Dovolená - Thajsko

Thajsko se již dlouhou dobu řadí mezi nejoblíbenější turistické destinace jihovýchodní Asie. Tuto přízeň Thajsku zajistila rozmanitá kultura, nádherné písčité pláže, kvalitní služby a příjemné podnebí. Ke skvostům Thajska se řadí také thajské hlavní město Bangkok s chrámovými komplexy Wat Po s nejdelší sochou ležícího Buddhy, Wat Tramit se zlatou sochou Buddhy nebo Mramorový chrám. Thajsko znamená přírodní ráj i pestrý noční život s množstvím zábavních příležitostí. Dovolená v Thajsku vám umožní poznat jak chutná různorodá thajská kultura, kuchyně i co obnáší tradice léčitelství. Absolvovat nepřekonatelnou thajskou masáž je téměř povinností každého turisty.

Lidé v Thajsku

Obyvatelé Thajska jsou proslulí svou vlídností a zájmem o své okolí. Jsou to lidé upřímní, veselí a společenští. Rádi se seznamují s cizinci a velmi je potěší Váš zájem o jejich kulturu a jazyk. I přes svou otevřenost však musí dodržovat určitá pravidla typická pro jejich společnost. To platí například pro návštěvy chrámů a klášterů. Před vchodem se vždy zujte, sedněte si nejlépe do tureckého sedu a dávejte si pozor na to, aby Vaše nohy nesměřovaly přímo k soše Buddhy. Další důležitou situací je náhodné setkání s panovníkem. Thajci dodržují následující zásadu – panovníkova musí být ve vyšší úrovni než ta jejich.

Reklama: letenky levně


Úředním jazyk je thajština, proto nic nezkazí, když se naučíte pár základních thajských slovíček. Místní lidi tím velmi potěšíte. Domluvíte se zde také anglicky, většina ukazatelů, které označují hlavní turistické atrakce a trasy, jsou psány anglicky.

Cestovní doklady, víza do Thajska

Při cestě do Thajska určitě nezapomeňte na svůj pas. Ale pozor, pas musí být platný ještě půl roku po návštěvě země. Hodí se samozřejmě karta pojištěnce a alespoň jeden další doklad totožnosti. Nikdy nevíte, co se může přihodit.
Vízum lze získat na thajském velvyslanectví v Praze a poplatek činí asi 700 Kč. Platnost tohoto víza je většinou 60 dní, ale na místě je možno jej prodloužit.

Reklama: letenky

Celní předpisy

Při cestě do země si můžete vzít téměř všechny osobní věci v přiměřené míře. Avšak, je zakázán dovoz střelných zbraní, pornografie, drog a výbušnin. Omezován je dovoz komunikačních zařízení, kosmetiky, fauny a flóry.
Skoro žádná omezení neplatí pro dovoz a vývoz cizích měn, avšak šeky a směnky musí být vyměněny v bance do 15 dnů po příletu.
Přísná pravidla zde platí pro ty, kteří se pokusí pašovat nepovolené zboží. Ti, kteří budou přistiženi při pokusu o bezcelní odbavení zboží, jež podléhá clu a zboží, jež je pro dovoz a vývoz zakázané, zaplatí pokutu. Výše pokuty je stanovena na čtyřnásobek ceny tohoto zboží a cla. Následuje zabavení zboží.

Pro vývoz dále platí ty stejné předpisy jako pro dovoz. Pokud si budete chtít odvézt nějaký suvenýr s náboženskou tématikou, většinou sošku Buddhy, musíte si zažádat o povolení. Další legální suvenýry nejsou nijak omezeny.

Oblečení

V Thajsku neplatí žádné zvláštní omezení týkající se oděvů, kromě návštěvy chrámů. Na tyto místa vstupujte ve vhodném oblečení se zahalenými rameny a koleny.

Pro pobyt v Thajsku se doporučuje lehké, prodyšné oblečení a samozřejmě kvalitní boty. Pokud budete cestovat do vnitrozemí a do výše položených měst, přibalte si nepromokavou bundu a svetr. V těchto místech může někdy teplota klesnout pod nulu. Samozřejmostí jsou ochranné prostředky jako repelent, opalovací krémy, sluneční brýle a pokrývka hlavy.

