Last Minute - Španělsko

Říkávalo se, že Evropa je zakončena Pyrenejemi. Bylo to přehnané tvrzení, ale jakýkoliv výlet jižně od tohoto pohoří vám potvrdí, že Španělsko je přece jen trochu jiné než zbytek Evropy. Hojností barvitých fiest, neúnavného nočního života, celým spektrem krajinných typů, nádherných pláží, mnoho pamětihodností a svou jedinečností vám nabízí Španělsko široký výběr zábavy a kouzla jako málokterá jiná země. Mezi největší a nejzajímavější španělská města patří: Madrid, Barcelona, Valencie, Granada, Toledo, Zaragoza, Córdoba, ale za zmínku jistě stojí i nádherné Baleárské ostrovy (Ibiza, Mallorca, Formentera, Menorca), patřící ke Španělskému království. Španělsko je zemí neomezených možností, například v Andalusii můžete lyžovat v Sierra Nevada a pak se přemístit na středomořskou pláž nebo překonávat pouště Almeríe.

Oblečení do Španělska

V letních měsících si vystačíte se vzdušným letním oblečením. Pro jistotu si přibalte i něco málo proti dešti. V měsících květnu a červnu, potom v září a říjnu je počasí nestálé. Pokud se budete pohybovat někde v horách, přibalte také nějakou teplejší bundu, vítr může být chladnější. Přibalte si také společenský oděv, v některých hotelích se při večeřích vyžaduje a v letním sportovním oblečení vás dovnitř nepustí. I do některých pamětihodností jako jsou kostely musíte mít slušné oblečení. Nejdůležitější součástí vašeho zavazadla, které smí vážit do 20 kg, by měly být plavky, sluneční brýle, pokrývka hlavy a opalovací krém.

Reklama: Dovolená ve Španělsku

Doklady do Španělska

Čeští občané do Španělska mohou vycestovat na platný cestovní pas či občanský průkaz vydaný od května 1993. Od 1.5.2006 zde mohou volně pobývat i pracovat v rámci volného pohybu osob v EU.  Nemusí si vyřizovat žádné speciální doklady jako je vízum nebo pracovní povolení. Jen podnikatelé si musí obstarat povolení živnosti a přihlásit se na finančním úřadě a úřadě sociálního zabezpečení.

Bezpečnost

Španělsko je poměrně bezpečnou zemí. Ovšem tam, kde se pohybuje více lidí, se objevuje spousta kapsářů, kteří tu čekají na zámožné turisty.

Dovoz

Celní kontroly se neprovádí, ale dovoz určitého zboží je omezen na množství pro vlastní potřebu. Pokud toho vezete více, jedná se pak o celní zboží. To je nutno celně deklarovat. A co je považováno za množství pro vlastní potřebu? U alkoholu je to1 litr destilátu nebo lihovin, 2 litry vína, u  tabákových výrobků se povoluje do 200 cigaret a 50 doutníků.

Vývoz

Z dovolené ve Španělsku si můžete dovést kvalitní víno, ovšem jen do 5 litrů, u lihovin je to 1,5 litru. Domů si můžete přivést různé suvenýry bezcelně, ale jen do hodnoty 6 000 € na dospělou osobu a 3 000 € na dítě. Pokud si chcete z dovolené dovést nějakou cizokrajnou rostlinu či zvíře, tak si to dobře rozmyslete. Mohly byste za to být i trestně stíháni. Španělsko totiž podepsalo CITES, dohodu, která podporuje zákaz obchodu s ohroženými druhy zvířat a rostlin.

Španělské suvenýry

Typickými upomínkovými předměty bývají  kožené výrobky (různé kabelky nebo pásky), stříbrné šperky, tradiční keramika a krajky. Vhodným dárkem je také láhev vína či brandy. Dětem zachutnají výborné španělské sladkosti.

Reklama:levné letenky

Důležité kontakty

Velvyslanectví ČR v Madridu (Embajada de la República Checa), adresa: Avenida Pío XII, 22 - 24 28 016 Madrid. Telefon: 91 353 18 80. Důležité je telefonní číslo 112. Přes něj je možné spojení s policií, nemocnicí či hasiči.

 

Španělsko, díky své zajímavé poloze (Gibraltarským průlivem je to pouhých 14km do Afriky), nemá jednotné klima. O tom svědčí i fakt, že zde nalezneme pouště, polopouště, vlahá údolí řek, ale i jejich vyschlá koryta, skalnatá pobřeží i mokřiny.

