voda omývající souostroví Madeira nebývá studenější než 17°C.  Místní milovníci vodních sportů tedy nikdy neukládají své nádobíčko k zimnímu spánku a užívají si nádherně modrého teplého oceánu po celý rok. V zimě se ovšem musí vodních sportů chtivý návštěvník připravit na to, že jej větrem doprovázené mraky sestupující z vysokých hor rychle zaženou zpět do pohodlí hotelového pokoje.

Podmínky pro koupání zhoršuje skalnatý ráz ostrova. Nenajdete zde tedy mnoho dlouhých písčitých pláží, ale tato malá piha na kráse je vyvážena velkým množstvím upravených přírodních koupališť, některá mají i uměle vytvořenou pláž, a betonových mol, která usnadňují přístup do mořských vln.

Reklama:levné letenky

Nejlepší počasí je v létě

Jak je patrno z přehledu průměrných měsíčních teplot, nejpříhodnější dobou k návštěvě Madeiry je v letních měsících. Voda i vzduch jsou v příhodné rovnováze bez extrémních výkyvů a není třeba se příliš bát ani deštivého překvapení. Subtropické počasí je navíc doplněno bujnou vegetací, která svou růzností a barevností napomáhá dojmu, že jste se opravdu ocitli na ostrově, kde jaro nikdy nekončí.

Doprava na Madeiru

Pokud zrovna netoužíte po tom, cítit při cestování pod nohama houpající se palubu námořního korábu, je letadlo nejlepší způsob, jak se na Madeiru dostat. Samozřejmě. že je také způsobem nejrychlejším. V letadle strávíte jen něco málo přes čtyři hodiny.

Krásná představa, nasednout do na Ruzyni do letadla a za pouhé čtyři hodiny se už kochat výhledem na exotickou přírodu Madeiry, viďte? Letiště Santa Catarina bylo navíc v nedávné době výrazně zmodernizováno a jeho přistávací dráha je dokonce na sloupech protažena až 180m do moře.

Vzhůru k oblakům - letecká doprava na Madeiru

Letenky navíc nejsou nijak předražené. Rozhodnete-li se letět bez asistence cestovní kanceláře, můžete sehnat jednosměrnou letenku z Vídně za 4500 Kč nebo z Prahy za cenu blížící se sedmi tisícům. K tomu je samozřejmě nutné přičíst ještě letištní poplatky.

Zájezdy cestovních kanceláří

Pokud máte letenku započítanou do ceny zájezdu s cestovkou, může se vám podařit, se dostanete na Madeiru (samozřejmě i zpět) klidně i o několik tisíc korun levněji. Obvyklá cena se pro dospělého pohybuje kolem 6000 Kč za zpáteční letenku. Záleží samozřejmě na kvalitě letu, potažmo celého zájezdu a předstihu s jakým si letenku rezervujete (případně zakoupíte zájezd).

Cena zájezdů se pohybuje v závislosti na kvalitě a množství poskytovaných služeb od 10 000 Kč za základní týdenní pobyty, přes poněkud dražší tématické dovolené (např. oblíbené golfové dovolené pořídíte za cenu kolem 15 000) až po opravdu nákladné all exklusive pobyty za cenu malého osobního automobilu.

Doprava na ostrově

Na ostrově se budete za zážitky přepravovat převážně po silnici. Existují zde sice dvě lanovky, které umožňují dopravu po městě Funchalu, ale to je tak veškerá mimosilniční doprava, se kterou se zde setkáte. Na počátku 20. stol. na Madeiře sice fungovala i jedna železniční trať, ale ta je dnes již léta zavřená.

Silniční síť je naštěstí dostatečně hustá, doplněná moderními dálnicemi. Problémy s hornatým terénem řeší několik desítek kilometrů tunelů a odvážně projektované mosty. Autem se dostanete prakticky kamkoliv a dokonce za celkem rozumnou cenu. Půjčoven vozů je na Madeiře celá řada a půjčení se dá zařídit přes internet i z tepla domova.

Průměrně stojí půjčení vozů na jeden den, bez spotřebovaných pohonných hmot,  od 1000 do 1500 Kč. S délkou půjčení se cena za jeden den samozřejmě snižuje. Benzín stojí kolem jednoho eura za litr, což našince jistě potěší. Hromadná doprava je kvůli velké spotřebě v kopcích poněkud dražší než na jaké jsme zvyklí u nás, ale například ceny taxislužeb jsou stejné nebo nižší než u nás.