Reklama: Dovolená v Thajsku

Zdravotnictví a pojištění

Zdravotní péče v Thajsku je na velmi vysoké úrovni a velká města jako Bangkok poskytují kvalitní lékařskou péči. V odlehlých oblastech je zdravotní péče hůře dostupná. V případě naléhavého zranění Vám péči poskytnou také ve vojenských nemocnicích. Velkou výhodou je dostupnost léků v lékárnách. Léky dostanete bez předpisu a velmi levně.

Nezbytnou záležitostí je zajištění zdravotního pojištění. To Vám zařídí cestovní kancelář nebo Vaše pojišťovna.

 

Thajsko je zemí s relativně příznivým a příjemným podnebím, a tudíž vhodnou pro celoroční cestování. Thajské podnebí je tropické, je známé svými vysokými teplotami a také vlhkostí.

Největší vliv na podnebí mají takzvané monzuny, což jsou větry, které mění směr se změnou ročního období. V létě přináší vlhký vzduch z oceánu na pevninu, a v zimě suchý vzduch z pevniny do moře. Střídají se zde tři roční období. Období horka, období chladna a období dešťů.

V červnu se v Thajsku setkáme s vlivem Jihozápadního monzunu, jež s sebou přináší počasí období dešťů trvající přibližně do konce září. Nemusíte se ale ničeho bát, toto období je rovněž vhodné pro turismus. Srážky se vyskytují jen na velmi krátký čas, často jen na hodinu nebo noc. Období dešťů je známé svou zemědělskou aktivitou a také největším počtem rozmanitých festivalů a národních oslav. Nejideálnějším obdobím pro návštěvu Thajska je listopad – březen, kdy se teploty pohybují okolo 30 stupňů Celsia, což je velmi příjemná teplota. Nejméně vhodným obdobím pro návštěvu Thajska je období veder březen - červen, kdy teploty dosahují mnohdy až 40 stupňů Celsia a v tomto počasí stoupá i vlhkost vzduchu. Celoročně je v Thajsku vysoká vlhkost vzduchu, přibližně 65 – 80%.

Počasí v Thajsku a průměrné teploty

Průměrné denní teploty v Thajsku se pohybují okolo 30 stupňů Celsia a teplota moře celoročně okolo 27 – 29 stupňů Celsia. No není, to nádhera?

Dávejte si u počasí pozor na výkyvy teplot, zvlášť pokud cestujete do výše položených oblastí. Teploty zde mohou klesnout až pod 10 stupňů Celsia. V čím větší nadmořské výšce se nacházíte, tím je počasí chladnější a rozdíly mezi denními a nočními teplotami větší. Čím dále od mořského pobřeží, tím jsou teploty v Thajsku vyšší a hůře snesitelnější. Na pobřeží je klima vždy mírnější díky stále přítomnému vánku.

Pokud zrovna prší, nezalekněte se a vydejte se v tomto počasí na výlet například do Bangkoku, navštivte proslulé chrámy nebo jeden ze světově známých národních parků.

V každém případě samozřejmě platí – nezapomeňte do Thajska na kvalitní sluneční brýle a ochrannou kosmetiku.

 

Doprava do Thajska

V dnešní technické době již není problém s dopravou do takto vzdálených zemí. Stejně jako většina turistů určitě zvolíte leteckou dopravu. Je to nejpohodlnější a také nejbezpečnější možnost, jak se do Thajska dopravit. V poslední době Thajsko zažívá rozvoj letecké dopravy a vzniká stále nové a nové letecké společnosti, takže máte z čeho vybírat. Liší je jen ceny a také komfort cestování. Let z České republiky do hlavního města Bangkoku trvá cca 12 hodin a ceny letenek se liší dle letecké společnosti a období, kdy se rozhodneme vycestovat. Již není nutné vycestovat jen s cestovní kanceláří, stále více se rozmáhá takzvané cestování na vlastní pěst, kdy si návštěvník zakoupí jen zpáteční letenku s tím, že potřebné záležitosti zařídí až na místě.

Cena dovolené v Thajsku

Určitě vás především zajímá, na kolik taková dovolená vyjde. Cestovní kanceláře nabízení nepřeberné množství zájezdů a kombinací, takže vybrat si není až tak jednoduché. Rozhodnout se můžeme jak pro pobytový zájezd, vhodný zejména pro rodiny s dětmi, tak pro poznávací zájezd, vhodný pro návštěvníky toužící po poznání celé země a jejich nejslavnějších míst.