Počasí ve Španělsku dle ročních období

Nejteplejší oblastí je pobřeží Středozemního moře, konkrétně je to jižní a východní část Španělska. Zde je klima středomořské subtropické, většina dnů je slunečná. Letní teploty se pohybují okolo 25 až 30 ºC, dá se tedy hovořit o příjemných letních teplotách.

Zima je mírná, o pravé zimě se při teplotách 8 -15 ºC snad ani mluvit nedá. Nejvíce srážek je v období jara a podzimu, není jich ovšem mnoho. Srážky jsou častější v přímořských oblastech. Ve vnitrozemí je počasí ostřejší. Zimy jsou zde podstatně chladnější  a mnohdy se sněhovou nadílkou. Mezi dnem a nocí jsou větší teplotní výkyvy, než na které jsme zvyklí. Markantnější teplotní rozdíly jsou také mezi horskými masívy a nížinami. Klima je zde kontinentální.

Reklama:levné letenky

Průměrné a rekordní teploty ve Španělsku

Nejteplejší je jižní Španělsko – Andalusie. V červenci a srpnu se tam průměrná teplota vzduchu pohybuje mezi 27 až 29°C , teplota moře mezi 22 až 23°C. Na Baleárských ostrovech je v letních měsících teplota moře okolo 25°C, teplota vzduchu 29°C.

Naměřený teplotní rekord na  Murciu 47.2 °C, Malaze 44.2 °C, Valencii 42.5 °C.

Vnitrozemské teplotní rekordy: v Sevilla 47.0 °C, Cordoba 46.6 °C, Badajoz 45.0 °C, Albacete a Zaragoza 42.6 °C, Madrid 42.2 °C, Burgos 41.8 °C, Valladolid 40.2 °C. Nejnižší teploty: Albacete -24.0  °C, Burgos -22.0 °C, Salamanca -20.0 °C, Teruel -19.0 °C, Madrid -14.8 °C, Sevilla -5.5 °C.

Severní pobřeží Atlantského oceánu má teplotní rekordy: Santa Cruz de Tenerife 42.6 °C. Nejnižší teploty: Santa Cruz de Tenerife 8.1 °C.

 

Reklama: last minute

Zájezdy do Španělska s cestovní kanceláří

Do Španělska je asi nejjednodušší cesta přes některou z cestovních kanceláří. Nabídka je pestrá, s širokým výběrem letovisek. Nejoblíbenějšími místy jsou destinace přímořské, které nabízí široký záběr luxusních hotelů a apartmánů, čisté moře a krásnou přírodu. Populární jsou Baleárské ostrovy, nejvíce Ibiza a Mallorca. Ve vnitrozemí jsou oblíbená  velká města  Madrid či Barcelona.

Pokud využijete služeb cestovní agentury, můžete zakoupit dvanáctidenní pobyt přímo u moře, letecky a s polopenzí již od cca 11 000 Kč. Dovolenou na Mallorce, největším z Baleárských ostrovů, lze pořídit od cca 10 500 Kč, a to letecky, na 8 dní a s polopenzí. Pokud se rozhodnete pro vlastní dopravu, podobný zájezd např. na pobřeží Costa Brava, které je k České republice nejblíže, můžete bez dopravy  pořídit od cca 7 000Kč. Vybrat si také můžete i z řady poznávacích zájezdů po celém Španělsku.

Individuální doprava do Španělska

Samotná letenka do Madridu  a zpět se pohybuje od cca 2 500Kč. Cesta letadlem tam trvá 2,5 hod, někdy se letí přímo, většina společností ovšem léta s mezipřistáním. Cesta autobusem z Prahy do Madridu trvá přibližně 34 hodin. Zpáteční jízdenka stojí od cca 4 400Kč. Cesta vlakem do Španělska není jednoduchá, protože neexistuje žádný přímý spoj.

Doprava po Španělsku

Dopravní dostupnost v samotném Španělsku je poměrně dobrá, země má rozvinutou dopravní infrastrukturu i přesto, že jí na určitých místech brání ráz přírody. Autobusová veřejná doprava je rozšířená, dostanete se s ní do všech turistických destinací.

Cestování autem je ovšem po Španělsku nejrozšířenější. I zde byste se měli předem informovat o pravidlech silničního provozu. Pokud řidič nosí brýle, musí mít s sebou brýle náhradní. Kromě řidičského průkazu je ve Španělsku nezbytná tzv. zelená karta. V autě se nesmí telefonovat, pouze se sadou hands free. Dálnice jsou placené (autopistas con peaje) i bez poplatku. Ty jsou označeny písmeny A nebo E. Silnice pod písmenem N (carreteras nacionales) jsou hlavní, kde je maximální povolená rychlost 100km/hod. Na ostatních silnicích je maximální povolená rychlost 90 km/hod. Pokud není stanoveno jinak, je maximální povolená rychlost v obci 50 km/hod. Pokuty za dopravní přestupku jsou poměrně vysoké a pokud občan nežije ve Španělsku, musí pokutu zaplatit ihned.