Cestování po vlastní ose proto není nijak zvlášť nákladný způsob poznávání krás Madeiry a navíc vám poskytne větší komfort a samozřejmě volnost, než spoléhat se na hromadné dopravní prostředky.

Madeira, jako vyhlášená turistická oblast, nabízí pestrou škálu hotelů. Jejich přehled navíc, díky množství hvězdiček, kolikrát vypadá spíš jako astronomická mapa, takže ani s úrovní poskytovaných služeb na tom také nejsou nejhůře.
Jezdí sem převážně náročnější turisté, hlavně z Velké Británie a ti jsou zvyklí na vysoký standart, za který jsou ochotni i patřičně zaplatit. Ceny se u týdenních pobytů pohybují v relacích od 10 000 Kč za základní ubytování do skoro dvojnásobku za pokoj skýtající nevšední pohodlí a luxus.

Hotely v blízkosti moře nabízejí kromě kvalitních služeb i nádherný výhled na moře, ty v horách ve vnitrozemí zase blízkost rozsáhlých turistických tras a jsou levnější než ty přímořské.

Usměvavý personál na Madeiře

Madeira si své turisty hýčká, jen zcela výjimečně se zde setkáte s neochotou nebo nedostatečnou obsluhou ze strany hotelového personálu. Samozřejmá je dostatečná jazyková vzdělanost (především angličtina). Jsou tady holt zvyklí na vyšší standart. Je samozřejmě zvykem dávat obsluze spropitné.

Vybavení hotelů na Madeiře

Kvůli horší přístupnosti mořských vln má téměř každý madeirský hotel vlastní bazén se sladkou vodou, některé dokonce přírodní s písečnou pláží. Další vybavení závisí na kvalitě hotelu. Už v těch na vaši peněženku méně náročnějších hotelích můžete navštívit saunu, fitnesscentrum, bar nebo tenisové kurty.

Zde je bližší seznámení s několika Čechy hojně navštěvovanými hotely:

Oasis Atlantic

Nachází se asi 12 km od Funchalu, do kterého jezdí dvakrát denně hotelový bus. Z hotelového pokoje se vám naskýtá nádherný výhled na azurové moře s oblázkovou pláží Reis Magos. Hoteloví hosté mohou hrát minigolf nebo golf na jednom ze dvou nedalekých hřišť, navštívit saunu, nechat se hýčkat na jacuzzi nebo si s knihou půjčenou v místní knihovně jít lehnout k bazénu. Týdenní ubytování zde stojí kolem 12 tis. korun.

Dom Pedro Baia

Hotel se tyčí nad zálivem Machovo Bay u městečka Machico. Nabízejí se zde možnosti vodních sportů, koupání ve venkovním i vnitřním bazénu nebo například každovečerní hudební produkce. All inclusive pobyt se švédskými stoly přijde na částku kolem 18 000 Kč.

Orca Praia

Architektonicky zajímavě řešený hotel se nachází asi 6 km od Funchalu ve vesničce Camara de Lobos. Ze všech pokojů je z balkónu vynikající výhled na moře s písčitooblázkovou pláží. Každý večer si můžete protáhnout tělo tance na živou hudbu. Zajímavostí je zdejší možnost vyzkoušet si lezení na skalní stěnu přímo u hotelového bazénu. Cena pobytu se snídaní je blízká 13 tis korun. 

Přírodní nocleh na Madeiře

Dobrodružnějším povahám se nabízí možnost nocování pod širákem či ve stanu. Můžete se uložit jak v oficiálních kempech (jeden je nedaleko Funchalu), tak ve volné přírodě. Stanování není na Madeiře zákonem zakázáno, jen se nesmíte uvelebit na soukromém pozemku či v chráněné oblasti.

 

Od přijetí eura v Portugalsku se i na Madeiře platí touto měnou. Našinci tím tudíž odpadá pracné shánění exotického platidla. S neustálým posilováním české koruny navíc dochází ke sbližování cen a nebudete se tak muset při své dovolené ohlížet na každou korunu (nebo spíše euro?).

