Last Minute - Srí Lanka

Srí Lanka, dříve známá jako Cejlon, se nachází v jižní Asii v Indickém oceánu poblíž Indie. Hotely na Srí Lance poskytují velmi dobré služby, mezi něž patří např. i speciální strava a nápoje respektující individuální zdravotní stav a potřeby hosta. Srí Lanka je tak vhodnou volbou pro klienty toužící po rekreaci v klidném prostředí u moře.

Demografie

Na Srí Lance žije přes dvacet miliónů obyvatel, většina z nich (70%) žije na jihozápadě ostrova, ve městech bydlí 22% obyvatel. Třetina obyvatel je mladší patnácti let. 74% obyvatel jsou Sinhálci. Ti pravděpodobně přišli z Bengálského zálivu, udržují tradici kastovního systému a mluví sinhálsky.  12,7% obyvatelstva jsou Tamilové, kteří vyznávají hinduismus a mezi sebou mluví jazykem Tamil. Kromě těchto srílanských Tamilů na ostrově žijí ještě Indičtí Tamilové. Ti byli kdysi přivezeni Brity, aby pracovali na čajových plantážích. Obě skupiny mají jiný kastovní systém. Dále ostrov obývají muslimové arabského původu (7%), kterým se říká Moorové. Dalšími obyvateli jsou Burgheři a Malajci.  Zajímavou etnickou skupinou jsou veddové. Je to domorodý kmen, kterému se říká Wanniyala-aetto, “lidé lesa“. Tento kmen dnes téměř neexistuje. 

Náboženství

Co se náboženství týká, je na ostrově naprostá převaha buddhismu. Vyznává ho drtivá většina obyvatel (77%).  Za něj se řadí islám, poté hinduismus a na posledním místě křesťanství. Oficiálními jazyky je sinhálština a tamilština, spojovacím jazykem je angličtina. Srí Lanka je rozdělena na devět provincií, centrem je hlavní město Colombo.

Cestoní doklady

K cestě na Srí Lanku je zapotřebí cestovní pas platný více než dva měsíce. Vízum obdržíte až po příletu na ostrov, to se ale týká jen turistů, kteří na ostrově hodlají strávit maximálně třicet dní. V jiném případě kontaktujte předem velvyslanectví sídlící ve Vídni.  Po příletu na ostrov přetočte hodinky pět hodin dopředu.

Svátky a slavnosti

Pokud na Srí Lance chvíli pobudete, pravděpodobně narazíte na nějaký svátek. Náboženských svátků je celá řada, jsou tedy časté. Slaví se i úplněk, kdy je volno. Pokud den volna vychází na víkend, posouvá se obvykle na následující pondělí. Pokud si z dovolené budete chtít odvézt suvenýry, myslete na to, že je povoleno vyvést maximálně 250 rupií a 3 kg čaje. Nesmí se odvážet drahokamy, platina, zlato, stříbro, slonovina, zbraně, starožitnosti, narkotika či starožitnosti. Na ostrov můžete dovézt maximálně 200 cigaret nebo doutníků, omezené jsou i lihoviny či parfémy. Pokud s sebou vezete nějaký dárek, musí být do ceny 1000 srílandských rupií.

Doporučení

Pokud můžete, s sebou si vezměte balenou vodu či si ji kupujte. Nikdy nepijte vodu tamní. Pozor si dávejte i na led. Srí Lanka je ostrov bezpečný, ale šejdíři a kapsáři se najdou všude. Hlavně v přeplněných dopravních prostředcích. Podvodníčci nabízí všemožné výhody na ubytování. I zde platí zlaté pravidlo: Důvěřuj, ale prověřuj.

 

Srí Lanka leží v tropickém pásu, má tedy tropické a vlhké klima. Její podnebí je ovlivněno oceánem, blízkostí rovníku a monzunovým systémem. Výkyvy teplot v průběhu roku nejsou až tak radikální, stejně jako rozdíly teplot mezi dnem a nocí.  Teplota v Colombu je nejvyšší okolo května, kdy se teploměr vyšplhá na 30°C a nejnižší je v lednu (26°C). Sušší částí ostrova jsou pláně ve středu, které lemují hory.