Železniční doprava je o něco méně rozvinutá než autobusová, ovšem je často luxusnější. Státní dráhy jsou označeny Renfe.

Ve Španělsku si také můžete zapůjčit taxi (SP - Servicio publico). Taxiky jsou většinou placené od kilometru a jsou spolehlivé.

Španělsko je již po léta atraktivní turistickou destinací, proto u pobřeží vznikla velká řada letišť, kterých je nyní 48. Mezi ta největší patří Madrid, Bilbao nebo Barcelona.

Lodní doprava

Pokud neletíte na některý ze španělských ostrovů přímo, můžete na něj dojet trajektem. Ty spojují Španělsko s Baleárskými a Kanárskými ostrovy.

Španělsko je zemí, která své turisty vítá s otevřenou náručí. Cestovní ruch zde tvoří nedílnou součást národního hospodářství a tomu všemu je zde přizpůsobeno i ubytování. Ve Španělsku je k dispozici okolo deseti tisíc ubytovacích zařízení. Můžete si vybrat z těch nejlevnějších ubytoven až po nejpřepychovější hotely. Španělsko patří k jedné z nejlevnějších západoevropských zemí, proto si tam jezdí dopřávat větší komfort  okolo 10% turistů, kteří cestují do zahraničí.

Reklama: last minute

Hotely a apartmnány ve Španělsku

Hotely jsou hodnoceny podle hvězdiček od jedné do pěti a jsou označeny písmenem H. Hvězdičky se udělují více za množství vybavení v pokojích než za kvalitu.  Restaurace, které jsou součástí hotelů, bývají většinou dostupné i ostatním turistům. Některé ubytovny ovšem vlastní restaurace nemají.  Bývají to hotely HR (hotel residencia) nebo HsR (hostal –residencia). V těch se sice teplá jídla nepodávají, ale často je možnost snídaně. Pokud dáváte přednost domáčtějšímu prostředí, vybrat si můžete ze sítí apartmánů. Ve Španělsku jsou dva druhy; HA (hotel apartamentos) nebo RA (residenci apartamentos). Apartmány bývají v klidnějších částech měst či letovisek, ve Španělsku se ale hluk nepovažuje za důvod ke stížnostem.

Reklama: letenky

Paradory

Další možností ubytování jsou Paradores Nacionales. Jsou to státní hotely, které mají mezi třemi až pěti hvězdičkami, jsou tedy dost luxusní a cenově náročnější. První parador vznikl v roce 1928. V současnosti je naleznete jak na pevnině, tak na ostrovech. Jsou jednoduše dostupné. Často jsou to přestavěná panská sídla, středověké hrady a jiné honosné hotely.

Ostatní možnosti ubytování ve Španělsku

Nejpřepychovější hotely se nachází na Costa del Sol nebo Baleárských ostrovech. Turisté si v celé zemi mohou vybrat z velké škály ubytování k různým příležitostem. Od krátkodobých pobytů až po apartmány, které se  pronajímají dlouhodobě. Levnější ubytování nabízí penziony, kempy, různé ubytovny či casa rurales, což jsou venkovské rodinné ubytovny s domácí atmosférou. Mohou to být velká panská sídla i malé venkovské usedlosti. Většinou mají jen omezený počet ubytovaných a jen na hlavní sezónu.

Reklama: letenky levně

Ceny ubytování ve Španělsku

Ceny za ubytování se liší od místa a počtu hvězdiček, dále podle ročního období. Ceníky by měly být vystaveny na každé recepci. Většinou platí to, že venkovské ubytovny  a předměstské hotely jsou levnější než podobná zařízení v centru měst či podél pláží. Hlavní sezóna je v červenci a srpnu, ale v některých oblastech trvá od dubna až do konce září. V době národního svátku Fiesta mohou hotely požadovat speciální příplatek. Ceny jsou často uváděny bez daně z přidané hodnoty (IVA), která nyní činí 7%.  Další možností ubytování jsou studentské ubytovny, k jejímž využití musíte mít mezinárodní studentský průkaz. Ubytování nabízejí i kláštery. Ceny nejsou vysoké, ale nejsou to klasické hotely, musíte si je zamluvit předem. Další možností jsou kempy. Ve Španělsku jich je přes 600. Většina z nich je na pobřeží a je vybavena standardně. 