S děravou kapsou

Pokud si ale zapomenete před cestou nakoupit eura, nic se nestane. S výběrem z bankomatů byste totiž neměli mít problémy ani na Madeiře. Největší počet jich je v hlavním městě ostrova Funchalu, ale i v každém menším městě je banka s bankomatem. Banky na Madeiře mívají otevřeno v pracovní dny od 8:30 do 15 hod (v turistických centrech až do 18 hod), o víkendu bývají zavřené. Ve Funchalu si dokonce můžete vyměnit české koruny za eura. Sice s poněkud vysokým poplatkem, ale jako poslední možnost to není špatné. V drtivé většině obchodů a restaurací navíc přijímají platební karty, takže hlady jistě strádat nebudete.

Reklama:levné letenky

Co hrdlo ráčí

Ceny potravin tady navíc jsou asi o 15% vyšší než v Portugalsku. Za 1,5l kolu zaplatíte kolem 1 €, cena mléka a džusů se pohybuje také kolem 1 €, housku pořídíte za 0,15, toustový chléb pak za 1,45 €.  Pokud navíc máte v ceně zájezdu i stravu, za jídlo byste neměli utratit nijak horentní částky.

Milovníci vína zřejmě ocení místní, více než příznivé, ceny tohoto lahodného moku. Za pětileté víno zaplatíte kolem 8 euro, za desetiletou až kolem 20 euro. Madeirské víno je všude ve  světě hodnoceno jako jedno z nejlepších vůbec a nejeden turista sem míří jen za ním.

Reklama: last minute

Cestou necestou

Nákladnější pro vás zřejmě budou výlety po ostrově, obzvláště pak hromadnou dopravou. Cestuje se většinou na větší vzdálenosti a navíc v kopcovitém terénu, takže se spotřeba promítne do ceny jízdenky. Oproti tomu taxíky, nejdražší způsob dopravy, jsou o něco málo levnější než ty české. Můžete si samozřejmě pronajmout i vůz (kolem 100 eur/den), stačí je-li vám více než 21 let a máte alespoň 1 rok platný řidičský průkaz.

Největší díl z vašeho cestovatelského rozpočtu si tedy ukrojí náklady na širokou paletu atrakcí, které Madeiry nabízí. Madeira žije převážně z turistického ruchu a ceny zábavy tomu odpovídají. Jenže co jiného dělat v takovém dovolenkovém ráji, než si užívat šech jeho krás?

 

Kolem ostrovů západně od Gibraltaru proplouvaly už ve středověku obchodní lodě Římanů, Řeků a Féničanů. Od 12. století se objevovaly dokonce na italských mapách.

Prvními kolonizátory byli ale až Portugalci. V roce 1418, při jedné z mnoha výprav pořádaných panovníkem Jindřichem Mořeplavcem, je bouře zanesla až k sousednímu ostrovu Porto Santo. O rok později už se vylodili na samotné Madeiře, nedaleko dnešního města Machico. Jméno ostrova vzniklo z portugalského „ilha da madeira“, což znamená „ostrov dřeva“.

První osidlování Madeiry

V roce 1420 začalo osidlování zatím neobydleného, zalesněného ostrova. Lesy byly vypáleny a namísto nich založeny plantáže cukrové třtiny. Od roku 1497, kdy už na ostrově žije 5000 stálých obyvatel, je hlavním městem ostrova Funchal (do té doby to bylo Machovo).

Od poloviny 15. století jsou dováženi otroci pro práci na třtinových plantážích. Založením plantáži na Svatém Tomáši ale začíná velká emigrace obyvatel do Brazílie. Ta pokračuje až do konce 19. stol.

Koloniální doba

V druhé polovině 16. po téměř šedesát let vládnou v Portugalsku španělští Habsburkové vedoucí tvrdou koloniální politiku, která dopadá i na Madeiru. Od konce jejich nadvlády se poměry zlepšují. Na ostrově žije již něco přes 30 000 obyvatel a Madeira proto přestává být potravinově soběstačná a stává se závislou na dovozu z Portugalska. Oproti tomu roste vývoz. Madeirského vína a s tím i známost Madeiry v Evropě.

Novověk

Polovina 19. stol přináší vznik krajkářských dílen a na ostrov také začínají proudit první turisté, hlavně Angličané. Ke konci století již na Madeiře žije kolem 130 000 obyvatel a začíná také její elektrifikace.