Reklama: dovolená

Změny podnebí

Ostrov rozlišuje dvě období – Yala a Maha. Období Yala ovlivňuje jihozápadní monzun. Toto období trvá od května do srpna a přináší deštivé počasí na jih a západ a do střední oblasti, která je hornatější.S tím je v kontrastu období sucha, které na Srí Lance panuje zhruba od prosince až do března. Od září do ledna fouká severovýchodní monzun a nese s sebou déšť na severní a východní straně ostrova. To je období Maha. Sucho je ve východní části od května do září. Snadno by se dalo říci, že je možno si dovolenou dobře naplánovat podle monzunového počasí. To není zcela přesné, počasí je jako všude jinde nevyzpytatelné a občas prší tam, kde by mělo být zrovna sucho. Světové změny klimatu se prostě nevyhnuly ani tomuto překrásnému ostrovu. Ale na druhou stranu se také dá říci, že se na Srí Lance vždy někde vhodné počasí najde. Na ostrově jsou místa, kde jsou srážky častější, to jsou třeba horské oblasti, jih a jihozápad. Střední část tak deštivá není, tam se řeší problém opačný. Také proto existují na Srí Lance nádrže, které slouží na zavlažování. Tyto zavlažovací nádrže jsou někdy i z 12. století a jsou přímo historickou památkou.

Reklama: letenky

Teploty

Co se teploty týká, tak ta je nižší směrem nahoru, tedy se stoupající nadmořskou výškou. V Colombu je průměrná teplota okolo 27°C, v městě Kandy, které leží výše, je to 20°C. V horách bývá teplo, ale večer se ochlazuje. Nejvyšší horou ostrova je Piduratalágala (2.518 m). Největší teplo je od února do května, a to ve středu, na jihu a jihozápadě. I když teplota často není nad 30°, může vám připadat tepleji, a to díky vlhkosti, která se v těchto měsících pohybuje okolo 75%, večer je vlhkost ještě vyšší. Chladněji bývá od listopadu do ledna.

Teplota vody je vcelku stabilní, a to okolo 27°. V době monzunů, což je od května do června, je moře špinavější a rozčeřené. 

Reklama: last minute

Měnou na Srí Lance jsou rupie. Jejich mezinárodní kód je LKR, další označení je Rs. V globálu je Srí Lanka levnou zemí, mezi asijskými státy patří k těm nejlevnějším. V turistických letoviscích jsou ceny poněkud vyšší, ale stále příznivé. Jídlo je velice levné, ubytování také, finančně vás může trochu zatížit cestování, půjčení vozu a vstupy do národních parků. I když se zde nesmlouvá tak, jako v jiných asijských státech, ceny se dost mění podle poptávky, proto se smlouvání vyplácí, a to i v luxusních hotelích.

Banky

Bank je na Srí Lance dostatek. Otevírají každý všední den mezi osmou a devátou, zavírají ve 14 nebo 15 hodin. O víkendech jsou zavřené úplně. Směnné kurzy jsou ve všech bankách přibližně stejné, rozdíly jsou ve směnárnách mimo banky. Ať už směňujete hotovost či cestovní šeky, vyplatí se jít do banky.

Směnárny

O víkendech jsou k dispozici směnárny v hotelech, penzionech a v některých obchodech. V letoviscích při pobřežích fungují akreditované směnárny, které nabízejí výhodné kurzy, v Colombu existuje Bureau de change. Jinak na ostrově směnárny neexistují. Nepočítejte s tím, že bankomaty budou na každém rohu. V každém větším městě jsou, ale obvykle jedna nebo dvě. Použít můžete kreditní kartu Visa nebo Master card. Bankomaty fungují trochu jinak než u nás, pokud budete chtít vybrat např. 50.000 rupíí, vyťukat musíte 50.000.00. Vyplatí se přivést si hotovost. Směnit můžete dolary, eura nebo libry. Pokud s sebou dostatek peněz nemáte a necháte si je poslat z domova, počítejte s vysokými poplatky.