Pobytový zájezd na 12 dní ve tříhvězdičkovém hotelu se snídaní Vás vyjde přibližně na 30 000 – 35 000 Kč. Pokud máte dítě do dvanácti let, je zde možnost uplatnit velmi výhodné slevy. Jestliže patříte k turistům, jež nemají vysoké nároky na ubytování, dostanete se určitě pod hranici 30 000 Kč za 12 dní. V každém případě je nutné připočíst k celkové ceně letištní, palivové a pobytové poplatky, což může být někdy nepříjemné, ale je to nutnost. Jestliže Vás láká cestování Thajskem, zvolte poznávací zájezd. Ten Vás ale přijde dráž. Běžné ceny poznávacích zájezdů se pohybují od 35 000 nahoru, dle rozsahu navštívených míst a počtu dní. Pokud s sebou berete Vaše dítě, budete muset platit plnou cenu i za něj. Slevy se na poznávací zájezdy většinou nevztahují.

Doprava v Thajsku

Jelikož většinou nemáte vlastní dopravní prostředek k dispozici, určitě Vás bude zajímat vnitrostátní doprava. Je stejná jako země samotná. Pestrá, zmetená, ale veselá. Nejčastějším dopravním prostředkem je autobus. Jezdí dlouho do noci a jsou poměrně levné. V Thajsku platí nepsané pravidlo: smlouvat, smlouvat, smlouvat. Smlouvání je tradiční součástí místního koloritu, ale je lepší si nesedat do vozu předtím, než je dohodnuta cena za dopravu. Nemůžete odletět z Thajska, pokud se nesvezete v jednom z tradičních thajských dopravních prostředků: rikša a tuk – tuk. Tyto barevné tříkolky se staly poznávacím znamením Thajska i přesto, že jsou pro poznávání města naprosto nevhodné svou velikostí a omezenou možností výhledu. Přesto, kdo to neokusil, jako by v Thajsku nebyl. Všeobecně je doprava v Thajsku cenově velmi dostupná, hlavním aspektem je vzájemná domluva, mnohdy na způsob našich předků, tedy rukama a nohama.

 

Možností, kde se v Thajsku můžete ubytovat je celá řada. Luxusní hotely, penziony, bungalovy, či kempy. Stačí si jen vybrat. Thajsko se pyšní luxusními hotely, které Vám nabídnou veškerý komfort a pohodlí. Naleznete v nich nejen ubytovací zařízení, ale taky společenské vyžití v podobě barů, bazénů, sportovních center a značkových butiků. Ubytovaní v penzionech a hotelích střední cenové třídy rovněž nabízí kvalitu, čistotu a velmi příjemný personál. Nejlevnější ubytovací zařízení nalezete spíše ve vnitrozemí a budete se muset smířit se společným sociálním zařízením a nevelkou čistotou. Pojďme si ale nyní podrobně rozebrat všechny dostupné možnosti ubytování.

Reklama: Dovolená v Thajsku

Penziony, ubytovny v Thajsku

Ubytování v penzionech a ubytovnách patří k nejrozšířenějším variantám ubytování. Většina penzionů se nachází v hojně navštěvovaných turistických lokalitách a u pobřeží. Kvalita ubytování je velmi dobrá, některé komplexy nabízení doplňkové služby jako bazény a restaurace. Pokoje bývají plně klimatizované a čisté. Samozřejmě, i zde platí, že kvalita ubytování závisí na lokalitě a typu zařízení. Pokud chcete opravdu ušetřit, budete se muset spokojit jen se základním vybavením a společným sociálním zařízením. Má to ovšem své výhody. Ušetřené peníze lze investovat do zábavy a cestování.

Thajské národní parky a kempy

Ubytování v národních parcích a kempech je vhodné hlavně pro mladé lidi toužící po dobrodružství a v posledních letech se velmi rozmáhá. Ubytování je možné ve vlastních stanech a v bungalovech. Nezapomeňte na to, že téměř každý národní park má přesně vymezená místa, kde lze složit hlavu, proto je nutná rezervace předem a hlavně domluva. Pokud se rozhodnete pro tuto variantu, určitě si přibalte přípravky proti hmyzu, moskytiéru spacák.

Tradiční thajské hotely

Pokud toužíte poznat thajskou kulturu ze všech stran, volte tradiční hotel v thajském stylu. Poznáte je díky specifickým znakům, jež zdobí budovu a okolí hotelu. Pokoje jsou střídmě vybavené, ale v dostačující míře zajišťující pohodlí. Připlatit si můžete za klimatizovaný pokoj vybavený televizorem, ledničkou a tekoucí teplou vodou. V hojně navštěvovaných oblastech jsou tyto hotely obvykle kvalitnější a lépe vybavené.