I když je Portugalsko přímým účastníkem 1. světové války, Madeira zůstala, kromě jednoho ostřelování přístavu Německými ponorkami, válečných útrap ušetřena.

Ve druhé světové válce nabídlo neutrální Portugalsko své přístavy Velké Británii, a proto začaly na Madeiře opevňovací práce. Stále dobře rozpoznatelné opevnění ale nebylo nikdy využity.

Dnes Madeiřany zajímá především turistický ruch, výroba vína a krajkářství s košíkářstvím, které představují jejich hlavní zdroje příjmů.

Nevelký ostrov Madeira nabízí mnoho způsobů, jak příjemně strávit vaše volno. Je už na vás, zda si libujete v poklidné dovolené plné lenošení a procházek nebo patříte k vyznavačům dobrodružnějšího trávení volného času.

Cestou necestou

Pro nenáročného cestovatele je na Madeiře připraveno několik desítek kilometrů turistických stezek. Většinou vedou kolem zavlažovacích kanálů – levád skrz vnitrozemské hory. Procházky vás zavedou do subtropických lesů, půjdete po krásně zelených loukách a budete se moct pokochat výhledem na oceán či nedaleké majestátní vrcholky.

Těm, kteří dávají před skvosty přírody přednost prohlídkám stavitelského umu našich předků, bude ve Funchalu jako v pohádce. Ať už navštíví jeden z mnoha chrámů či místní radnici, kde se nachází muzeum historie, zklamáni jistě nebudou.

Pro ranní ptáčata je skvělou atrakcí nedaleký trh Mercado dos Lavradores, kde místní prodávají dokonce v historických krojích. Najíst se pak můžete v jedné z mnoha stylových restaurací na třídě Avenida do Mar táhnoucí se po pobřeží.

Na dvou kolech

Ani na cyklistický nadšenec zde nepřijde zkrátka. Je zde pro něj nachystáno přinejmenším 200 km cyklistických stezek, různé délky a různého převýšení. Ať už ale zvolíte méně náročnější projížďku podél mořského břehu nebo namáhavější výšlap k horským vrcholkům, vždy podniknete krásný výlet.

Golfový ráj

Madeira se pomalounku stává jednou z nejdůležitějších destinací určenou k trávení golfové dovolené. Místní dvě hřiště jsou na vysoké úrovni a zahrají si na nich jak zkušení hráči, tak úplní začátečníci.

Vodní dobrodružství

Patříte-li k příznivcům vodních sportů, ani vy zde nezůstanete neuspokojení. Kromě obvyklých vodních radovánek  jako je jízda na nafukovacím banánu, windsurfing nebo plachtění, se můžete potápět ke korálovým útesům, které Madeiru obklopují.

Mořské živočichy můžete bez toho abyste se smáčeli pozorovat při jedné z lodních vyjížděk podél pobřeží Madeiry. Anglický výklad vám podají zkušení biologové. Neplavali jste ještě nikdy s delfíny? Zde k tomu máte jedinečnou příležitost.

Pokud toužíte po tom, vrátit se v čase do zlatých dob rybolovu na Madeiře, navštivte přístav Porto Moniz na severovýchodě ostrova. Lovem ryb a později i velryb se tady kdysi živila většina obyvatel. Stopy po tom naleznete snad na každém kroku.

Když padne tma

Je jasné, že nejen za sportem a odpočinkem vyrážíme na dovolenou. Noční život ej na Madeiře stejně bohatý jako v jiných turistických oblastech. Ať už v hotelových prostorách nebo v některém z mnoha barů, restaurací či diskoték, všude se můžete bavit až do brzkých ranních hodin. Úroveň poskytovaných služeb a obsluhy je také tady, jako jinde na Madeiře, na velmi vysoké rovni.

Základní informace a tipy pro návštěvníky Madeiry...

Malebné metropoli ostrova Funchalu se asi nevyhnete...

Madeira není jen jeden ostrov, je zde také Porto Santo...

Ochutnejte Madeiru také ze sklenice s místním vínem...

Madeira je ostrovem věčného jara

Malebný portugalský ostrov Madeira leží asi 980km jižně od Evropy a 580km od Afriky ve stejnojmenném souostroví. Příznivá poloha a působení Golfského proudu dělá z Madeiry oblíbenou destinaci pro dovolenou v jakémkoliv ročním období. Rtuť teploměru se zde pohybuje kolem velmi příjemných 24°C v létě a 20°C v zimních měsících.