Orientační ceny

V kulturních památkách, národních parcích a rezervacích jsou ceny pro domorodce a speciální ceny pro turisty. Vstupenka do tzv. Kulturního trojúhelníku stojí  něco málo přes 4300 Rs, domorodci zaplatí sotva polovinu, někdy neplatí vůbec. To občas turisty značně pobuřuje. Rozdíly jsou opravdu markantní. Ve všech turistických střediscích a na výletech se podnikatelé na turistech snaží vydělat maximum. Faktem ale je, že i přesto jsou ceny nízké a turisté utrácí i tak.

Spropitné, daně a suvenýry

Spropitné je tu běžnou záležitostí. I když se k ubytování připočítává 10% navíc, tyto peníze putují spíše k majiteli. Spropitné se tu dává v restauracích, řidičům, průvodcům i poslíčkům. Těm se dává obvykle 20Rs, průvodcům okolo 100 Rs, jinde to bývá 10% ceny. Co se daní týká, za ubytování a stravu činí 10%. Pozor na jídelní lístky, někde tato částka není započítaná a tím se účet zvyšuje. V dražších zařízeních bývá 12,5%, ale jeho udělování je vcelku nejasné. Srí Lanka vyniká ve spoustě řemeslech a lidových výrobků, která jsou ideálním dárkem na odvoz domů. Oblíbené jsou řezby slonů, batika, figurky Buddhy, koření či známý cejlonský čaj.

Na Srí Lance se nachází jen jedno mezinárodní letiště, a to Bandaranaike International airport v Kutunayake. Protože je letenka nákladná, je vhodné ji koupit v dostatečném předstihu a sledovat trh. Společnosti mezi sebou bojují a snaží se potenciální zákazníky nalákat na cokoliv. Vždy si tedy ověřte cenu, trasu letu a jestli se nevyskytly nějaké změny či omezení. V případě využití cestovních kanceláří jsou to právě ony, které vám koupi jízdenky obstarávají samy. U nás existují přímé linky do Colomba z mezipřistáním v Dubaji trvající okolo 11 hodin. V minulosti se na Srí Lanku dalo dopravit i lodí, ovšem tato možnost byla zrušena. I přesto můžete využít vyhlídkových plaveb okolo pobřeží, kolem Indie či Malediv.

Místní doprava

Místní doprava nabízí více možností. Nejjednodušší je cestování vlakem nebo taxi službou. Využít můžete také autobusy, ale to jen v případě, že rádi pěstujete adrenalinové sporty. Protože tak přesně jízda autobusem vypadá. Autobusy bývají přeplněné k prasknutí, téměř vždy musíte stát. I ve vlacích bývá rušno, ale stále tu platí pravidlo, že stání ve vlaku se se stáním v autobuse nedá srovnat. Na Srí Lance existují dva typy autobusových linek. CTB (Central Transport Board) nebo soukromé společnosti, které mívají od velkých zájezdových autobusů až po zastaralé autobusy.

Vlaky jsou většinou pomalejší, ale pohodlnější. Ovšem i ty mohou být např. o svátcích přeplněné. Nejdůležitější jsou cesty z hlavního města Colombo na západní pobřeží do Aluthgamy, Hikkaduwy nebo Galle, východním směrem do Badully přes Nanu Oya, Haputale či Kandy a směrem na sever do Anurádhapuru. Při cestování je nejvýhodnější jet rychlíkem do Colomba a cestovat odsud. Počítat se také musí s vlakovými zpožděními.  Vlaky jsou  rozděleny do tříd.
Platí tam stejně jako u nás, že první třída je ta nejlepší, vlaky třetí třídy jsou neustále přecpané a dost nepohodlné. 

Další možností je využít taxi. Taxislužby tu ve větších městech fungují běžně, dají se domluvit i na vesnicích. Taxíky bývají často dodávky, které nemají vždy taxametr. Proto je nejjednodušší sjednat si cenu předem a předejít nepříjemnostem.