Prázdninové resorty

Takzvané resorty naleznete v téměř každé turistické lokalitě. Většinou jsou umístěné mimo městský ruch a stávají se tak oázou báječného klidu pro celou rodinu. Můžete zde očekávat příjemnou obsluhu, která Vám splní všechny Vaše přání a chutné pokrmy pyšnící se tou nejvyšší kvalitou. Tak jako v jiných zemích i zde v Thajsku nabízejí resorty nekonečné možnosti zábavy. Sauny, tenisové kurty, bazény, možností je opravdu mnoho.

Ubytování v luxusních hotelech v Thajsku

Luxusních hotelů v Thajsku najdete celou řadu. Vesměs nabízejí jen tu nejvyšší kvalitu, jak ubytování, tak služeb zákazníkům. Hotely těch cenových kategorií poskytují opravdový luxus: milibary na pokojích, obchodní centra, wellness centra a také světovou kuchyni. Tyto hotely ale naleznete jen ve větších městech jako je Bangkok, Chiang Rai, Hat Yai, Kanchanaburi. A na jaké hotely vlastně můžete narazit? Nepřehlédnete Hilton, Holiday Inn anebo Royal Garden.

Reklama:levné letenky

Orientační ceny ubytování v Thajsku

Nejlevnější ubytování v Thajsku seženete dokonce pod 100 bahtů za noc (100Bahtů = cca 56 Kč), ubytování ve střední třídě vás vyjde na něco kolem 500 bahtů za noc a v luxusních hotelích na Vás čekají mnohdy i závratné částky. Ubytovat se také můžete ve stylových bungalovech z čistě přírodních materiálu, kde Vás vyjde noc okolo 200 bahtů.

 

Thajsko je vyhlášené svými nízkými cenami. Mnoho turistů sem jezdí za výhodnými nákupy na tržnicích a taky se zde dá vyžít s poměrně malým obnosem peněz. Světoznámé jsou místní tržnice s replikami značkových oděvů, hodinek, bot, kosmetiky, parfémů. Výběr je nekonečný.

Aktuální kurz měny

Aktuální kurz thajské měny na začátku roku 2008 byl cca 55,58 Kč za 100 thajských Bahtů, což znamená 50 – 60 haléřů za 1 thajský Baht. V Thajsku lze platit také americkými dolary, jak je v turistických oblastech zvykem. Hotovost si můžete vyměnit v kterékoliv bance a také v hotelu. Při cestě do odlehlejších částí země je lepší mít u sebe místo kreditní karty hotovost.

Pokud se rozhodnete pro nákup suvenýrů nebo jen potěšit své smysly, nízké ceny Vás opravdu překvapí, ale i tak je nutné smlouvat. To je pro Thajsko typické.

Ceny volání

Co Vás ale nemusí potěšit jsou ceny volání do České republiky - informace z počátku roku 2008:

Pokud vlastníte SIM kartu společnosti Telefonica O2, bude Vás 1 minuta hovoru do ČR stát něco kolem 49 korun a textová zpráva 12 Kč. S T-Mobile Vás volání a sms vyjdou o něco málo levněji, asi 47 korun za minutu volání, za textovou zprávu pak zaplatíte 11 korun. Se společností Vodafone za hovor zaplatíte téměř stejné částky jako u předchozích operátorů, ceny se pohybují od 45 – 48 korun na minutu ve špičce, 40 – 42 korun mimo špičku. Cena textové zprávy se pohybuje kolem 10 korun.

Pokud Vás zajímají orientační ceny potravin a jiného zboží, čtěte dále.

Potraviny

Ceny jídel na tržnicích se pohybují okolo 30 – 40 bahtů, v lepších restauracích se pak najíte za 50 – 80 bahtů. Rozdíl je v tom, že v lepších restauracích můžete na smlouvání zapomenout, zde jsou ceny pevně stanoveny. Stejně jako v zemích západu i zde už pronikl hit McDonalds a podobných rychlých občerstvení. My ale doporučujeme okusit tradiční thajské pečené nudle, které si můžete dát téměř všude a stojí okolo 20 – 30 bahtů.

Nápoje

Všeobecně se doporučuje kupovat balenou vodu, přijde Vás přibližně na 10 – 20 bahtů. Cena piva se pohybuje okolo 40 – 50 bahtů. Z dalších nápojů je velmi zajímavý oranžový sladký čaj s kondenzovaným mlékem a velmi chutné jsou čerstvé ovocné šťávy ( cca 20 bahtů ).