Reklama: letenky

Madeira je ráj rozmanitých aktivit

Kromě turisticky založených návštěvníků, kteří se kochají nádhernou krajinou a úchvatnými scenériemi vnitrozemských hor si zde dvou kvalitních místních hřištích přijdou na své i milovníci golfu. Azurově modré moře obklopující ostrov apk přímo vybízí k tomu vyzkoušet některý z vodních sportů. Ať už se necháte zlákat winsurfingem, potápěním či jízdou v plachetnici, zklamáni dozajista nebudete.

Zahrada Evropy

Jakmile na Madeiru zavítáte, poznáte to. Rozmanité druhy květin, včetně orchidejí, vás oslní na první pohled. Zároveň je ale Madeira také destinací s bohatou historií. Prastaré ličky města Funchal, turistického centra ostrova, pak přímo vybízejí k toulkám historií či k romantickým procházkám po plážové kolonádě.

Reklama: levné letenky

Madeira a její turistická lákadla

Ať už se ocitnete v kterékoli části Madeiry, budete mít kolem sebe spoustu lákavých turistických cílů. Vybírat si můžete z mnoha pamětihodností, exotických přírodních útvarů i nepřeberné škály sportovních aktivit. Vydat se můžete třeba na horskou túru, prozkoumat útesy vysoko nad mořskou hladinou, poznávat neutuchající bohatství místní flóry v botanické zahradě či procházet se podle podél tradičních madeirských zavlažovacích kanálů. K tomu si nezapomeňte dopřát ochutnávku znamenité místní kuchyně a návštěvu některé z kulturních institucí, jedině tak si dokážete omamnou vůni Madeiry vychutnat v celém jejím rozsahu.

Reklama: letenky levně

Hlavní město Funchal

Hlavní město madeiry Funchal rozhodně stojí za návštěvu. Má přibližně 120 000 obyvatel a je v podstatě jediným větším městem na ostrově. Svou jedinečnou atmosféru si Funchal udržuje dokonalým snoubením překrásné místní zeleně s mnoha zachovanými architektonickými skvosty a památkami. Určitě si nenechte ujít katedrálu Sé, nejvýznamnější památku Funchalu z 15. století, přibližně stejně starou budovu radnice Camara Municipal, pobřežní pevnost Palacio de Sao Lourenco, klášter Convento de Santa Clara a velmi originální kostel Igrja de Sao Pedro.

 


Nalezeno 46 961 termínů dovolené.

Řadit dle 
Cena od 16 490 Kč
Last Minute (cena za osobu od 16 490 Kč)

Jardins d'Ajuda Suite Hotel

Země:  Madeira
Oblast: Funchal

Termín zájezdu: 06.04.-13.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Snídaně
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Praha)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
30.03.-09.04.2017
Letecky (Praha)
od 23 290 Kč
Detail zájezdu
30.03.-06.04.2017
Letecky (Praha)
od 19 990 Kč
Detail zájezdu
06.04.-16.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 12% Last Minute od 20 490 Kč
Detail zájezdu
06.04.-13.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 13% Last Minute od 17 490 Kč
Detail zájezdu
13.04.-23.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 12% Last Minute od 20 490 Kč
Detail zájezdu
Cena od 29 990 Kč
(cena za osobu od 29 990 Kč)

Známá i neznámá místa Madeiry

Země:  Madeira
Oblast: Funchal

Termín zájezdu: 07.07.-14.07.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Snídaně
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Praha)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
07.07.-14.07.2017
Letecky (Praha)
od 29 990 Kč
Detail zájezdu
25.08.-01.09.2017
Letecky (Praha)
od 29 990 Kč
Detail zájezdu
Cena od 29 990 Kč
(cena za osobu od 29 990 Kč)

Okruh Madeirou

Země:  Madeira
Oblast: Funchal

Termín zájezdu: 19.05.-26.05.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Snídaně
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Praha)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
19.05.-26.05.2017
Letecky (Praha)
od 29 990 Kč
Detail zájezdu
09.06.-16.06.2017
Letecky (Praha)
od 29 990 Kč
Detail zájezdu
16.06.-23.06.2017
Letecky (Praha)
od 29 990 Kč
Detail zájezdu
03.07.-10.07.2017
Letecky (Praha)
od 29 990 Kč
Detail zájezdu
04.08.-11.08.2017
Letecky (Praha)
od 29 990 Kč
Detail zájezdu
Cena od 26 990 Kč
(cena za osobu od 26 990 Kč)