Měna

Do roku 2002 se ve Španělsku platilo pesetami, od 28. února toho roku jsou stažené z oběhu a platnou měnou je euro (€).  Protože ve španělských směnárnách na české koruny nenatrefíte, je vhodné si s sebou vzít eura nebo platební kartu. Pokud si s sebou povezete více než 6000€, měli byste je nahlásit u celní kontroly. Banky jsou otevřeny od 8.30 do 14hod, od pondělí do pátku (popř. soboty), v období hlavní sezóny i déle. Po celém Španělsku jsou dostupné bankomaty a také směnárny (cambio), u nichž bývá kurz měny méně příznivý než v bance.

Reklama: letenky levně

Ceny ve Španělsku

Španělsko je jednou z nejlevnějších zemí západní Evropy, takže ceny jsou příznivé. Většina potravin stojí stejně jako u nás. Počítat se ale musí s vyššími cenami ve všech známějších turistických centrech. Vyšší ceny než ve vnitrozemí jsou také u moře, a to celoročně. 

Služby jsou obecně o něco dražší než v Česku. Ceny v restauracích jsou pro nás stále přijatelné, ale velice se liší od typu podniku. Nejlevnější hlavní jídlo (menú del día) v průměrné restauraci o třech chodech vás vyjde okolo 7 až 10€, večeře v restauraci střední cenové kategorie na 20€. V přepychové restauracích, které podávají ty nejvybranější rybí speciality, vás taková večeře bude stát 50€.

Reklama: dovolená

Ceny potravin

Chléb stojí okolo 0,7€, mléko 0,65€ za litr, minerální voda 0,3€ za 1l, máslo 1€, sýr 2,5€. Láhev stolního vína se pohybuje mezi 1 - 2€, láhev kvalitnějšího vína od 3€. Pivo stojí okolo 1€, za pivo lepší značky zaplatíte někde i 3€. Zelenina stojí v průměru 1€ za kg. Známka na pohled do zemí EU stojí 0,57€. Pohonné hmoty se v současnosti pohybují 1 až 1,5€ za litr. Na ostrovech jsou ceny pohonných hmot o něco nižší.

73 % obyvatelstva jsou Španělé, 18 % Katalánci a 2,5 % Baskové. Většina obyvatel je římsko-katolického vyznání (83%). Úředním jazykem je španělština, dále kastilština, katalánština, galicijština a baskičtina. V turistických oblastech se domluvíte hlavně anglicky.

Pokud ve Španělsku hledáte jakékoliv informace, naleznete  je v turistických kancelářích (oficinas de turismo) sídlících ve všech větších městech a turistických centrech. Dovolenou si Španělé vybírají hlavně v srpnu, proto v tomto měsíci hodně podniků nefunguje a silnice mohou být na začátku a konci měsíce přeplněné.

Stejně jako u nás je většina památek v pondělí zavřená, takže i s tím musíte při plánování dovolené počítat.

Tamější čas je stejný jako u nás, a to včetně zavedení letního času. Ovšem španělský denní režim je zcela odlišný. Dny tu začínají o dost pomaleji než v Česku. Obchody se otevírají až okolo 10hod. Hlavní jídlo dne probíhá mezi 14 a 16hod. V té době jsou obchody zavřené, to je čas na siestu. Otevírají se okolo 17hod  a zavírá v 21hod. V tu dobu pomaličku  začíná noční program a také doba večeře. Spát se chodí opravdu pozdě a v létě to platí i pro děti.

Další typickou španělskou záležitostí je zdravení. Španělé zdraví. Zdraví i neznáme lidi, s kterými jedou ve výtahu. Při setkání a seznamování si podávají ruce. Jsou přátelští a rádi si povídají.

Spropitné je z části započítáno v dani z přidané hodnoty (IVA). Ovšem občané pracující ve službách ho předpokládají.  Nejčastěji se dává číšníkovi, taxikáři nebo pokojské.

Noční život

Co ve Španělsku podniknout? Španělsko je temperamentní zemí, jejíž obyvatelé se umí bavit. Veškerý program probíhá v pozdních nočních hodinách. Po večeři, která je nejdříve ve 21hodin, se jde do baru nebo do nějakého klubu. Na diskotéku se chodí až po půlnoci. Místo ní si můžete jít zatančit třeba flamengo. Národní španělský tanec plný vášně a energie, který je krásnou barevnou podívanou. Flamengo kabarety najdete ve všech rekreačních střediscích. Španělé si užívají noční život, ale ráno si rádi přispí. Ibiza a Barcelona jsou vyhlášené svým bujarým nočním životek, který nikdy nekončí. Španělé mají své známé motto maňana, které znamená, že co můžeš, odlož na zítřek. Ovšem v poslední době je tento výraz už spíše mýtem.