Ve větších městech se nacházejí půjčovny aut, na cestu se tedy můžete vydat v zapůjčeném voze. Běžné bývá, že si půjčíte auto i s řidičem, a tím si užijete dovolenou naplno. Výhodou je, že s řidičem nezabloudíte, a navíc vás může upozornit na věci, které byste sami přehlédli. V neposlední řadě si nemusíte zvykat na tamější silnice a jízdu po levé straně.

Vzdálenosti mezi městy nejsou velké, proto si návštěvníci půjčují kromě aut i motorky. Jediný rušnější úsek, kde se vyplácí být obezřetnější, je mezi Colombem a Galle. Pokud se na Srí Lance vydáte na cestu autem či motocyklem, dbejte na dodržování předpisů. V obcích se může jezdit maximálně 56 km/h a mimo obec 72 km/h, jezdí se na levé straně vozovky. Dále buďte opatrní, když na silnici potkáte protijedoucí vozidla. Vždy je vhodné zpomalit, protože silnice jsou někdy příliš úzké a obě auta musí uhnout na stranu. Další zádrhelem může být kvalita silnic. Když pomineme hlavní tahy mezi velkými městy, jsou silnice často plné výmolů a děr. Ovšem na to jsou místní lidé zvyklí, v každé vesnici se najde někdo, kdo případnou píchlou pneumatiku zalepí. Další možností cestování je jízda na kole. Nejvhodnější je na jižním pobřeží, v horských oblastech je tomu naopak. Při zapůjčení kola počítejte ale s tím, že to jsou často kola téměř historická a dost nepohodlná. Proto se doporučuje kolo před odjezdem důkladně zkontrolovat.

Hotely

Ubytování je na Srí Lance mnoho, stačí si jen správně vybrat. Nejpohodlnější jsou luxusní pětihvězdičkové hotely. Ty nabízí kvalitní ubytování, stravu a k tomu zajišťují program. Ceny se liší podle ročního období, v  sezóně jsou pochopitelně mnohem vyšší. Sezóna má oficiální začátek 15. prosince na západě a jihu, na východě začíná 1. dubna. Může se ale změnit podle monzunového období. V hotelech si pokoje vybírejte, nespokojte se s tím, co vám hostitelé předloží. Pokoje se liší cenou i kvalitou. Smlouvání je zde také na denním pořádku, navíc tím můžete ušetřit značné částky. Ve všech hotelech i malých horských ubytovnách teče teplá voda, přítomné jsou prostředky na odpuzování hmyzu a vlastní sociální zařízení.

Penziony

Penziony mohou znamenat malé hotýlky nebo noclehárny s polopenzí (B&B). Ovšem není penzion jako penzion a i cenově se velice liší. Zde se vyplatí ujasnit si předem pravidla a mít jistotu, za co všechno tedy platíte. Vyhnete se tak nepříjemnostem při odjezdu, kdy např. zjistíte, že čaj nachystaný na pokoji nebyl zahrnut do ceny.

Ubytování

Další možností k přenocování jsou noclehárny, ale těch je na Srí Lance méně. Zvolit můžete některou z ubytoven, kde se levně přenocujete a navíc je to místo k setkávání se spoustou zajímavých lidí. Při pořizování takového bydlení si dejte velký pozor na podvodníky, píše se o nich v každé příručce. Také se informujte, zda je v ceně za pokoj zahrnuta strava či ne. K přenocování se nabízí pouhý nocleh, nocleh a snídaně(B&B), polopenze nebo plná penze. Platí se obvykle v rupiích nebo v dolarech. Další možností je bydlení v rodinách. Nese to s sebou spoustu výhod, ale není tak cenově výhodné jako v jiných zemích.

Guest houses jsou výborným způsobem ubytování. Někdy je to celý hotel, někdy jen pokojík v rodině. Obecně platí, že nejpohodlnější je využít kontaktů a služeb cestovních kanceláří. Ty totiž spolupracují s luxusními komplexy v nejžádanějších letoviscích. Kromě toho nabízí i řadu menších klidnějších hotelů. Hotely se určitě vyplatí rezervovat předem a rezervaci ještě potvrdit. Stejně je tomu u národních parků, kde se musíte objednat dopředu.