Další orientační ceny, které by Vás mohly zajímat

Půjčení vybavení pro šnorchlování:    cca 20 bahtů
Vstupné do zábavních parků:        cca 50 bahtů
Vstupné do královského paláce:    cca 200 bahtů
Jízdenka ( městská doprava ):    cca 5 – 10 bahtů
Pronájem automobilu:        800 – 1500 bahtů/den
Využití internetu:            30 – 50 bahtů/hodina
Celodenní výlet se stravou:        cca 250 bahtů

 

Nejzdravější, nejpestřejší, nejchutnější a zároveň nejméně náročná. Tyto všechny vlastnosti zároveň může mít jen jediná kuchyně na světě a je to právě ta thajská.
Obyvatelé Thajska jsou společenští lidé, možná právě proto neradi jedí sami. Jídlo je pro ně něco jako každodenní rituál, při kterém se celá rodina a známí sejdou a společně si užívají chutných pokrmů. Jelikož Thajsko je země s bohatou kulturou, i při jídle místní lidé dodržují určitá nepsaná pravidla a zvyky. Pokrmy jsou tak zdravé, že přibýt na váze je nemožné.

Charakteristika thajské kuchyně

Tradičním thajským pokrmem je samozřejmě rýže, ale pozor, v Thajsku jí existuje mnoho druhů.  Nejběžnějším typem rýže je takzvaná rýže khao, je nejdostupnější a také nejlevnější. Také rýže khao má mnoho odrůd a způsobů přípravy. Rozšířená je také lepkavá rýže. Používá se k přípravě některých speciálních pokrmů. Pokud si chcete doopravdy pochutnat a poznat thajskou kuchyni se vším všude, nenechte svým chuťovým buňkám ujít takzvanou rýži khao hawm máli neboli rýže jasmínová. Tato odrůda je nejkvalitnější a láká svou nádhernou vůní. Chutí je možná trochu sladší, ale o to zajímavější.

Thajská kuchyně je proslavená především svou ostrou a kořeněnou chutí. Nejpoužívanější surovinou je chilli, česnek a také kari koření. Setkat se můžete také s kokosovým mlékem, arašídy a nejrůznějšími, vždy čerstvými, bylinkami. Z masa je velmi oblíbené vepřové, drůbeží a především také rybí maso a další plody moře. Mezi speciality místní kuchyně patří například polévky s garnáty, vepřové kari s baklažány, rýžové nudle s masem nebo rybou a samozřejmě míchaná zelenina připravená na typické pánvi Wok.

K hlavnímu chodu téměř vždy dostanete čerstvý zeleninový salát, někdy také s masem. Dochutit se dají omáčkami a citrónovou šťávou. Jelikož jsou chuťově velmi náročné, doporučuje se zakončit oběd čerstvým ovocem ( pappaya, tangerine, kokos ) nebo kouskem zeleniny ( baklažán, taro, salát ). Žízeň můžete zahnat výběrem jednoho z mnoha druhů čerstvých ovocných džusů, místní kávou nebo thajským pivem.

Pravidla stolování

Obyvatelé Thajska velmi dbají na etiku během jídla. Dbejte na správné držení vidličky – vždy v levé ruce. Pravá ruka je nečistá, používá se k omývání intimních partií po vykonání potřeby a smí se v ní držet jen lžíce. Většinou se podávají všechny chody najednou ve větších miskách a všichni si z nich společně nabírají to, na co mají chuť. Kromě vidličky můžete také použít tradiční hůlky, ale chce to trochu cviku a šikovnosti.

 

Thajsko je zemí nesmírně velkorysou co se týče zajímavých, ne-li nádherných míst a zábavy. Vybere si vskutku každý.  V Thajsku se snoubí tradice i moderní umění, průzračné moře na jihu, tajemné dálky severu, Bangkok Vás uchvátí svými dvěmi tvářemi – noční a denní. Pojďme si společně ukázat pár zajímavých míst, která si určitě nenechte ujít.

Reklama:levné letenky

Bangkok

Jak bývá zvykem, začneme hlavním městem Thajska. Počet obyvatel v posledních letech stoupnul až na neuvěřitelných šest milionů. Bangkok je významnou a moderní metropolí jihovýchodní Asie. Nedá se něm říci, že je to krásné město, ale uchvátí Vás svou historií, jež o sobě dává vědět téměř na každém kroku. Původní název města zní příznačně Krung Thep, což znamená Město andělů.