Madeira

Země:  Madeira
Oblast: Funchal

Termín zájezdu: 22.09.-02.10.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Snídaně
Délka pobytu: 11 dní
Doprava: Letecky (Praha)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
22.09.-02.10.2017
Letecky (Praha)
od 26 990 Kč
Detail zájezdu
Cena od 24 990 Kč
(cena za osobu od 24 990 Kč)

Madeira

Země:  Madeira
Oblast: 

Termín zájezdu: 16.06.-23.06.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Snídaně
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Praha)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
16.06.-23.06.2017
Letecky (Praha)
od 24 990 Kč
Detail zájezdu
Cena od 33 990 Kč
(cena za osobu od 33 990 Kč)

Madeira a květinový festival

Země:  Madeira
Oblast: 

Termín zájezdu: 03.05.-13.05.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Snídaně
Délka pobytu: 11 dní
Doprava: Letecky

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
03.05.-13.05.2017
Letecky
od 33 990 Kč
Detail zájezdu
Cena od 4 140 Kč
(cena za osobu od 4 140 Kč)

A Casa do Lagar

Země:  Madeira
Oblast: Santana

Termín zájezdu: 25.03.-31.03.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Bez stravy
Délka pobytu: 7 dní
Doprava: Vlastní

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
25.03.-31.03.2017
Vlastní
od 4 140 Kč
Detail zájezdu
22.04.-28.04.2017
Vlastní
od 4 140 Kč
Detail zájezdu
29.04.-05.05.2017
Vlastní
od 4 140 Kč
Detail zájezdu
06.05.-12.05.2017
Vlastní
od 4 140 Kč
Detail zájezdu
13.05.-19.05.2017
Vlastní
od 4 140 Kč
Detail zájezdu
Cena od 19 370 Kč
(cena za osobu od 19 370 Kč)

Costa Magica

Země:  Francie
Oblast: 

Termín zájezdu: 22.10.-02.11.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Plná penze
Délka pobytu: 11 dní
Doprava: Vlastní

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
26.04.-07.05.2017
Vlastní
Sleva 26% od 28 790 Kč
Detail zájezdu
19.09.-30.09.2017
Vlastní
Sleva 15% od 30 170 Kč
Detail zájezdu
30.09.-11.10.2017
Vlastní
Sleva 27% od 22 140 Kč
Detail zájezdu
11.10.-22.10.2017
Vlastní
Sleva 28% od 20 750 Kč
Detail zájezdu
22.10.-02.11.2017
Vlastní
Sleva 33% od 19 370 Kč
Detail zájezdu
Cena od 19 370 Kč
(cena za osobu od 19 370 Kč)

Costa Magica

Země:  Francie
Oblast: 

Termín zájezdu: 12.10.-23.10.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Plná penze
Délka pobytu: 12 dní
Doprava: Vlastní

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
16.04.-27.04.2017
Vlastní
Sleva 26% Last Minute od 22 970 Kč
Detail zájezdu
27.04.-08.05.2017
Vlastní
od 23 250 Kč
Detail zájezdu
20.09.-01.10.2017
Vlastní
Sleva 16% od 27 400 Kč
Detail zájezdu
01.10.-12.10.2017
Vlastní
Sleva 27% od 22 140 Kč
Detail zájezdu
12.10.-23.10.2017
Vlastní
Sleva 34% od 20 750 Kč
Detail zájezdu
Cena od 3 530 Kč
(cena za osobu od 3 530 Kč)

Apartment Sol

Země:  Madeira
Oblast: Caniço

Termín zájezdu: 22.04.-29.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Bez stravy
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Vlastní

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
15.04.-22.04.2017
Vlastní
od 4 037 Kč
Detail zájezdu
22.04.-29.04.2017
Vlastní
od 3 530 Kč
Detail zájezdu
06.05.-13.05.2017
Vlastní
od 3 530 Kč
Detail zájezdu
20.05.-27.05.2017
Vlastní
od 3 530 Kč
Detail zájezdu
27.05.-03.06.2017
Vlastní
od 3 530 Kč
Detail zájezdu