Jelikož má ostrov několika tisíciletou historii, o prastaré památky tu není nouze. Tomu svědčí i počet památek, které jsou součástí dědictví UNESCO, jako je např. skalní chrám v Dumbulla, což jsou jeskyně s buddhistickými malbami z 18.století nebo Alahena Podivena, zavlažovací jezero již z 12.století. Dalšími skvosty jsou buddhistické chrámy. Jsou mystické a pochází ze 14. až 18. století. Jsou to Natha Devale, Lankatilleke, Embekke nebo Degaldoruwa.

Hlavním městem Srí Lanky je Colombo, které je z hlediska historického lahůdkou. Ovšem  mezi 11. a 13. stoletím byla hlavním městem ostrova Polonnaruwa, kde se nachází vodní nádrž z 12. století. V metropoli z 5. století jménem Anuradhapura je nejstarší strom na světě. V minulosti toto místo bylo sídlo králů. Další pozoruhodností je Negomba, nazývána ‘Malý Řím‘. Tato rybářská vesnička nacházející se u Hamiltonova kanálu je idylickým místem s dokonalými klidnými plážemi a chutnými mořskými plody.

Původními obyvateli Srí Lanky ježícího na ostrově Cejlon byli Veddové. Ostrov později začali okupovat Sinhálci, dále Tamilové. Ostrov během let ovládali Portugalci, Nizozemci a Britové. V roce 1972 se země stala republikou a přejmenovala se podle sinhálského názvu Cejlonu – Srí Lanka. Tamilové byli utlačováni, dokonce měli být přestěhováni do Indie. Ti se nejdříve bránili vytvořením hnutí, poté založili celou organizaci Tygři osvobození tamilského Ílámu. Tamilská otázka přerostla v roce 1983 v občanskou válku, jejíž konec se řeší dodnes.

Vodní dovádění

Srí Lanka skýtá plno možností zábavy. Pokud jste vyznavači vodních sportů, jste na správném místě. Ideální je Hikkaduwa či Tangalle. Pod vodou můžete pozorovat korálové útesy či vraky lodí. Východní pobřeží a oblast okolo Basses jsou pro potápění také ideální, ale často jsou zakázané. Surfování je vhodné v zálivu Arugam, toto místo bylo často zakázané kvůli tamějším bojům. Další možností využití vodních sportů je řeka poblíž Kytulgaly, která svádí k raftingu, mimo jiné je to místo, kde se natáčel film Most přes řeku Kwai.

Další sportovní vyžití

Ostrov je jako stvořený pro  cyklistiku, ovšem horská kola tu budete hledat podstatě marně. Půjčovny kol na Srí Lance jsou, ale kola jsou zastaralá a nepohodlná. Obdivovat překrásnou přírodu je možné také při procházce. Pěší turistika je stále oblíbenější, ale zatím ne tolik organizovaná. Užít si můžete i golf. Kvalitní golfové hřiště je Nuwara Eliys, další je poblíž Kandy. Kromě sportu si můžete zameditovat v přírodě. V letoviscích se pořádají kurzy. Už jen pobyt na ostrově je ozdravnou kúrou. Příroda je opravdu doslova úchvatná. To se týká fauny i flóry. O tom svědčí i velké množství přírodních rezervací i parků.

Slavnosti a svátky

Další specialitou ostrova jsou svátky.  Na ostrově jsou aktivní 4 náboženství a  s tím se pojí 26 svátků, které se řídí většinou lunárním kalendářem. Ať už přijedete kdykoliv, na nějaký svátek pravděpodobně narazíte. Jsou to svátky buddhistické, hinduistické, muslimské i křesťanské.