Bangkok je všeobecně rozdělován na dvě části – východní  a západní část. Východní částí se rozumí samotný Bangkok, v jehož staré části se nachází většina starých chrámů a paláců a také čínská a indická čtvrť. Čínská čtvrť je známá svými úzkými uličkami se stánky nabízejícími nejrůznější suvenýry a zboží. Druhá část se nazývá Thonburi a do roku 1782 sloužila jako hlavní město.

Bangkok je směsicí lákadel všeho druhu. Moderní nákupní centra, zábavní parky, luxusní hotely, tržnice, diskotéky a domy lásky, to vše je pro Bangkok typické. Žije zde více než 10% veškerého obyvatelstva Thajska. V Bangkoku se nachází mnoho míst, která byste si určitě neměli nechat ujít.

Reklama: Dovolená v Thajsku

Královský palác a Wat Phra Kaeo

Tyto historické památky jsou pravým srdcem města. Komplex je ohraničen čtyřmi stěnami o délce cca 1 900 m. V celém areálu najdete velké množství  nádherných historických staveb a chrámů. Nejznámější je Wat Phra Kaeo neboli Chrám Smaragdového Buddy, kde je uložen nejposvátnější symbol Thajska – Smaragdový Buddha. Co to vlastně je? Malá soška vyrobená ze zeleného jadeitu, postavená na vysokém podstavci. Zvláštností je, že se každou sezónu převléká do jiného kostýmu, má je celkem tři.

Za zmínku také stojí jeden z nejstarších chrámů ve městě Wat Pho (zde se nachází jedna z největších atrakcí, a to ležící Buddha ), Národní muzeum a chrám Sanam Luang, kde mimo oslavy probíhají také kremace členů královské rodiny. Další zajímavá místa jsou například plovoucí trh Damnoen Sadduak a pozoruhodná čínská čtvrť.

 

Při cestě do Thajska se Vám jistě bude hodit znát pár základních frází, kterými místní obyvatele nejen potěšíte, ale také si obohatíte Vaši slovní zásobu.

Jedna               Nueng
Dva                   Song
Tři                     Sam
Čtyři                  See
Pět                    Ha
Šest                 Hok
Sedm              Jed
Osm                Pad
Devět              Gaaw
Deset              Sib
Dvacet            Yee sib
Třicet              Sam sib
Sto                  Nueng roi
Tisíc               Nueng pan
Ahoj                Sawaddee ka ( pozdrav ženě ), Sawaddee krab ( pozdrav muži )
Jak se máš?            Sabai dee mai?
Mám se dobře         Sabai dee krab / ka
Nemám se dobře   Pom di chan (muž), Pom di sabat (žena)
Děkuji                        Kob khun krab / ka
Ne                              Mai chay
Ano                            Chay
Prosím                      Karuna
Kolik?                       Town rai?
Hotel                         Rong ram
Restaurace             Ran a harn
Letiště                      Sanam bin
Levný                        Mai aw
Drahý                       Parny
Miluji tě                    Chun rux kun
Zlevníte z ceny?     Lod town rai?
Peníze                     Nguen
Přítel                        Puen
Muž                          Puchai
Žena                        Puying
Potápění                 Dam nam
Moře                        Ta la

 

Při vyslovení slova Thajsko se mnohým z nás vybaví liduprázdné pláže, skvostné palmy a nekonečné možnosti nákupů.

Reklama: levné letenky

Thajsko, ležící v samém srdci Orientu však nabízí mnohem, mnohem více. Thajsko je opravdovým rájem pro turisty milující tu pravou exotiku. Ať už se rozhodnete pro potápění, návštěvu jednoho z tisíců thajských ostrůvku, okušení nočního života nebo Vás prostě láká dokonalá dovolená, nebudete litovat.

Thajsko - unikátní destinace

Thajsko je místo, kam se lidé z celého světa stále vracejí a objevují nové krásy. Pokud se rozhodnete pro dovolenou v této destinaci, čeká Vás nekonečné dobrodružství, poznání odlišné kultury, okušení divoké a nespoutané přírody a v neposlední řadě také nezapomenutelné zážitky. Vydejte se s námi na cestu a poznejte nekonečné krásy této exotické země. Pojďme si spolu představit Thajsko.