Opera, divadla a kina

Pokud se ocitnete v některém větším městem, kulturním zážitkem může být návštěva opery. Tu Španělé velice uctívají. Největší opery jsou v Madridu, Barceloně a Seville. Po divadle můžete navštívit kino a zhlédnout některý z filmů slavných španělských režisérů Pedra Almodóvara nebo Bigase Luny. Většina zahraničních filmů je dabovaná, některé filmy jsou v původním znění s titulky.

Sport - fotbal a býčí zápasy

Další láskou Španělů je fotbal, ve většině barů nechybí televize právě z důvodu sledování zápasů. Fotbal je národním sportem i součástí kultury.

Od osmdesátých let 20. století se vrací obliba pozorování býčích zápasů, kdy se muž postaví proti býkovi, který byl vypěstován pro arénu. I když ne každý Španěl má tento zvyk v lásce, bývají arény často zaplněné k prasknutí.  Jejich příznivci (aficionados) považují arénu za místo tradiční španělské kultury, kde je plno španělské hlučnosti, temperamentu a barvitosti.

Fiestas

Dalším populárními svátky jsou známé fiestas. Jsou to svátky spojené s jarmarkem na tržnici, ohňostrojem, hudbou a karnevalem. Ten je opravdovým kulturním zážitkem pro dospělé i děti, které se zúčastňují všech akcí od festivalů až po býčí zápasy. Fiestas probíhají na různých místech Španělska v různou dobu. Proto doporučujeme zjistit si místo konání nějaké fiesty v době vašeho pobytu ve Španělsku.

Barcelona

Děti bude určitě lákat zoologická zahrada v Barceloně, které je považována za nejhezčí zoopark v Evropě. Celá Barcelona je městem s nenapodobitelnou architekturou A. Gaudího a nesčetnými památkami jako je chrám Sagrada Familia. Pokud jste milovníci umění, neměli byste opomenout návštěvu muzea s  obrazy El Greka, Valázqueze nebo Goyi.

Zábava u moře

U moře si můžete vybrat z pestré škály sportů: potápění, windsurfingu, projížďka na člunu, golf, turistika, tenis. Některé hotely pro své klienty připravují program jako jsou různé večírky, soutěže, ukázky folklóru, aqua aerobic a další.

Slavení národních svátků je ten nejlepší způsob, jak nakouknout do běžného španělského života a poznat jeho zvyky a tradice. Španělsko má své fiesty. Jsou to svátky spojené s jarmarkem, procesím, zábavou, karnevalem a vínem. Fiesty neprobíhají všechny zároveň, ale v každé části země v jinou dobu. Říká se, že není den, kdyby se někde na území Španělska fiesta neslavila. Tyto slavnosti trvají od jednoho dnu až po dva týdny, obvykle jsou zasvěceny někomu svatému, nějakému patronu. Součástí oslav bývají i býčí zápasy, často se bojuje s menšími býky, takovým bojům se říká novilladas. Únor je měsícem karnevalů. Ty nejlepší můžete shlédnout na Santa Cruz de Tenerife nebo Cádizu. V březnu se na celém území slaví Svatý týden (Semana Santa), který je spojený s procesím v každém větším městě.

Hlavní svátky (fiesty)

Duben je měsícem apríl Fair, tedy veletrhu spojeného s tancem a býčími zápasy v Seville.

V květnu je v tamtéž mezinárodní Flamengo festival. Fiestu de San Isidro v Madridu doprovází býčí zápasy, které jsou vrcholem sezóny.

V červnu se v Granadě, Toledu i na Kanárských ostrovech slaví Slavnosti božího těla.

Červenec a srpen jsou měsíce, kdy jsou slavnosti a fiesty, kam se jen podíváte. Známý je karneval v Pamploně, Mezinárodní festival hudby a tance v Granadě, kytarový festival v Seville a další. V srpnu se koná Mezinárodní pohár Jeho Veličenstva krále, Palma de Mallorca, což jsou závody plachetnic, kterých se účastní král Juan Carlos I. 15.8 se po celé zemi slaví Nanebevzetí Panny Marie.

