Kód nabídky: 1304824

Alla Giustizia

Lokalita: Itálie - Benátky

Typ zájezdu: Pobytový u moře
Délka pobytu: 3 dny|Změnit parametry
Od: 08.11.2019|Změnit parametry
Do: 10.11.2019|Změnit parametry
Doprava: Letecky
Odlet: Praha
Strava: Snídaně
Vybavení hotelu:

Cena: 9 687 Kč

Nezávazně poptat

Garance nejnižší ceny: U nás vždy nakoupíte za stejné ceny jako v cestovní kanceláři.

Popis zájezdu

Oficiální popis pořadatele zájezdu

Číslo termínu: 195 586 896, Číslo hotelu: 82 594

 • Destinace

  Romantické město kanálů a historické město muzeí a památek. Italské Benátky tvoří naprosto nejdůležitější turistický cíl, ležící na severním pobřeží Jaderského moře. Svou romantickou polohou a neopakovatelným šarmem lákají statisíce turistů z celého světa. Jejich historické, umělecké a kulturní dědictví z nich činí světové kulturní centrum. Nachází se zde několik veledůležitých muzeí a galerií celého lidstva. Během roku se zde také odehrává několik velkých slavností a festivalů. Benátky, hlavní město oblasti Veneto, mají přes 360 000 obyvatel, z toho však jen okolo 100 tisíc žije v historických Benátkách na ostrovech v laguně, zbytek žije na pobřeží v Benátkách-Mestře (Venezia – Mestre). Historické Benátky se rozkládají na 118-ti ostrovech a ostrůvcích, které spojuje cca 400 mostů. Kromě kanálů jsou ve městě také ulice a uličky pro pěší, takže se lze všude v rámci starých Benátek dostat také pěšky. Město se dělí do tradičních správních čtvrtí (zvaných sestiere): Cannaregio, Castello, San Marco, Dorsoduro, San Polo a Santa Croce. GONDOLA - Nejoblíbenější dopravní prostředek turistů v Benátkách pochází již z doby před několika stovkami let. První vyobrazení středověkých gondol pochází z 15. století. Tehdy byly ještě značně nejednotné co do tvaru i do výzdoby. Ke sjednocení došlo v průběhu 17. století, kdy byla stanovena přísná pravidla. Ačkoliv v minulosti brázdilo vody benátských kanálů téměř deset tisíc gondol, dnes je jich méně než 500. Výroba gondol se drží starých tradic pocházejících z konce 19. století podle kterých se vyrábí z devíti druhů dřeva (jedle, modřín, lípa, dub atd.). Její výroba trvá přibližně 2 měsíce a nová gondola stojí asi 550 000 Kč. Gondola je dlouhá necelých 11 metrů a necelých 140 cm široká. Levá strana gondoly je o několik centimetrů delší než strana pravá a má zlepšit její ovladatelnost. Každá gondola se mírně naklání doprava. Gondoliér stojí na levé straně gondoly. Gondoly měly v minulosti uprostřed i jakési zastřešení, které mělo cestující chránit před zraky kolemjdoucích. S nástupem cestovního ruchu však tato stříška ztratila na svém původním významu, ba naopak bránila v dobrém výhledu na jednotlivé budovy na nábřeží kanálů. Stát se gondoliérem není nijak snadné. Jednak jsou to vysoké náklady na pořízení gondoly, ale také nutnost vykonání přísných zkoušek. Na druhou stranu se jedná o velmi výnosný byznys, neboť částka za jízdu gondolou po benátských kanálech šplhá ke 100 Eurům.

 • Popis Ubytování

  Poloha hotelu: Hotel Alla Giustizia se nachází 15 km od letiště Marco Polo a 35 km od letiště Canova Treviso. Zastávka autobusu je hned naproti hotelu, 1 km od hotelu je vlaková stanice Mestre.

  Zařízení hotelu: Recepce, snídaňová místnost, WiFi, úschovna zavazadel.

  Pokoje: K vybavení pokojů patří: klimatizace, WiFi, TV, trezor, telefon, koupelna, fén, kosmetika.

 • Upozornění

  Uvedená cena zájezdu je od a obsahuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se může od této uvedené lišit, což Vám rádi ověříme po odeslání NEZÁVAZNÉ objednávky. Tento zájezd si můžete objednat s odletem kdykoliv, na jakkoliv dlouhou dobu pobytu.

  Ubytování v hotelu je možné zařídit i s vlastní dopravou. Zvýhodněné ceny za transfery z letiště na hotel a zpět na letiště v odjezdu na vyžádání.

 • Stravování

  V hotelu se nachází snídaňová místnost, další možnosti stravování jsou mimo hotel.

 • Okolí

  Bazilika S. Marco – v této velkolepé bazilice se prolínají vlivy ze Západu i Východu. Této stavbě předcházely dvě jiné, menší. Současná stavba se stavěla od 11. do 13. století. Vstup do samotného kostela je bezplatný (nezapomeňte na řádné oblečení – zakrýt ramena a kolena! – kostel je funkčním svatostánkem). Zpoplatněný vstup je pouze do pokladnice, na terasu okolo kostela, ze které je výhled na náměstí a moře, a dále se platí ke *Zlaté desce*, která se nachází za hlavním oltářem a je skutečně celá ze zlata.

  Zvonice (kampanila) – štíhlá věž vysoká 99 m., původní věž se roku 1902 zřítila, byla však roku 1912 znovu postavena. Na vrch jede výtah a z vrchu se naskýtá překrásný výhled na celé Benátky. Loggetta – malá mramorová stavbička přímo pod zvonicí je vyzdobena bronzovými sochami.