Thajsko je cenově dostupná exotika

Thajsko je na dovolenou populární zejména v zimě, kdy je oblíbeným cílem turistů vyhledávajících exotickou dovolenou. I přestože se Thajsko nachází velmi daleko, je v porovnání s ostatními exotickými destinacemi levnější a tak do Thajska míří turisté za cenově dostupnou dovolenou.

Reklama: letenky levně

Bangkok, to pravé srdce Thajska

Hlavní město Thajska Bangkok bývá označováno jako ,,město andělů“. Bangkok byl založen v roce 1782 na řece Chao Phraya. Dnes je toto více než sedmimilionové město pulzující metropolí s věčně přetíženou dopravou a atmosférou chaosu, protkaného lákadly v podobě mnoha historických památek i zábavních lokalit. Navštívit můžete ZOO, nejrůznější muzea, rozlehlá barevná tržiště i parky v tradičním asijském stylu. Velkým lákadlem je zábavní park Ancient City a protější krokodýlí farma. Mezi nejvýznamnější památky Bangkoku patří Královský palác, Wat Phra Keo se sochou Smaragdového Buddhy, Palác Chitrlada, Wat Pho s kaplí Ležícího Buddhy, Chrám úsvitu Wat Arun a zlacená teaková budova Paláce Vimanmek.

Nejproslulejší lokality Thajska

Kromě hlavního města Bangkoku míří v Thajsku nejvíce turistů za překrásnými, bílým pískem pokrytými plážemi s typicky exotickým porostem v podobě vzrostlých zelených palem. Moře je při pobřeží Thajska nádherně čisté a rozmanitá podmořská fauna i flóra sem láká potápěče z celého světa. Samozřejmostí je špičkový turistický servis, jenž je pro turisty připraven. Nejnavštěvovanějšími lokalitami Thajska jsou Khao Lak, Koh Chang, Koh Lanta, Koh Samet, Koh Samui, Koh Tao, Krabi, Pattaya, Phi Phi a Phuket.

Reklama: letenky

 


Nalezeno 198 485 termínů dovolené.

Řadit dle 
Cena od 36 377 Kč
(cena za osobu od 36 377 Kč)

Chaweng Regent

Země:  Thajsko
Oblast: Koh Samui

Termín zájezdu: 24.03.-01.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Snídaně
Délka pobytu: 9 dní
Doprava: Letecky (Praha)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
24.03.-01.04.2017
Letecky (Praha)
od 51 745 Kč
Detail zájezdu
24.03.-02.04.2017
Letecky (Praha)
od 60 263 Kč
Detail zájezdu
24.03.-03.04.2017
Letecky (Praha)
od 62 411 Kč
Detail zájezdu
24.03.-31.03.2017
Letecky (Praha)
od 58 173 Kč
Detail zájezdu
24.03.-01.04.2017
Letecky (Praha)
od 58 345 Kč
Detail zájezdu
Cena od 30 674 Kč
Last Minute (cena za osobu od 30 674 Kč)

Samui Laguna

Země:  Thajsko
Oblast: Koh Samui

Termín zájezdu: 01.04.-08.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Snídaně
Délka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Praha)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
01.04.-11.04.2017
Letecky (Praha)
od 52 618 Kč
Detail zájezdu
01.04.-10.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 11% Last Minute od 40 748 Kč
Detail zájezdu
01.04.-06.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 8% Last Minute od 39 606 Kč
Detail zájezdu
01.04.-08.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 16% Last Minute od 35 047 Kč
Detail zájezdu
01.04.-09.04.2017
Letecky (Praha)
Sleva 11% Last Minute od 39 814 Kč
Detail zájezdu
Cena od 44 380 Kč
(cena za osobu od 44 380 Kč)

Baan Samui Resort

Země:  Thajsko
Oblast: Koh Samui

Termín zájezdu: 25.03.-03.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Snídaně
Délka pobytu: 10 dní
Doprava: Letecky (Praha, Vídeň)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
24.03.-05.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 49 480 Kč
Detail zájezdu
25.03.-03.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 44 380 Kč
Detail zájezdu
25.03.-06.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 49 480 Kč
Detail zájezdu
26.03.-07.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 49 480 Kč
Detail zájezdu
27.03.-08.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 49 480 Kč
Detail zájezdu
Cena od 41 480 Kč
(cena za osobu od 41 480 Kč)