Na podzim, kdy se uklidní nejrušnější sezóna, se oslavuje sklizeň. Na prvním místě je víno. V Jerez de la Frontera probíhá vinobraní první týden v září. V posledních dvou týdnech se filmaři sjíždí na Filmový festival v San Sebastiánu. Další krásnou tradiční akcí je Iberflora ve Valencii, což je přehlídka květin.

Státní svátky jsou podobné těm našim. Ve velkém se slaví Velikonoce i Vánoce. Dále  je to 1. května Svátek práce, 6. prosince Den ústavy a 12. října  Národní svátek.

Španělé jsou gurmáni a na jídlo kladou velký důraz. Porce jsou velké a jídlo chutné a často těžké. Kuchyně je barvitá, i když je jednodušší, než se na první pohled zdá. Nemůžeme mluvit o jednotné kuchyni, ale dělíme ji na kuchyni katalánskou, baskickou nebo např. andaluskou.

Základem všeho je maso a nejrozšířenější přísadou je olivový olej a česnek. Známé jsou Tapas. Jsou to malé chuťovky, kterých existuje nespočetné množství. V přímořských oblastech se všude podávají ryby a jiné mořské plody. Tradiční jsou kromě plodů moře rostbífy, humři, rýžové mísy a další.

Španělé rádi vaří kolíky, kdy vše přijde do jednoho hrnce. Restaurace si vybírejte podle udělených vidliček od jedné do pěti, s tím, že  označení pěti vidliček mají ty nejlepší restaurace.

K dobrému jídlu patří také dobré pití. Tím se ve Španělsku míní víno. Španělská vína jsou proslavená po celém světě, nejznámější je sherry, které pili už piráti. Pochutnat si ovšem můžete i na některém z kvalitních katalánských bílých vín.

 

Reklama: Dovolená ve Španělsku

Základní informace a tipy pro návštěvníky Španělsko...

Poznejte na Travelon.cz řadu zajímavostí o Španělsku...

Popularitou je Barcelona s Madridem určitě srovnatelná...

Nejpopulárnější španělské pláže najdete v Andalusii...

Španělské království (Reino de Espana) leží na Pyrenejském poloostrově a je obklopeno Francií, Andorou, Portugalskem a Gibraltarem. Španělsko je destinací, která láká svým teplým mořem, rozpáleným sluncem a překrásnou přírodou. Každý rok jej navštíví přes 50 milionů osob.

Reklama: letenky levně

Španělsko nabízí široký výběr dovolené u moře

Z východu je Španělsko chráněno Středozemním mořem, kde jsou ideálním místem na dovolenou Baleárské ostrovy, z nichž je nejpopulárnější Mallorca, ostrov zeleně, malebných zálivů a průzračného moře. Ze západu je Španělsko obklopeno Atlantským oceánem, kde se nachází oblíbené Kanárské ostrovy.

Různorodá a osobitá destinace

Hlavní městem Španělska je Madrid, nejvýše položené evropské hlavní město. Území Španělska je velice různorodé, od pahorkatin, polopouští, pouští, skalnatých území, sopečných oblastí, až po pláže plné žlutavého písku. Španělsko je zemí, kterou charakterizuje fotbal, flamengo, býčí zápasy či slavení fiesty. Je to prosluněné místo, které má svůj žár a temperament.

Reklama: letenky

Prosluněná Andalusie

Andalusie je nejlidnatější oblastí Španělska. Rozkládá se na jihu Pyrenejského poloostrova a patří mezi turisticky nejoblíbenější španělské lokality. Správním centrem Andalusie je město Sevilla, které je stejně tak jako další města v okolí jedinečnou ukázkou nezaměnitelné maurské architektury. Andalusie láká turisty především na velmi rozmanitý charakter svojí přírody, největším lákadlem jsou ale samozřejmě zdejší dlouhé, žhavým španělským sluncem prozářené pláže, které jsou jako stvořené pro slastný odpočinek zpestřený vodními radovánkami.

Reklama: levné letenky

Pulzující Barcelona

Přestože hlavním městem Španělska je Madrid, daleko živějším centrem je Barcelona, pod jejíž svéráznou architektonickou podobu se nesmazatelným písmem podepsal poněkud kontroverzní architekt Antonio Gaudí. Dominantní stavbou města je jeho světoznámá Sagrada Familia. Dalším velkým turistickým lákadlem Barcelony je olympijský stadion a fotbalový stadion Nou Camp, jehož návštěvu by si žádný správný sportovní fanoušek rozhodně neměl nechat ujít. Určitě se vydejte i na procházku do místního přístavu, kde kotví jachty a obří zaoceánské parníky. Milovníky přírody jistě potěší obří Akvárium. V ulicích Barcelony najdete také spoustu příležitostí k nakupování, proto nezapomeňte na suvenýry, i když Barcelona jako taková je sama o sobě prostě nezapomenutelná.