Srí Pada

Společnou tradicí všech je návštěva hory Srí Pada (2 224 m n. m), česky Svatá stopa, kde je ve skále vidět otisk chodila. Křesťané jsou přesvědčeni, že chodilo patří Adamovi, buddhisté Buddhovi, hinduisté Kršnovi a muslimové Aláhovi. A pokud se  na túru vydáte i vy, bude patřit i vám.

Exotika

Kuchyně na Srí Lance nabízí plno gurmánských specialit a lahůdek. Skládá se z ovoce a zeleniny, kokosových ořechů, mořských plodů, ke všemu se popíjí cejlonský čaj. Tamní speciality ovlivnily národy, které měly se Srí Lankou co do činění. Byli to Arabové, Indové, Holanďani či Angličané. Vliv jednotlivých kuchyní se dodnes promítá v pokrmech domorodců a tvoří zajímavé směsi chutí. Hlavní vliv má pochopitelně kuchyně indická, v mnoha ohledech jsou obě kuchyně totožné. Jedinou nevýhodou tamní kuchyně je doba přípravy. V restauracích se pokrmy připravují opravdu dlouho, proto je možné si jídlo objednat dopředu a poté přijít v domluvenou dobu. Ostrovní kuchyně je pestrá, chutná a exotická. Proto by byla škoda této jedinečné šance na netradiční lahůdky nevyužít.

Rýže s kari

Nejznámějším jídlem je rýže a karí. Že to jídlo znáte? To se mýlíte. České kari s rýží se tomu srílanskému moc nepodobá. V tom srílanském převažuje rýže, karí  je často ostré a má soustu příchutí. Oproti Indii je karí v tamním podání méně pálivé, ale záleží na výběru. Pokud se vám do úst dostane pálivá porce, není účinné zapíjet takové sousto vodou, lepší je zajíst ho rýží, nějakým jogurtem či obyčejnou okurkou. Pomáhá také nastrouhaný kokos. Pokud je pro vás porce málo pálivá, stačí dochutit trochou pol sambol. Tato příloha obsahuje kokos, chilli a další koření. To vše bývá součástí porce. Z příloh jsou ke karí na výběr ryby, čerstvé či sušené maso nebo zelenina, pro vegetariány Thali, pro gurmány Ambul thiyal, což je nejčastěji nálev z tuňáka, kterému se přezdívá ‘kyselé rybí karí‘.

Ostatní místní pochoutky

Dalším pokrmem, který musíte ochutnat buď k snídani nebo k menší večeři, je Hopper, což je omeleta usmažená na ohni. Původně holandské jídlo Lamprai je rýže, maso a zelenina v banánovém listu. Pokud si objednáte short eats, dostanete různé čínské rolády a placičky s jinými lehkými pokrmy, kterými se obloží talíř. Srílanská kuchyně obsahuje kromě rýže také nudle, různé druhy palačinek a mořských plodů všeho druhu. Domorodci jsou zvyklí na obědy z domu, většinou to bývá již zmiňovaná rýže a karí.

Sladké

Ze sladkostí je oblíbené Wattalappam, pudink připomínající karamel nebo Kiri peni, což je tvaroh z buvolího mléka s medem nebo se sirupem. Sladkostem se říká rasa-kavili. Ostrov je bohatý na zeleninu i ovoce. Oblíbené jsou melouny, avokádo či papája. Z ovoce woodapples se vyrábí nápoje nebo srílanský džem. Ovoce rambutam, které je  příbuzné švestkám, je tak oblíbené, že si jej pěstitelé musí chránit před zloději.

Pití

Veškeré jídlo se zde vychutnává rukama, což přináší další nevšední zážitek. K dobrému jídlu se nesmí zapomenout na dobré pití. Nejznámější tekutinou a obchodním artiklem je čaj. Domorodci popíjí ‚milk tea‘, což je čaj s mlékem a cukrem. Objednat si můžete i kávu, ale málokdy vám donesou to, co si vy od kávy slibujete. Čaj je ale jistota. Z alkoholických nápojů je oblíbené pivo, v době některých svátků se ale nesmí prodávat. Dále nápoj Toddy, ten se vyrábí z kokosových palem, a Arak, což je zkvašené Toddy.