  Libreria Marciana – (Knihovna sv. Marka) renesanční stavba od Sansovina schraňuje a vystavuje vzácné rukopisy a knihy. Zdobí ji obrazy od renesančních mistrů. Dva sloupy – z 12. století pocházejí dva slavné sloupy na nábřeží mezi Dóžecím palácem a knihovnou. Na jednom z nich stojí okřídlený lev, symbol Benátek. Od těchto sloupů (z nábřeží) se otevírá krásný výhled na lagunu a ostrov San Giorgio Magiore se známým kostelem od Palladia, slavného renesančního architekta.

  Most Academia – dřevěný most z roku 1854 – důležitá spojnice centrální části Benátek s jižní částí města. Ideální místo pro pozorování a focení života na Kanálu. Most Rialto - romantika oděná do kamene, most, který určitě patří k nejfotografovanějším na světě. Postavený roku 1592.

  Most Ponte degli Scalzi (u nádraží) – Důležitý je jako spojnice do rušné střední části města. Gallerie dell\'Accademia – nejdůležitější a nejúplnější sbírka umění v Benátkách, galerie světového jména. Obsahuje vše důležité od 12. do 18. století. Pokud máte umění rádi, sem zavítejte určitě.

  Biblioteca nazionale Marciana – knihovna sv. Marka z roku 1537 představuje zajímavou sbírku starých tisků a rukopisů, ale také obrazy od Tiziana a krásný renesanční sál.

  Kanál Grande (Canal Grande – Velký kanál) - Přes něj se dnes klenou 4 mosty. Kanál lze překonat také četnými přívozy. Na jednom konci Grand Canalu se nachází železniční nádraží (Stazione Venezia S. Lucia) a nedaleko ještě Piazzale Roma, dva vstupy do města. Na opačném konci kanálu potom leží náměstí Svatého Marka s chrámem a Dóžecím palácem. Orientace je poměrně snadná, protože lze použít vodní autobus Vaporetto po kanálu Grande či okolo Benátek, nebo se vydat pěšky (v Benátkách nikde nejezdí auta, ta lze uvidět pouze na odstavném parkovišti nedaleko od Piazzale Roma). Orientaci pěších usnadňují všudypřítomné směrové cedule k nejdůležitějším cílům (S. Marco, Rialto, Rerrovia). Podle nich se lze všude orientovat i bez mapy města.

 • Cena zahrnuje

  zpáteční letenku, ubytování se snídaní, letištní taxy a poplatky, příruční zavazadlo na palubu, návrh cesty z letiště na hotel a zpět městskou hromadnou dopravou + všeobecné informace o dopravě ve městě a cenách taxislužby, informace o památkách a kulturních akcích, pojištění CK.

 • Cena nezahrnuje

  transfery z/na letiště, delegáta, průvodce, odbavení zavazadla (za poplatek), pobytovou taxu.

Průměrné počasí v době dovolené

 • Teplota vzduchu 11 °C
 • Teplota moře 16 °C

Informace o hotelu

 • Vzdálenost od centra města 10 km
 • nt:airport 6 km

Vybavení hotelu

 • Klimatizace
 • Minibar, Bar

Pořádající CK: Invia International, a.s., IČO: 05426677

Lokalita

Nezávazná objednávka

nt:trips:order_summary (nt:marked_items_are_required)

Alla Giustizia, Itálie, Benátky
Pořádající CK: Invia International, a.s., IČO: 05426677
Strava Snídaně
Termín: 8.11. - 10.11.2019 (3 dny / 2 noci)
Celková cena za osobu od: 9 687
Praha
Číslo zájezdu: 1304824

Cestující

Informace o cestujících
Jméno a přijmení
Dospělý
Dospělý
Dospělý
Dospělý
Dospělý
Dospělý
Dospělý
Dospělý
Dospělý
Dospělý
Dítě
Dítě
Dítě
Dítě
Dítě
Dítě
Dítě
Dítě
Dítě
Dítě

Kalkulace ceny zájezdu

Cena za osobu / osoby Cena Celkem
9 687 Kč × = 0
Pojištění Cena Celkem
250 Kč / za osobu × = 0
400 Kč / za osobu × = 0
649 Kč / za osobu × = 0
750 Kč / za osobu × = 0
990 Kč / za osobu × = 0
1 090 Kč / za osobu × = 0
1 250 Kč / za osobu × = 0
1 500 Kč / za osobu × = 0
2 000 Kč / za osobu × = 0
150 Kč / za osobu × = 0
320 Kč / za osobu × = 0
500 Kč / za osobu × = 0
600 Kč / za osobu × = 0
800 Kč / za osobu × = 0
900 Kč / za osobu × = 0
900 Kč / za osobu × = 0
1 200 Kč / za osobu × = 0
1 700 Kč / za osobu × = 0
500 Kč / za osobu × = 0
800 Kč / za osobu × = 0
1 300 Kč / za osobu × = 0
1 500 Kč / za osobu × = 0
1 980 Kč / za osobu × = 0
2 180 Kč / za osobu × = 0
2 500 Kč / za osobu × = 0
3 000 Kč / za osobu × = 0
4 000 Kč / za osobu × = 0
Pojištění je možné sjednat pouze současně s nákupem zájezdu.

Celková cena zájezdu Konečná cena bude potvrzena naším pracovníkem. 0

Kontakt na objednatele

Zadejte telefonní číslo ve tvaru 999123456

Volejte zdarma Po - Ne 7 - 22 hod. 800 886 655