 


Nalezeno 13 134 termínů dovolené.

Řadit dle 
Cena od 13 133 Kč
Last Minute (cena za osobu od 13 133 Kč)

IBEROSTAR Alcudia Park

Země:  Španělsko
Oblast: Mallorca

Termín zájezdu: 14.04.-24.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Snídaně
Délka pobytu: 11 dní
Doprava: Letecky (Praha, Vídeň)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
14.04.-25.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
Sleva 6% Last Minute od 26 109 Kč
Detail zájezdu
14.04.-24.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
Sleva 12% Last Minute od 23 727 Kč
Detail zájezdu
14.04.-25.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
Sleva 5% Last Minute od 28 804 Kč
Detail zájezdu
14.04.-24.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
Sleva 9% Last Minute od 32 457 Kč
Detail zájezdu
14.04.-24.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
Sleva 12% Last Minute od 22 637 Kč
Detail zájezdu
Cena od 19 671 Kč
Last Minute (cena za osobu od 19 671 Kč)

IFA Buenaventura Hotel

Země:  Kanárské ostrovy
Oblast: Gran Canaria

Termín zájezdu: 01.04.-11.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Polopenze
Délka pobytu: 11 dní
Doprava: Letecky (Kraków)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
01.04.-11.04.2017
Letecky (Kraków)
Sleva 6% Last Minute od 27 595 Kč
Detail zájezdu
01.04.-11.04.2017
Letecky (Kraków)
Sleva 6% Last Minute od 25 487 Kč
Detail zájezdu
01.04.-11.04.2017
Letecky (Kraków)
Sleva 6% Last Minute od 31 557 Kč
Detail zájezdu
02.04.-13.04.2017
Letecky (Vídeň)
Sleva 9% Last Minute od 36 981 Kč
Detail zájezdu
02.04.-13.04.2017
Letecky (Vídeň)
Sleva 9% Last Minute od 30 293 Kč
Detail zájezdu
Cena od 7 565 Kč
Last Minute (cena za osobu od 7 565 Kč)

Hotel Playacalida SPA

Země:  Španělsko
Oblast: Costa Del Sol

Termín zájezdu: 07.04.-14.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: All Inclusive
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Vlastní

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
07.04.-17.04.2017
Vlastní
Sleva 9% Last Minute od 20 416 Kč
Detail zájezdu
07.04.-14.04.2017
Vlastní
Sleva 9% Last Minute od 14 292 Kč
Detail zájezdu
07.04.-14.04.2017
Vlastní
Sleva 7% Last Minute od 9 579 Kč
Detail zájezdu
07.04.-17.04.2017
Vlastní
Sleva 7% Last Minute od 13 684 Kč
Detail zájezdu
07.04.-14.04.2017
Vlastní
Sleva 6% Last Minute od 7 565 Kč
Detail zájezdu
Cena od 5 592 Kč
Last Minute (cena za osobu od 5 592 Kč)

Slnečné leto na Mallorce

Země:  Španělsko
Oblast: Mallorca

Termín zájezdu: 28.03.-04.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Polopenze
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Bratislava)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
28.03.-04.04.2017
Letecky (Bratislava)
Sleva 26% Last Minute od 8 121 Kč
Detail zájezdu
01.04.-08.04.2017
Letecky (Bratislava)
Sleva 26% Last Minute od 8 121 Kč
Detail zájezdu
04.04.-11.04.2017
Letecky (Bratislava)
Sleva 26% Last Minute od 8 121 Kč
Detail zájezdu
08.04.-15.04.2017
Letecky (Bratislava)
Sleva 15% Last Minute od 16 551 Kč
Detail zájezdu
11.04.-18.04.2017
Letecky (Bratislava)
Sleva 15% Last Minute od 16 551 Kč
Detail zájezdu
Cena od 5 592 Kč
Last Minute (cena za osobu od 5 592 Kč)