 


Nalezeno 23 582 termínů dovolené.

Řadit dle 
Cena od 41 420 Kč
Last Minute (cena za osobu od 41 420 Kč)

Anilana Passikudah

Země:  Srí Lanka
Oblast: 

Termín zájezdu: 04.04.-13.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Snídaně
Délka pobytu: 10 dní
Doprava: Letecky

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
01.04.-10.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 5% Last Minute od 44 640 Kč
Detail zájezdu
02.04.-11.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 9% Last Minute od 42 980 Kč
Detail zájezdu
03.04.-12.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 5% Last Minute od 44 640 Kč
Detail zájezdu
04.04.-13.04.2017
Letecky
Sleva 7% Last Minute od 41 420 Kč
Detail zájezdu
05.04.-14.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 9% Last Minute od 42 980 Kč
Detail zájezdu
Cena od 24 840 Kč
Last Minute (cena za osobu od 24 840 Kč)

Villa Ocean View (HB)

Země:  Srí Lanka
Oblast: Waduwa

Termín zájezdu: 18.04.-28.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Polopenze
Délka pobytu: 11 dní
Doprava: Letecky (Bratislava)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
18.04.-28.04.2017
Letecky (Bratislava)
Sleva 5% Last Minute od 28 490 Kč
Detail zájezdu
18.04.-02.05.2017
Letecky (Bratislava)
Sleva 4% Last Minute od 33 340 Kč
Detail zájezdu
25.04.-05.05.2017
Letecky (Bratislava)
Sleva 5% Last Minute od 28 490 Kč
Detail zájezdu
25.04.-09.05.2017
Letecky (Bratislava)
Sleva 4% Last Minute od 33 340 Kč
Detail zájezdu
02.05.-14.05.2017
Letecky (Praha)
Sleva 6% Last Minute od 29 840 Kč
Detail zájezdu
Cena od 30 205 Kč
Last Minute (cena za osobu od 30 205 Kč)

Heritance Ahungalla

Země:  Srí Lanka
Oblast: 

Termín zájezdu: 18.04.-23.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: All Inclusive
Délka pobytu: 6 dní
Doprava: Letecky (Praha)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
18.04.-23.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 9% Last Minute od 34 713 Kč
Detail zájezdu
18.04.-25.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 15% Last Minute od 38 638 Kč
Detail zájezdu
18.04.-27.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 6% Last Minute od 46 852 Kč
Detail zájezdu
18.04.-27.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 6% Last Minute od 42 091 Kč
Detail zájezdu
18.04.-25.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 17% Last Minute od 34 791 Kč
Detail zájezdu
Cena od 35 278 Kč
Last Minute (cena za osobu od 35 278 Kč)

Vivanta by Taj Bentota

Země:  Srí Lanka
Oblast: Bentota

Termín zájezdu: 11.04.-19.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Snídaně
Délka pobytu: 9 dní
Doprava: Letecky (Praha)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
11.04.-21.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 8% Last Minute od 48 071 Kč
Detail zájezdu
11.04.-19.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 17% Last Minute od 38 981 Kč
Detail zájezdu
11.04.-25.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 7% Last Minute od 46 222 Kč
Detail zájezdu
11.04.-21.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 5% Last Minute od 77 222 Kč
Detail zájezdu
11.04.-19.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 11% Last Minute od 62 302 Kč
Detail zájezdu
Cena od 38 400 Kč
Last Minute (cena za osobu od 38 400 Kč)

Era Beach by Jetwing

Země:  Srí Lanka
Oblast: Hikkaduwa

Termín zájezdu: 04.04.-13.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Snídaně
Délka pobytu: 10 dní
Doprava: Letecky

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
01.04.-10.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 13% Last Minute od 41 650 Kč
Detail zájezdu
02.04.-11.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 17% Last Minute od 39 960 Kč
Detail zájezdu
03.04.-12.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 13% Last Minute od 41 650 Kč
Detail zájezdu
04.04.-13.04.2017
Letecky
Sleva 8% Last Minute od 38 400 Kč
Detail zájezdu
05.04.-14.04.2017
Letecky
Sleva 17% Last Minute od 39 960 Kč
Detail zájezdu
Cena od 33 180 Kč
Last Minute (cena za osobu od 33 180 Kč)