Centara Grand Mirage Beach Resort Pattaya

Země:  Thajsko
Oblast: Pattaya

Termín zájezdu: 24.03.-05.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Snídaně
Délka pobytu: 13 dní
Doprava: Letecky (Praha, Vídeň)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
24.03.-05.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 55 580 Kč
Detail zájezdu
25.03.-06.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 55 580 Kč
Detail zájezdu
26.03.-07.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 55 580 Kč
Detail zájezdu
27.03.-08.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 55 580 Kč
Detail zájezdu
28.03.-09.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 55 580 Kč
Detail zájezdu
Cena od 43 080 Kč
(cena za osobu od 43 080 Kč)

Centara Blue Marine Resort & Spa Phuket

Země:  Thajsko
Oblast: Phuket

Termín zájezdu: 24.03.-05.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Snídaně
Délka pobytu: 13 dní
Doprava: Letecky (Praha, Vídeň)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
24.03.-05.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 52 680 Kč
Detail zájezdu
25.03.-06.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 52 680 Kč
Detail zájezdu
26.03.-07.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 52 680 Kč
Detail zájezdu
27.03.-08.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 52 680 Kč
Detail zájezdu
28.03.-09.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 52 680 Kč
Detail zájezdu
Cena od 45 280 Kč
(cena za osobu od 45 280 Kč)

Centara Seaview Khao Lak

Země:  Thajsko
Oblast: Khao Lak

Termín zájezdu: 24.03.-05.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Snídaně
Délka pobytu: 13 dní
Doprava: Letecky (Praha, Vídeň)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
24.03.-05.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 52 980 Kč
Detail zájezdu
25.03.-06.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 52 980 Kč
Detail zájezdu
26.03.-07.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 52 980 Kč
Detail zájezdu
27.03.-08.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 52 980 Kč
Detail zájezdu
28.03.-09.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 52 980 Kč
Detail zájezdu
Cena od 43 080 Kč
(cena za osobu od 43 080 Kč)

Bay View Resort

Země:  Thajsko
Oblast: Phi Phi

Termín zájezdu: 24.03.-05.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Snídaně
Délka pobytu: 13 dní
Doprava: Letecky (Praha, Vídeň)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
24.03.-05.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 48 580 Kč
Detail zájezdu
25.03.-06.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 48 580 Kč
Detail zájezdu
26.03.-07.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 48 580 Kč
Detail zájezdu
27.03.-08.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 48 580 Kč
Detail zájezdu
28.03.-09.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 48 580 Kč
Detail zájezdu
Cena od 60 080 Kč
(cena za osobu od 60 080 Kč)

Phi Phi Village

Země:  Thajsko
Oblast: Phi Phi

Termín zájezdu: 24.03.-05.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Snídaně
Délka pobytu: 13 dní
Doprava: Letecky (Praha, Vídeň)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
24.03.-05.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 70 680 Kč
Detail zájezdu
25.03.-06.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 70 680 Kč
Detail zájezdu
26.03.-07.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 70 680 Kč
Detail zájezdu
27.03.-08.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 70 680 Kč
Detail zájezdu
28.03.-09.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 70 680 Kč
Detail zájezdu
Cena od 45 480 Kč
(cena za osobu od 45 480 Kč)

Arayaburi Resort

Země:  Thajsko
Oblast: Phi Phi

Termín zájezdu: 24.03.-05.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Snídaně
Délka pobytu: 13 dní
Doprava: Letecky (Praha, Vídeň)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
24.03.-05.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 52 680 Kč
Detail zájezdu
25.03.-06.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 52 680 Kč
Detail zájezdu
26.03.-07.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 52 680 Kč
Detail zájezdu
27.03.-08.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 52 680 Kč
Detail zájezdu
28.03.-09.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 52 680 Kč
Detail zájezdu
Cena od 48 480 Kč
(cena za osobu od 48 480 Kč)

Centara Villas Samui

Země:  Thajsko
Oblast: Koh Samui

Termín zájezdu: 24.03.-05.04.2017
Úroveň hotelu: ***
Strava: Snídaně
Délka pobytu: 13 dní
Doprava: Letecky (Praha, Vídeň)

Informace k zájezdu

Další termíny tohoto zájezdu
24.03.-05.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 55 680 Kč
Detail zájezdu
25.03.-06.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 55 680 Kč
Detail zájezdu
26.03.-07.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 55 680 Kč
Detail zájezdu
27.03.-08.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 55 680 Kč
Detail zájezdu
28.03.-09.04.2017
Letecky (Praha, Vídeň)
od 55 680 Kč
Detail zájezdu