MALLORCA pobyty pre seniorov

Země:  Španělsko
Oblast: Mallorca

Termín zájezdu: 28.03.-04.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Polopenze
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Bratislava)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
28.03.-04.04.2017
Letecky (Bratislava)
Sleva 26% Last Minute od 8 121 Kč
Detail zájezdu
01.04.-08.04.2017
Letecky (Bratislava)
Sleva 26% Last Minute od 8 121 Kč
Detail zájezdu
04.04.-11.04.2017
Letecky (Bratislava)
Sleva 26% Last Minute od 8 121 Kč
Detail zájezdu
08.04.-15.04.2017
Letecky (Bratislava)
Sleva 29% Last Minute od 13 741 Kč
Detail zájezdu
11.04.-18.04.2017
Letecky (Bratislava)
Sleva 15% Last Minute od 16 551 Kč
Detail zájezdu
Cena od 6 685 Kč
Last Minute (cena za osobu od 6 685 Kč)

Anabel

Země:  Španělsko
Oblast: Costa Brava

Termín zájezdu: 16.04.-26.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Polopenze
Délka pobytu: 11 dní
Doprava: Vlastní

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
15.04.-25.04.2017
Vlastní
Sleva 8% Last Minute od 9 878 Kč
Detail zájezdu
15.04.-25.04.2017
Vlastní
Sleva 7% Last Minute od 12 328 Kč
Detail zájezdu
15.04.-25.04.2017
Vlastní
Sleva 8% Last Minute od 9 878 Kč
Detail zájezdu
16.04.-26.04.2017
Vlastní
Sleva 8% Last Minute od 9 714 Kč
Detail zájezdu
16.04.-26.04.2017
Vlastní
Sleva 8% Last Minute od 9 714 Kč
Detail zájezdu
Cena od 13 840 Kč
Last Minute (cena za osobu od 13 840 Kč)

Costa Pacifica - Itálie, Francie, Španělsko - 394696066

Země:  Francie
Oblast: 

Termín zájezdu: 15.04.-22.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Plná penze
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Vlastní

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
15.04.-22.04.2017
Vlastní
Sleva 18% Last Minute od 13 840 Kč
Detail zájezdu
Cena od 14 781 Kč
Last Minute (cena za osobu od 14 781 Kč)

Marinasol Aparthotel

Země:  Kanárské ostrovy
Oblast: Gran Canaria

Termín zájezdu: 04.04.-11.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Snídaně
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Kraków)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
02.04.-13.04.2017
Letecky (Vídeň)
Sleva 5% Last Minute od 25 740 Kč
Detail zájezdu
02.04.-13.04.2017
Letecky (Vídeň)
Sleva 7% Last Minute od 22 846 Kč
Detail zájezdu
04.04.-11.04.2017
Letecky (Kraków)
Sleva 8% Last Minute od 16 608 Kč
Detail zájezdu
04.04.-11.04.2017
Letecky (Kraków)
Sleva 7% Last Minute od 18 884 Kč
Detail zájezdu
04.04.-11.04.2017
Letecky (Kraków)
Sleva 9% Last Minute od 14 781 Kč
Detail zájezdu
Cena od 2 403 Kč
Last Minute (cena za osobu od 2 403 Kč)

P&V Residence Salou

Země:  Španělsko
Oblast: Costa Dorada

Termín zájezdu: 31.03.-07.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Bez stravy
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Vlastní

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
31.03.-07.04.2017
Vlastní
Sleva 10% Last Minute od 2 403 Kč
Detail zájezdu
31.03.-10.04.2017
Vlastní
Sleva 10% Last Minute od 3 910 Kč
Detail zájezdu
01.04.-08.04.2017
Vlastní
Sleva 10% Last Minute od 2 506 Kč
Detail zájezdu
01.04.-11.04.2017
Vlastní
Sleva 10% Last Minute od 3 910 Kč
Detail zájezdu
02.04.-09.04.2017
Vlastní
Sleva 10% Last Minute od 2 608 Kč
Detail zájezdu
Cena od 2 017 Kč
Last Minute (cena za osobu od 2 017 Kč)

El Capistrano Village

Země:  Španělsko
Oblast: Costa Del Sol

Termín zájezdu: 29.03.-05.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Bez stravy
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Vlastní

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
29.03.-05.04.2017
Vlastní
Sleva 20% Last Minute od 2 017 Kč
Detail zájezdu
29.03.-08.04.2017
Vlastní
Sleva 20% Last Minute od 2 881 Kč
Detail zájezdu
30.03.-06.04.2017
Vlastní
Sleva 20% Last Minute od 2 017 Kč
Detail zájezdu
30.03.-09.04.2017
Vlastní
Sleva 20% Last Minute od 2 881 Kč
Detail zájezdu
31.03.-07.04.2017
Vlastní
Sleva 20% Last Minute od 2 017 Kč
Detail zájezdu