Amaya Beach Resort and Spa

Země:  Srí Lanka
Oblast: 

Termín zájezdu: 04.04.-13.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Snídaně
Délka pobytu: 10 dní
Doprava: Letecky (Praha)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
01.04.-10.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 8% Last Minute od 36 420 Kč
Detail zájezdu
02.04.-11.04.2017
Letecky
Sleva 13% Last Minute od 34 760 Kč
Detail zájezdu
03.04.-12.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 8% Last Minute od 36 420 Kč
Detail zájezdu
04.04.-13.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 9% Last Minute od 33 180 Kč
Detail zájezdu
05.04.-14.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 13% Last Minute od 34 760 Kč
Detail zájezdu
Cena od 28 340 Kč
Last Minute (cena za osobu od 28 340 Kč)

Jetwing Sea

Země:  Srí Lanka
Oblast: Negombo

Termín zájezdu: 04.04.-13.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Snídaně
Délka pobytu: 10 dní
Doprava: Letecky (Praha)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
01.04.-10.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 8% Last Minute od 31 580 Kč
Detail zájezdu
02.04.-11.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 13% Last Minute od 29 920 Kč
Detail zájezdu
03.04.-12.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 8% Last Minute od 31 580 Kč
Detail zájezdu
04.04.-13.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 10% Last Minute od 28 340 Kč
Detail zájezdu
05.04.-14.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 13% Last Minute od 29 920 Kč
Detail zájezdu
Cena od 39 030 Kč
Last Minute (cena za osobu od 39 030 Kč)

Sun Aqua Passikudah

Země:  Srí Lanka
Oblast: 

Termín zájezdu: 04.04.-13.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Snídaně
Délka pobytu: 10 dní
Doprava: Letecky (Praha)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
01.04.-10.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 11% Last Minute od 42 270 Kč
Detail zájezdu
02.04.-11.04.2017
Letecky
Sleva 15% Last Minute od 40 610 Kč
Detail zájezdu
03.04.-12.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 11% Last Minute od 42 270 Kč
Detail zájezdu
04.04.-13.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 8% Last Minute od 39 030 Kč
Detail zájezdu
05.04.-14.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 15% Last Minute od 40 610 Kč
Detail zájezdu
Cena od 40 530 Kč
Last Minute (cena za osobu od 40 530 Kč)

Maalu Maalu Resorts and Spas

Země:  Srí Lanka
Oblast: 

Termín zájezdu: 04.04.-13.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Snídaně
Délka pobytu: 10 dní
Doprava: Letecky (Praha)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
01.04.-10.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 7% Last Minute od 43 790 Kč
Detail zájezdu
02.04.-11.04.2017
Letecky
Sleva 10% Last Minute od 42 110 Kč
Detail zájezdu
03.04.-12.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 7% Last Minute od 43 790 Kč
Detail zájezdu
04.04.-13.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 7% Last Minute od 40 530 Kč
Detail zájezdu
05.04.-14.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 10% Last Minute od 42 110 Kč
Detail zájezdu
Cena od 33 290 Kč
Last Minute (cena za osobu od 33 290 Kč)

Mermaid Hotel and Club

Země:  Srí Lanka
Oblast: Beruwela

Termín zájezdu: 04.04.-13.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: All Inclusive
Délka pobytu: 10 dní
Doprava: Letecky

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
01.04.-10.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 5% Last Minute od 37 400 Kč
Detail zájezdu
02.04.-11.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 9% Last Minute od 35 710 Kč
Detail zájezdu
03.04.-12.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 5% Last Minute od 37 400 Kč
Detail zájezdu
04.04.-13.04.2017
Letecky
Sleva 9% Last Minute od 34 160 Kč
Detail zájezdu
05.04.-14.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 9% Last Minute od 35 710 Kč
Detail zájezdu